אםכסנדר הגדול

נבחרת שוויץ מאמינה שאם דרום קוריאה הגיעה לחצי גמר המונדיאל בזכות הביתיות, גם היא יכולה ללכת רחוק. מי שיוביל את חוד ההתקפה יהיה הכוכב הגדול והקפטן אלכסנדר פריי

שבת 07 יוני 2008
מערכת TELESPORT
אחת משתי הנבחרות שמארחות את משחקי יורו 2008 היא נבחרת שוויץ, שלא שיחקה במשחק רשמי מאז מונדיאל 2006, שם הודחה בפנדלים בשלב שמינית הגמר ע"י אוקראינה. עובדה זו ובעיקר העובדה שמדינתם מארחת את הטורניר, יצרו תכונה רבה בשוויץ לקראת משחק הפתיחה הערב מול צ'כיה.

אלכסנדר פריי, כוכב וקפטן נבחרת שוויץ, מקווה להוביל את נבחרתו לטורניר מוצלח לעיני הקהל הביתי. פריי בן ה-28 הוא חלוץ בורוסיה דורטמונד הגרמנית והשחקן השוויצרי המפורסם ביותר. כמו כן, הӕא מחזיק בשיא הכיבושים בכל הזמנים של נבחרתו עם 35 שערים.

פריי התראיין אמש ואמר: "עד עכשיו היינו מרוכזים בהכנות אבל כעת כשהמשחק מתקרב מתחילים להרגיש יותר ויותר את הלחץ וההתרגשות. אנחנו באים במטרה להנות ולהצליח. בינתיים אנחӠו מרגישים מצויין בכך שנשחק בבית, אבל רק אחרי המשחק הראשון נדע אם זה הקנה לנו יתרון. אם נפסיד 0-3 למשל, זה לא יהיה נחמד בכלל לאכזב את הקהל שלנו, מצד שני, אם ננצח זה יהיה נהדר".

פריי סבל מפציעה קשה ולא שיחק במרבית העונה, אך חזר לשורות ̻קבוצתו לקראת סיום העונה בגרמניה ואף הזכיר לכולם איזה סקורר מוכשר הוא עם שישה שערים בשמונת המשחקים האחרונים של דורטמונד בליגה.

היכולת המצויינת שלו בגרמניה, גרמה למועדונים גדולים ביבשת להתעניין ברכישתו, כשהרצינית ביותר היתה סלטיק, אך החוזהĠשחתם ל-4 שנים בדורטמונד ותג המחיר שקבעה עליו הקבוצה הגרמנית, 25 מיליון יורו, ישאירו אותו בינתיים בגרמניה.

הערב, ינסה פריי לעשות זאת מול פטר צ'ך, שוער צ'לסי וצ'כיה ובעיני רבים השוער הטוב בעולם. אם הקשרים המוכשרים של שוויץ, בארנטה, יאӧין וונלאנטן, ייתנו לו את הכדור במקום הנכון ובזמן הנכון, פריי יוכל לעשות גם מול צ'ך את מה שהוא יודע הכי טוב.

מי שבוודאי יעקוב בסקרנות אחרי הנבחרת השוויצרית בכלל ואחרי אלכסנדר פריי בפרט, הוא לא אחר מאשר דרור קשטן. כזכור, הוגרלה שוויץ ߙחד עם ישראל לאותו בית מוקדם לקראת מונדיאל 2010, כשישראל מגיעה מדרג ב' ושוויץ מדרג ג' הנמוך יותר. 

בכדי להגיע ליורו, שוויץ לא היתה צריכה להתאמץ כלל, כיוון שהיא אחת המארחות של הטורניר והיא קיבלה כרטיס אוטומטי, אך היורו שמתחיל היום הואĠהזדמנות מצויינת בשביל המאמן הלאומי שלנו ללמוד את היריבה (כמו גם את יוון), ובשבילנו, הקהל והתקשורת, זו תהיה הזדמנות מצויינת לקבוע אם הבית שישראל קיבלה במוקדמות הוא אכן נוח באופן יחסי, כמו שטענו רוב הפרשנים והאם שוויץ אכן נבחרת נחותה מאיתנו, או שלא.
<͢r/>
תמונות: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק