אנה איבאנוביץ' אלופת צרפת

רולאן גארוס: הטניסאית הסרבית, שתטפס ביום שני למקום הראשון בעולם, זכתה לראשונה בקריירה שלה בתואר גראנד-סלאם, כשניצחה בגמר הרולאן גארוס את דינארה סאפינה 4:6 ו-3:6

שבת 07 יוני 2008
מערכת TELESPORT
 אנה איבאנוביץ' עשתה זאת. הטניסאית הסרבית (3 בעולם) זߛתה ברולאן גארוס, אחרי ניצחון במשחק הגמר על דינארה סאפינה הרוסייה (14 בעולם) 4:6 ו-3:6.

איבאנוביץ', שבעונה שעברה הגיעה עד לגמר הטורניר, בו נוצחה ע"י הנין, הציגה טניס נהדר מול סאפינה המפתיעה, שנכנעה לקור הרוח והיכולת המצויינת של הסרבית.
זהו תואר גראנד סלאם ראשון בקריירה של הטניסאית הסרבית הנהדרת, שתטפס ביום שני לצמרת הדירוג העולמי לנשים. 

סאפינה, שהדיחה בדרך לגמר 3 טניסאיות רוסיות מהטופ העולמי, צפוייה להיכנס לעשירייה הראשונה בעולם בעקבות ההישג המרשים שלה בטורנәר הזה וההעפלה לגמר.

איבאנוביץ הנרגשת אמרה בסיום המשחק: "זו הרגשה מדהימה. הגמר בעונה שעברה היה לקח מצויין עבורי ואני שמחה שעשיתי זאת השנה. אני מודה מאוד לקהל המדהים הזה שתמך בי. אין לי מילים לתאר את ההרגשה שלי עכשיו"̮

דינארה סאפינה, שרשמה טורניר יוצא מהכלל אמרה בסיום המשחק: "כל הכבוד לאיבאנוביץ'. זה היה גמר הגראנד-סלאם השלישי שהיא משתתפת בו וכנראה שהפעם זה היה תורה לזכות בתואר. אני מודה מאוד לקהל הנפלא שתמך בי כ"כ יפה".

מהלך
המשחק:

אנה איבאנוביץ' שברה את סאפינה מיד עם פתיחת המשחק, אך הרוסיה לא נבהלה והחזירה עם שבירה משלה. איבאנוביץ' שברה שוב ל-4:5 ושמרה על ההגשה שלה במשחקון המכריע כדי לנצח את המערכה הראשונה 4:6.
גם במערכה השנייה לא לקח לסרבית הרבה זמן לשבור את סאפינה, כאשר היא שברה ל-1:2 במערכה. שתי הטניסאיות שמרו על ההגשות שלהם, עד למשחקון האחרון, בו שוב שברה הסרבית וניצחה 3:6 את המערכה והמשחק כולו.

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק