איפה אתם בראשון בערב?

הדרבי התל אביבי הגדול בכדורגל והסופר קלאסיקו בכדורסל בין מכבי להפועל ירושלים יתקיימו באותו יום. מה אומרים על כך הנוגעים בדבר?

יום שלישי 12 פברואר 2008
שלמה חסיד

למרבה התדהמה, ביום ראשון הקרוב ייערכו שני משחקים חשובים במקביל: הדרבי התל אביבי בכדורגל בין מכבי להפועל והסופר קלאסיקו בכדורסל בין הפועל ירושלים למכבי ת"א במלחה.

זו לא הפעם הראשונה שזה קורה וספק אם האחרונה ושוב העולה השאלה האם במדינה דלה באירועי ספורט חשובים לא היה מקום לפצל את המשחקים לימים שונים?.

אבנר קופל, יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל אומר: "אני מבין את הבעייתיות שיש פה. חובבי הספורט רוצים לראות את שני המשחקים, אבל זה נבצר מהם. הסיבה היא אילוצי טלוויזיה. ירושלים משחקת ביום שלישי נגד בשיקטאש ולא יכולנו לדחות את המשחק ליום שני, וביום שבת אי אפשר לשחק כדורסל בגלל זכויות השידור של ערוץ הספורט". 

"תשאל את אבי לוזון למה המשחק המרכזי של ליגת העל משוחק במקביל לתוכנית "ארץ נהדרת" שמביאה 30 אחוז רייטינג בזמן שערוץ 10 רוצה להעביר את המשחק ליום שני כי הוא יודע שקשה להתמודד מול ערוץ 2".

גם מוני פנאן, מנהל מכבי ת"א טוען שהאשמה היא לא של אנשי הכדורסל: "במקרה הזה פשוט אין מה לעשות. יש לנו משחק חשוב ביום חמישי נגד אולימפיאקוס. אם היו מציעים לנו לשחק במוצ"ש, לא היינו מסכימים כי לא יכול להיות שנשחק שני משחקים חשובים בהפרש של יומיים". 

"מצד שני, ירושלים משחקת ביום שלישי נגד בשיקטאש. אי אפשר היה לשחק מאוחר יותר, אז קורה לפעמים ששני המשחקים הגדולים משוחקים באותו ערב. חבל בשביל חובבי הספורט. אין מה לעשות. אין פה מישהו שהוא אשם באופן שניתן להפנות אליו את הכעס. נקווה לתוצאות טובות בשני המשחקים".

טל מלכה, מראשי האולטראס של מכבי ת"א אמר: "מדובר בהחלטה מכעיסה במיוחד שהולכת ראש בראש עם אוהדי מכבי. ארגון האוטלראס שלנו מעודד בו זמנית את קבוצות הכדורגל והכדורסל של המועדון. בחיים לא היינו חושבים שלא לעמוד לצד הקבוצה במשחק במלחה במיוחד בגלל שירושלים פתחה איתנו חשבון בגמר הגביע". 

"מצד שני, לא פחות חשוב זה להוריד את הפועל ת"א ליגה בכדורגל. ואת זה לא עושים בלי עידוד מאסיבי. לא ברור לי איך לא חשבו על זה, אבל זה מסתדר יופי עם מה שקורה במדינה שלנו כמו החושך בירושלים ועוד תופעות לא ברורות".

רמי מנדל, פרשן רדיו ירושלים ומקורב ליו"ר הפועל ירושלים, דני קליין: "זו החלטה מטופשת. הדרבי התל אביבי מעניין את כל המדינה, במיוחד במצב של שתי הקבוצות התל אביביות. אין חובב ספורט שלא יישב לראות משחק כזה". 

"מצד שני, המשחק שלנו נגד מכבי בכדורסל הוא גם כן משחק חשוב. אני אהיה במלחה, אבל הייתי רוצה לראות גם את הדרבי. לא ברור איך שמים שני אירועים כאלה במקביל. זה מתאים למדינת ישראל שנת 2008 שבה הכל הולך הפוך".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק