ניצחנו את הטובים באירופה

יורוליג: מאמנה הישראלי של אפס פילזן, השיג ניצחון יוקרתי 64:74 מול אלופת אירופה פנאתייניקוס, שפתחה את הטופ 16 עם הפסד. צסק"א גם כן התאמצה וניצחה בנקודה ברומא

יום רביעי 13 פברואר 2008
שלמה חסיד
 שלב הטופ 16 הגיע וכבר בפתיחתו נוסדה ההפתעה הראשונה. אלופת אירופה, פנאתינייקוס נחתה בפילזן וחזרה בבושת פנים עם הפסד חוץ 74:64 מול דייויד בלאט וקבוצתו. במשחק נוסף צסק"א חזרה בשלום מאיטליה לאחר ניצחון דחוק 71:72 מול רומא המקומית. 

אפס פילזן, קבוצתו של דייויד בלאט ערכה את ההפתעה הגדולה של פתיחת הטופ 16, כאשר השיגה ניצחון אדיר 64:74 מול פנאתייניקוס, או במילים אחרות אלופת אירופה הנוכחית. 

רבע שני אדיר של הטורקים, שקלעו 29 נקודות מול 14 נקודות סגרו עניין. במחצית השנייה, היונים קלעו רק 29 נקודות מול 28 נקודות של הטורקים. זהו הפסדה השני ברציפות של פנאתייניקוס, שצריכה לבצע בדק בית מהיר. ניקולאס תרם 29 ביחד עם האטוסון שקלע 10 נק' בשורות פילזן, בשורות המפסידים שאראס ובאטיסט עם 12 נק'.

דייויד בלאט אמר ל-TELESPORT: "הרגשה נהדרת לפתוח ככה את הטופ 16, אבל מצפה לנו משחק לא פחות קשה בסיינה. אנשים לא מספיק מעריכים את סיינה, לפי הכלל ניצחנו היום את הקבוצה הכי טובה באירופה. זו הרגשה מצויינת. אני רוצה לציין שהאווירה באולם, הייתה נהדרת בלי גילויי לאומנות. התעסקות אך ורק בספורט וזה מאוד שימח אותי שזה היה המצב".

במשחק נוסף שנערך באיטליה, הצליחה צסק"א מוסקבה להשיג ניצחון דרמטי בהפרש נקודה 71:72 מול רומא האיטלקית. 

האיטלקים הוליכו כמעט לכל אורך המשחק, אולם בסיום המשחק הצליח לנגדון לצלוף מחוץ לקשת בסיום והקבוצה של מסינה חזרה עם ניצחון מעט מוצדק. לנגדון גם הוליך את הקלעים עם 22 נק', ביחד עם פאפאולוקאס. אצל רומא היה זה בעיקר ואוקיץ' שקלע 13 נק'. 

במסקרן מסקרן השלישי והאחרון שנערך ברביעי: גברה קבוצתו של נבן ספאחיה, טאו ויטוריה 81:84 מול ריטאס וילנה, קבוצתו בעבר ומוליכת הבית שבו שיחקה מכבי תל אביב. 

טאו ויטוריה  סיימה את המחציתה ראשונה ביתרון 11 נקודות, אולם במחצית השנייה התעוררה המארחת לעיני 11 אלף צופים, וקלעה 48 נקודות במחצית השנייה מול 41 של הספרדים, שבסופו של דבר נטלו את הניצחון. ספליטר קלע 17 נק' ביחד עם פלאניצ'יץ' וטלטוביץ' עם 11 נק' כ"א בשורות טאו. אצל המארחת, פרייס המשיך להתעלל עם 23 נק'. 

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק