הגרלה קלה לישראל

נבחרת הכדורסל של ישראל, שובצה לבית ד' יחד עם צ'כיה, בוסניה ואנגליה. בולגריה של פיני גרשון, שובצה לבית קשה יותר, עם סרביה ואיטליה. צביקה שרף: "צריך להגיד את האמת, זו הגרלה קלה"

שבת 16 פברואר 2008
שלמה חסיד
 צביקה שרף וחניכיו יכולים להיות מרוצים. נבחרת ישראל שובצה היום לבית קל במסגרת הגרלת מוקדמות אליפות אירופה 2009, שנערכה בונציה שבאיטליה.

ישראל פייבוריטית ברורה מבית ד', אליו שובצה, יחד עם צ'כיה, בוסניה ואנגליה החלשות.

פיני גרשון, שהתמנה לא מכבר למאמן נבחרת בולגריה, יצטרך לעבוד הרבה יותר קשה, לאחר שנבחרתו שובצה לבית א', שכולל גם את סרביה, איטליה, הונגריה ופינלנד.

הנבחרות הראשונות בכל בית יבטיחו את העפלתן לאליפות אירופה, יחד עם שלוש הסגניות הטובות ביותר, כאשר הסגנית הרביעית תוכל להעפיל גם היא דרך שלב ההזדמנות האחרונה.

מאמן הנבחרת, צביקה שרף, התייחס להגרלה ואמר: "צריך לומר את האמת, זו הגרלה טובה ויש לנו סיבה להיות מרוצים, עם זאת צריך לזכור שכל משחק כדורסל הוא משחק קשה, וההכנות למשחקים כאלה הן קשות במיוחד, כך שבכל מקרה לא יהיה קל".

יו"ר האיגוד, ירמי אולמרט אמר: "זו הגרלה טובה, אני חושב שמהבית הזה אנחנו נעלה לאליפות אירופה. הדבר היחיד שמעניין זה שחלק מהשחקנים בנבחרות יעדיפו את משחקי ההכנה ל-נ.ב.א ולא ברור אם יגיעו למשחקים".

מנהל הנבחרת, מומו לוצקי: "אין הגרלות קלות, וגם ההגרלה הזו היא קשה".

נבחרת הנשים עם גרמניה ואוקראינה

מוקדם יותר היום, נערכה גם ההגרלה המקבילה לנבחרות הנשים.

ישראל של אלי רבי, ששובצה בדירוג האיכות השלישי, הוגרלה לבית א', יחד עם גרמניה, אוקראינה, ליטא ואנגליה. אליפות אירופה לנשים תחל ביוני 2009 ותתקיים בלטביה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק