גרנט עלה, בניון עף

במסגרת שמינית גמר הגביע האנגלי צ'לסי לא התקשתה לנצח את האדרספילד הקטנה בתוצאה 1:3. ההפתעה הגדולה ביותר נרשמה באנפילד, כשברנסלי מליגת המשנה הדהימה את ליברפול, ניצחה 1:2 והעיפה אותה מן המפעל

שבת 16 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

כצפוי, אברם גרנט וצ'לסי העפילו לרבע גמר הגביע האנגלי לאחר שניצחו את האדרספילד מן הליגה השלישית בחשיבותה בתוצאה 1:3. ההתחלה אומנם לא הייתה מעודדת, ולאחר שער יתרון מצידו של פרנק למפארד {18} האדרספילד הקטנה לא הראתה כבוד למחזיקת הגביע, ועל סף סיום המחצית מיקל קולינס האלמוני הוריד את שתי הקבוצות להפסקה בשוויון. 

ב-45 הדקות שנותרו, יתרון האיכות הברור בין השתיים התבטא גם על כר הדשא, ובדקה ה-59 פרנק למפארד הפנטסטי השלים צמד אישי לאחר בישול מצידו של פלורנט מאלודה. 11 דקות אחר כך למפארד גמל לחלוץ הצרפתי, ובישל לו את שער הניצחון שהבטיח לכחולים את המקום ברבע הגמר. 

מחצית ראשונה: אברם חסר המזל

כבר לאחר שתי דקות חניכיו של אברם גרנט התחילו להפעיל את המנועים כשהמגן השמאלי, ווין ברידג', ניסה לכבוש מבעיטה חופשית אך לא מצא את המסגרת. 

דקה חלפה והמטווח מצידם של הכחולים רק הולך וגובר. סטיב סידוול הצעיר שלח טיל בליסטי מ-25 מטרים, שנעצר ע"י אחד משחקני הגנת האדרספילד. 

בדקה ה-12 האדרספילד הקטנה לא פחדה והחלה לאיים על שערו של פטר צ'ך כשג'יימס ברט בעט מצוין מ-18 מטרים, אך לצערו הרב ג'ון אובי מיקל היה במקום בכדי לבלום את הכדור בגופו. 

6 דקות חלפו וחניכיו של אברם גרנט מחזירים את האדרספילד למציאות. סטיב סידוול הצעיר במשחק פנטסטי מצא את פרנק למפארד בתוך הרחבה, והקשר המצוין לא התבלבל ומ-18 מטרים שלח את הכדור לרשת. 0:1 לצ'לסי

לא חלפה דקה ופראנק למפארד קרוב להוסיף למאזנו האישי גם בישול. כובש השער הרים כדור קרן מדויק להפליא לראשו של הקפטן, ג'ון טרי, שנגח היישר לידיו של גלנון. 

"פרנק יצטרך להילחם על המקום בהרכב" כך אמר אברם גרנט השבוע, ולאור יכולתו של הקשר היום המסר בהחלט הועבר. בדקה ה-28 למפארד המשיך להפגיז את השער ושלח בעיטה מצוינת שנעצרה רק ע"י גלנון המתוסכל. 

צ'לסי המשיכה לשלוט לחלוטין במרכז המגרש, ואז בדקה ה-45 כל האוהדים בסטמפורד ברידג' נכנסו לתדהמה. מיקל קולינס ניצל שאננות אדירה בהגנה הכחולה, בכדי להפתיע את פטר צ'ך ומ-12 מטרים להשוות את התוצאה ולרדת להפסקה בחיוך גדול. 1:1 במחצית

מחצית שנייה: צ'לסי מטיילת לשלב הבא

בדקה 48 פרנק סינקלר הגביהה כדור חופשי לאחר עבירה מצידו של ג'ון טרי, אך אף אחר מחבריו לא הגיע בכדי לדחוק את הכדור פנימה. 

ג'ון טרי אומנם נושא עליו את סרט הקפטן, אך אין ספק לפחות במשחק הנוכחי מיהו המנהיג האולטימטיבי של הכחולים. בדקה ה-59 כובש השער, פרנק למפארד, קיבל כדור מצוין מסלומון קאלו וממרחק מינימאלי של 6 מטרים לא התקשה להחזיר את היתרון לזכות מחזיקת הגביע ולרשום צמד אישי. 1:2 לצ'לסי 

הצמד-חמד פלורנט מאלודה את פרנק למפארד המשיך להרהיב, והפעם הקשר האנגלי לקח על עצמו את תפקיד המבשל. בדקה ה-70 כובש הצמד מצא את מאלודה במסירת אומן בצד שמאל של הרחבה, ומשם הכוכב הצרפתי לא התקשה להבטיח כמעט סופית את העלייה לרבע גמר הגביע. 1:3 לצ'לסי

צ'לסי: קודוצ'יני, פריירה, בן חיים, טרי, ברידג', סידוול {שבצ'נקו 75}, אובי, למפארד {אסיין 81}, קאלו, פיזארו {אנלקה 85}, סינקלר.

האדרספילד: גלנון, סינקלר, קלארק, פג'ה, וויליאמס, קולינס, ברנדון, הולדסוורת', ברט, בקרט, ז'בונס {קאמרה 73}. 

במקביל, באנפילד התרחשה אחת הסנסציות הגדולות השנה כשסגנית אלופת אירופה, ליברפול, אירחה את ברנסלי גם כן במסגרת שמינית גמר הגביע האנגלי. ראפה בניטז יוכל להמציא כמה תירוצים שרק ירצה, אך המנג'ר הספרדי עלה עם ההרכז החזק ביותר העומד לרשותו כולל יוסי בניון, ובדקה ה-31 גם התרחיש הצפוי התממש כשדירק קויט העלה את ליברפול ליתרון. 

לאורך כל העונה האדומים רחוקים מלהרשים, והיום ההוכחה הסופית לכך שהשילוב בין ראפה בניטס לליברפול יגיע לסופו בסיום העונה הגיעה בצורה חד משמעית. בדקה ה-57 סטפן פוסטר נגח את שער השוויון, וכיאה לסיוט קלאסי בתוך תוספת הזמן ברנסלי הנחיתה את הסכין האחרונה בארונה של ליברפול, כשבראיין הווארד מצא את הרשת וקבע סנסציה אדירה. 1:2 לברנסלי בסיום 

מחצית ראשונה: בניטז רגוע

דקה 5 והכוכב הישראלי, יוסי בניון בניסיון מעניין. מספר 11 באדום הרים כדור קרן היישר לפינה הקרובה בכדי למצוא את אחד מחבריו, אך הגנת ברנסלי הייתה במקום בכדי לחסל את הסכנה.

בדקה ה-18 פיטר קראוץ' הענקי בעט ממרחק של 12 מטרים בלבד מן השער, אך השוער האלמוני, לוקה סטיל, היה במקום בכדי להדוף.   

לאחר דקות ארוכות בהן ליברפול נעלמה כלא הייתה, בדקה ה-24 שחקן הרכש ההולנדי, ראיין באבל, ניסה את מזלו ובעט טוב מתוך הרחבה, אך שוב היה זה לוקה סטיל שהציל את חבריו מפיגור מוקדם.

7 דקות עברו והפעם ראיין באבל יכול לחייך. הקשר ההולנדי פרץ מצוין באגף שמאל, ומצא הולנדי נוסף, דירק קויט, שלא התקשה לגלגל את הכדור לרשת מ-12 מטרים. 0:1 לליברפול 

בדקה ה-40 ברנסלי האומללה עברה לצעדי ייאוש כשאנדרסון דה סילבה שלח בעיטה חסרת כתובת מ-30 מטרים, שלא התקרבה בכלל למסגרת.

עד השריקה למחצית לא נרשמו אירועים מיוחדים, וסגנית אלופת אירופה לא יכולה להיות מעודדת מהיכולת, אלא בעיקר מהתוצאה. 0:1 לליברפול במחצית 

מחצית שנייה: הלוזרים באדום

ההזדמנות הראשונה בפתיחת המחצית הייתה איך לא לזכותה של ליברפול. המגן האירי, ג'ון ארנה ריסה, ניסה להרים מן האגף לעבר הרחבה, אך שוער ברנסלי היה במקום בכדי לחסל את הסכנה. 

אוי ליברפול ליברפול, כמה כאבי ראש יוכלו לגרום הכוכבים באדום לאוהדים הטובים בעולם. בדקה ה-57 הבלם, סטפן פוסטר, התרומם מעל כל שחקני סגנית אלופת אירופה ונגח מצוין היישר לרשת. 1:1

בדקה ה-65 הבלם, סמי הופיה, נחלץ לזכות ההתקפה הכושלת של האדומים. הבלם הוותיק בעט פעמיים ממרחק של 6 מטרים מן השער, אך למזלה הרב של ברנסלי הכדור נעצר ע"י השוער המרשים, לוקה סטיל.  

3 דקות חלפו והפעם היה זה הקשר הישראלי, יוסי בניון, שניסה למצוא את הרשת בבעיטה מ-6 מטרים אך שוב סטיל היה במקום.

בדקה ה-69 ראפה בניטס המיואש שלח למערכה את הארי קיואל האוסטרלי במקומו של ראיין באבל. 

רק 6 דקות חלפו וראפה בניטס כבר משתמש בחילוף השני העומד לרשותו. לוקאס לייבה המאכזב יוצא, ובמקומו נכנס הווינר הגדול מכולם, סטיבן ג'רארד. 

דקה בלבד לאחר שנכנס, סטיבן ג'רארד ניסה להציל את המולדת ושלח טיל שנעצר בגופו של אנדרסון דה סילבה. 

למרות כניסתו של הקפטן, ליברפול המשיכה להראות בדיוק מדוע היא אינה לוקחת חלק בצמרת הפריימרליג, ונגד ברנלי הקטנה סגנית אלופת אירופה בקושי הצליחה להתקרב לשער. 

אם ראפה בניטז יכל לדמיין כי מקומו באנפילד מובטח גם בעונה הבאה, היום הרומן בין המנג'ר הספרדי למועדון האנגלי כנראה נחתם. בדקה ה-90 כל שחקני ליברפול עלו להתקפה בין להכריע את המשחק, והשאירו את הווארד חופשי ומאושר לחולל סנסציה אדירה ולהעיף את ליברפול מהגביע. 2:1 לברנסלי בסיום.

ליברפול
: איטנדג'ה, פינאן, קראגר, הופיה, ריסה, בניון, לוקאס {ג'רארד 75}, אלונסו, באבל {קיואל 69}, קויט, קראוץ'.

ברנסלי: סטיל, האסל, סוזה, פוסטר, קוזלוק {ואן הומואיט 60}, דיוואני, דה סילבה, הווארד, לאון, פרנסזי, נארדילו {אודיג'אי 54}.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק