2

זוארץ: נותן ללוזון חודש

לאחר הודעתו של הבעלים עמוס לוזון על עזיבת הקבוצה, כינס שינו זוארץ יו"ר מכבי פ"ת מסיבߪ עיתונאים: אני לבד כאן ואני לא יכול להחזיק את הקבוצה. נוצר כאן בור גדול

יום ראשון 15 יוני 2008
אשר גולדברג

מכבי פ"ת ויו"ר הקבוצה שינו זוארץ קיימו מסיבת העיתונאים אשר נערכה לאחר הודעתו של הבעלים עמוס לוזון על עזיבת הקבוצה.

שינו זוארץ: "אנו נמצאים כשבועיים לאחר ההודעה הדרמטית של עמוס לוזון על עזיבת הקבוצה. קיימתי שיחות רבות עם מספר אנשים שהבטיחו כי הם מסוגלים לעזור ולהשקיע במועדון כדורגל מכבי פ"ת. אותם אנשים גם הבטיחו שבראשותם הרבה מאוד משקיעים ובירכו על עזיבת אבי לוזון.

לדאבוני הרב, אף אחߓ מהם לא הסכים להשקיע אפילו שקל אחד במכבי פ"ת ואני לבד איני מסוגל להחזיק את מכבי פ"ת ולא רואה אף אחד אשר עומד להיכנס. מכבי פ"ת היא לא קבוצה מרובת הכנסות, והכנסותיה מגיעים מראשי המועדון. כאשר עמוס לוזון קם ועוזב נוצר בור גדול מאוד שנראה על פנۙו כי אינו ניתן לסגירה.

אני חוזר ואומר, היו המון אנשים עם כוונות טובות אך ששמעו את הסכומים כולם נרתעו. הכנסותיה של מכבי פ"ת עומדות על 8-9 מיליון שקלים והתקציב מעל ל-15. זה התקציב שתוכנן גם לעונה הזו ואנו לא רואים מהיכן אנו מסוגלים להעמיד את התקציב."

זוארץ ביקש מכל מי שיכול לעזור להגיע ולתרום: "אני קורא לכל מי שמכבי פ"ת חשובה לו לקרוא לעמוס לוזון לחזור בו מההחלטה לעזוב. רק בשנה האחרונה הושקעו פה סכומים אדירים בתשתיות ובמגרש סינטטי חדש, כל זה בעזרתו של עמוס לוזון.Ƞאני קורא לצביקה ורשביאק, יו"ר מכבי בישראל ולראש עיריית פ"ת לעשות ככל שביכולתם להחזיר את אבי לוזון אחרת אני חרד לגורל מכבי פ"ת.

כיו"ר המערכת, החלטתי שאם אבי לוזון לא יחזור אין לי את הכלים הראויים להעמיד קבוצה ואני מסיים את ߪפקידי במועדון. באתי באהבה למכבי פ"ת ואני עוזב ביותר אהבה. אהבה רבה לשחקנים שנתנו הכל למועדון למרות כל הקשיים שהיו בעונה האחרונה, צוות מקצועי והנהלה נהדרת וגם אוהדים מצויינים."

שינו זוארץ לא איים כי יעזוב כעת, אלא יתן זמן לדברים להתבөל: "אני לא עוזב מהרגע להרגע, אני אתן את הזמן לעמוס לחזור ואהיה כאן לפחות בחודש הקרוב. אם לאחר מכן לא אשכנע את לוזון לחזור, לא אפתח את העונה".

יו"ר מועדון :"אנחנו משחקים בליגת העל קרוב ל-20 שנה והשנה האחרונӔ הייתה היחידה שהיינו בסכנת ירידה רצינית. כשהיינו בסכנה רצינית, אז חברים מתוכינו, אוהדים שלנו, שחקני עבר ועיתונאים שגדלו מתוכינו מצאו לנכון להעליב ולהשמיץ את ראשי הקבוצה ללא בושה. 

"זו בושה וחרפה לכל אלה שהזכרתי פה ויש כאלה שיודעים ל۞י אני מתכוון. האוהדים וחברים צריכים לעודד בשעת מצוקה ועשו בדיוק את ההיפך. לנו יש מחלקת כדורגל חזקה, מחלקת נוער יותר חזקה ששחקנים צומחים מחודש לחודש ומשנה לשנה. אגודות שונות בארץ באים לטרוף ולהציע הצעות מגונות לשחקנים שגדלו בתוכינו, שחקנים מצטיינים מנבחרותĠהנוער והנערים ועד יציאה לחו"ל.

תקציב שנה הבאה יהיה לא פחות מהשנה הזו. ממתי שאבי נבחר ליו"ר ההתאחדות לכדורגל ואני תמכתי בך, יש חברים מתוכינו שמתוך קנאה חיפשו כל מני שגיאות, כל מילה שהוציא עשו מכך כותרות בתקשורת. התקשורת גם לא פירגנה ۜנו, היינו קבוצה אהודה והעיתונאים היו אומרים תמיד: "אנו יודעים להעלות מישהו למעלה וגם להוריד אותו למטה".

האוהדים היו מוכנים להטביע את הספינה, העיקר לתפוס את ראשו של עמוס. עמוס גם כן הוא בחור שגדל כאן במתקן הזה, עוד במגרש הישן. ȼbr/>
ניסיון ההתפטרות של שינו ועמוס לא ייצא לפועל. זה צוות שעובד כמעט שנתיים, לפעמים עד 2-3 בבוקר והכל לטובת המועדון וללא תמורה. מפרסמים על חובות, אבל כולם רוצים לעבוד איתנו, עומדים בתור. אף שחקן זר או ישראלי לא קרה מצב שחסר לו שקל מאיתנו, כולם קיבߜו את המגיע. אף אחד לא עזב מסיבה כספית."

האוהדים צריכים להתגאות ב-2 חברים כאלה, צריכים לקנות להם זרי פרחים ולבקש סליחה. גם העיתונאים שעשו את זה, חלק במתכוון במטרה לעשות מהומה ותראו למה זה גרם, אין בושה בלבקש סליחה וצריך לעשות את זה ב۞הרה. סמכו עליי שאשפיע על 2 החברים האלה שימשיכו לתפארת מכבי פ"ת, לתפארת העיר פ"ת שכולנו אוהבים אותה ונדאג שמחלקת הכדורגל תמשיך, לא באותה מתכונת אלא אפילו יותר טובה."

שינו זוארץ: הודעתי שלא אמשיך ללא עמוס לוזון, ߖהו לא צעצוע שעולה 100 אלף בשנה כמו שכולם חשבו. כולם רצו לעזור, אף אחד לא תרם. אני באמת חרד לגורל מכבי פ"ת, אם לא יהיה מי שייקח את המושכות אין לי מושג לאן זה יגיע. 

"אי אפשר להשאיר את נחמן לבד עם מכבי פ"ת, כולנו כאן מאהבת הקבוצה. מקווה שנחמן והאנשים סביבו יצליחו לשכנע את עמוס לוזון. מי שמכיר אותי יודע שאני יכול לשכנע את עמוס לוזון כמעט בכל מה שאני רוצה, הפעם עמוס שבע ולא מוכן בשום פנים ואופן להישאר. אני נפגעתי בשבילו על כל העונה שעברה, קמו אנשים שמעולם לא דיברנו שהצלחנו ופתאום הם רצו רק להרחיב את המועדון ואת הכוללים אותו." - סיכם זוארץ את היום הלא פשוט עבורו ועבור המועדון.

תגובות

טלספורט בפייסבוק