קללת גאידמק?

הבעלים של תחנת הרדיו 99FM החתים בתחילת העונה מספר בכירים בספורט הישראלי בשכר גבוה, אולם כולם מצאו את עצמם אחרי מספר חודשים בצרות ספורטיביות. מקרה או חוסר מקצוענות? אולי קללה?

יום שלישי 19 פברואר 2008
גיל צרנו
לפני כשבועיים פוטר פיני גרשון מאולמפיאקוס היוונית. גרשון אינו מרבה להתראיין בשנה האחרונה וגם ההסברים שלו היו מעטים מדי ולא מנופקים מספיק. לא ברור מדוע גרשון בחר בשנתיים האחרונות לשמור על זכות השתיקה, אבל מה שכן ברור זה שבמהלך הקיץ גרשון הבין שהשתיקה שווה זהב תרתי משמע.

גרשון הצטרף באמצע  שנת 2007 לתחנת רדיו 99, הרדיו של ארקדי גאידמק.  שמועות מדברות על שכר של עשרות אלפי שקלים בחודש עבור ראיונות בלעדיים רק בספורט 99. במשך חודשים ארוכים הוא  לא התראיין לאף כלי תקשורת ישראלי וכל ראיון עמו בתחנת הרדיו זכה להבלטה באתר האינטרנט שעובד בשיתוף פעולה עם תחנת הרדיו.

גרשון ומעסיקיו הרגישו די מרוצים ומסופקים, והכישלון באולימפיאקוס לא אמור להיות קשור לכך שהיה מחויב לדבר ולהתראיין רק במקום אחד.

לא הייתי מזכיר את הסיפור על גרשון אילולא היה מדובר ברצף של אירועים שנראה לכאורה מדהים, אך כנראה שיש  קשר בין כולם. מתברר כי כל הפרשנים שהם גם אנשי ספורט שהוחתמו בתחנת הרדיו במהלך 2007 כשלו כישלון חורץ בתקופה בה עבדו ברדיו. 

יוסי אבוקסיס היה למשל אחד המגישים בתחילת העונה. אבוקסיס הגיש באופן קבוע את התוכנית בימי שישי. במשך סיבוב שלם היה אבוקסיס גם הסקאוט של הפועל ת"א וגם שדר הרדיו. הפועל ת"א?  היא התייצבה אז במקום האחרון. כשאלי גוטמן הגיע, הפסיק אבוקסיס לפרשן ברדיו, והקבוצה יחד איתו על הקווים צברה בפחות זמן, פי שתיים וחצי נקודות. 

גם חיים רביבו נמצא עם אבוקסיס באותה סירה. רביבו מגיש ברדיו מתחילת העונה וקבוצתו מ.ס. אשדוד מדשדשת אי שם מתחת לקו האדום, בעונה הגרועה ביותר מאז חזר רביבו לארץ.

"הכוכב" היחיד שעזב מיוזמתו את תוכנית הרדיו הוא אבי נמני. נמני עבד בתחנה בשבועות הראשונים של העונה בימים בהם מכבי הודחה מגביע אופ"א והפסידה באנדורה. פשוט לא ברור איך נמני חשב שהוא יוכל לשלב בין שלל תפקידיו במכבי כשחקן וכמנג'ר גם כפרשן/שדר  רדיו. באופן קבוע ומחייב.

הדוגמא הבולטת ביותר היא זו של אלי אוחנה שהצטרף באופן קבוע לצוות התוכנית לפני כשלושה חודשים. מאז הקבוצה שלו, שפתחה את העונה מצוין,  יודעת בעיקר הפסדים והיום כפר סבא קרובה לתחתית באופן הכי מפחיד בשנה וחצי האחרונות.

האמת, גם אייל ברקוביץ' שכבר לא עוסק ממש בספורט, עובר שנה ממש לא קלה שבראשה תלונה שהוגשה נגדו במשטרת ישראל בעוון תקיפה. ברקוביץ' גם עזב את תחנת הרדיו למספר שבועות וחזר אליה. חלומו להיות מנג'ר של אחת מקבוצות ליגת העל בינתיים רחוק, רחוק מדי. תשאלו את דני עציוני.

יכול להיות שזה רק מקרה, ויכול להיות שמדובר כאן במין נס רע וקטן. אבל השבוע חיים רביבו אמר כי כשהוא עושה משהו בחיים הוא עושה אותו ב-100 אחוז ומשקיע בו הכל. מתברר שקצת קשה להשקיע את כולך כשאתה מחויב בעבודה לא קלה נוספת. 

הכותב הינו אוהד מכבי פ"ת והטור על דעתו בלבד.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק