אכזבה ביוון

אולימפיאקוס וצ'לסי נפגשו למשחק הראשון בשמינית גמר ליגת האלופות, ולאורך כל 90 הדקות סידרו לנו שעמום אחד גדול שנגמר בתוצאת תיקו נטולת שערים בו אך ורק הטקטיקה נלקחה בחשבון

יום שלישי 19 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

לקראת המפגש עם צ'לסי אמר מאמן אולימפיאקוס, פנאיוטיס למוניס, שצ'לסי בעידן גרנט לא מלהיבה, אך קשה לנצח אותה. אותו משפט אומת היום בצורה הטובה ביותר, אלא שגם קבוצתו של המנג'ר היווני הייתה רחוקה מלהרשים. כבר מהדקה הראשונה שתי הקבוצות התרכזו בעיקר בחלק ההגנתי, וככל ששלבי הסיום התקרבו נדמה היה כי תוצאת תיקו נטולת שערים תספק את כולם.

אולימפיאקוס יכולה להתפאר בעובדה כי לא הפסידה לסגנית אלופת אנגליה, וצ'לסי תוכל לטעון כי גם באחד ממשחקיה החלשים ביותר העונה היא נמנעה מהפסד. ובכל זאת, היום בפעם הראשונה מפתיחת העונה עמד לרשותו של אברם גרנט סגל מלא ובריא {מלבד אנדריי שבצ'נקו} ובחלקים גדולים של המשחק היה נדמה כי אולימפיאקוס פשוט נעלמה, אך כאמור החבורה בכחול הגיעה ליוון במטרה אחת ברורה - לא להפסיד.

ביום רביעי בעוד כשבועיים ייפגשו השתיים למפגש הגומלין שייערך בסטמפורד ברידג' כמובן, ואם חניכיו של אברם גרנט יציגו את אותה יכולת, רומן אברמוביץ' כבר יכול להתחיל לדאוג.

מחצית ראשונה: ניצחונה של הטקטיקה 

בדקה הרביעית גאלטי ניסה לייצר איום ראשון על שערו של פטר צ'ך כשהרים כדור מאגף ימין לעבר הרחבה, אך החלוץ הארגנטיני לא דייק והכדור חלף מעל המסגרת והחוצה.

בדקה ה-15 צ'לסי סוף סוף מגיעה להזדמנות ממשית ראשונה. הרחקה גרועה לאחר הרמה מצידו של דידייה דרוגבה נחתה ברגליו של החלוץ הצרפתי, פלורנט מאלודה, שבעט מצוין בנגיעה אך מצא את ניקופולידיס מוכן ומזומן בכדי להדוף.
 
בדקה ה-20 צ'לסי זכתה בכדור חופשי 29 מטרים מן השער לאחר עבירה מצידו של טורוסידיס על המגן הברזילאי, ג'וליאנו בלטי. הרמה טובה נחתה במדויק על ראשו של פלורנט מאלודה, אך הקוון הניף את הדגל לנבדל.  

בדקה ה-29 ולאחר שליטה מוחלטת מצידה של צ'לסי, דווקא אולימפיאקוס זכתה בהזדמנות אדירה לעלות ליתרון. הרמה מכדור הקרן של הקפטן, פרדראג דג'ורגביץ', מצאה את ראשו של סטולטידיס שנגח מצוין לעבר הפינה השמאלית והנגדית, אולם רק כמה סנטימטרים הפרידו בין הכדור ולמסגרת. 

עד סיום המחצית היה נדמה כי שתי הקבוצות יחתמו על תוצאת תיקו נטולת שערים, וירדו להפסקה כשרק אחת ניצחה - הטקטיקה. 0:0 במחצית

מחצית שנייה: מישהו אמר קומבינה? 

המחצית השנייה נפתחה בדיוק כמו שהראשונה הסתיימה, מאבקים במרכז השדה מצד שתי הקבוצות שלא מתורגמים לאף מצב ממשי. 

בדקה ה-56 אולימפיאקוס זכתה בכדור חופשי מסוכן לאחר עבירה מצידו של ג'וליאנו בלטי. האדומים בתרגיל מתוחכם הוציאו את הכדור אחורנית לעבר דג'ורג'ביץ שבעט מ-25 מטרים ואיפשר לפטר צ'ך המשועמם להפעיל מעט את איבריו.

אט אט אולימפיאקוס החלה להשתלט על המשחק ובדקה ה-65 הגיע מהלך יפיפייה מבית היוצר של לוצי'אנו גלאטי. הרמה מצוינת מצד שמאל מצאה את החלוץ הארגנטינאי ששלח בעיטת יעף אדירה, שחלפה מעל המסגרת והחוצה.

בדקה ה-71 צ'לסי נזכרה כי גם לה יש חלק מהותי במשחק. פלורנט מאלודה באחד ממשחקיו החלשים ביותר העונה השתלט על הכדור 30 מטרים מן השער, הסתובב ושלח בעיטה ברגל שמאל אך היום זהו כנראה לא היום של החלוץ הצרפתי שבכלל לא התקרב לשערו של ניקופולידיס.

בדקה ה-75 היכולת האיומה של סגנית אלופת אנגליה לא נעלמה מעיניו של אברם גרנט שהשתמש בחילוף כפול. צמד שחקני האגף, ג'ו קול ופלורנט מאלודה החלשים יוצאים, ובמקומם נכנסים צמד החלוצים, סלומון קאלו וניקולאס אנלקה בהופעת הבכורה בליגת האלופות במדי צ'לסי. 

דקה אחר כך גם המארחת מיהרה להגיב וביצעה חילוף משלה. פרדראג דג'ורג'ביץ בן ה-35 יוצא, ובמקומו נכנס הקשר הארגנטינאי, פרננדו בלוצ'י בן ה-24 המכונה גם "ראש גדול".

מיד לאחר השינויים מצד שתי הקבוצות אולימפיאקוס החלה להסתגר במטרה לשמור על תוצאת התיקו, וצ'לסי התקשתה לפרוץ את הבונקר היווני.

4 דקות לסיום אברם גרנט שלף את השפן האחרון מן הכובע. מיכאל באלאק המאכזב יוצא, ובמקומו נכנס פרנק למפארד שהבקיע צמד במשחק האחרון נגד בארסנלי במסגרת הגביע.

בדקה ה-93 צ'לסי הייתה כל כך קרובה לכבוש שער ניצחון מתוק. ניקולאס אנלקה במסירה פנטסטית חתך את כל הגנת אולימפיאקוס ומצא את סלומון קאלו, אך החלוץ הצרפתי התבלבל ואיפשר לניקופולידיס לחבק את הכדור בזרועותיו.

כמה שניות אחר כך נשמעה שריקת הסיום, שהעבירה את ההכרעה לסטמפורד ברידג'. 0:0 בסיום

אולימפיאקוס: ניקופולידיס, פאנטוס, אנצאס, ג'וליו סזאר, זבלאקוב, לדסמה, טורוסידיס, סטולטידיס, דג'ורג'ביץ' {בלוצ'י 76}, גאלטי {לאונרדו 83} וקובאצ'ביץ' {נונז 87}.

צ'לסי: צ'ך, אשלי קול, קראבליו, אלכס, בלטי, מקללה, אסיין, ג'ו קול {אנלקה 75}, באלאק {למפארד 86}, מאלודה {קאלו 75} ודרוגבה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק