דרוש בונקר בגומלין

רומא ניצחה את ריאל מדריד במפגש הראשון בשמינית הגמר בין שתי הקבוצות 1:2 וזקוקה לבונקר איטלקי קלאסי שיביא ל-0:0 ולעליה לרבע הגמר, ראול כבש ראשון אבל פיזארו ומנסיני ניצחו לרומא

יום שלישי 19 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

רומא שמרה על הביתיות שלה כשניצחה לראשונה בביתה את ריאל מדריד 1:2. ריאל שבאה לאחר ההפסד בשבת לבטיס עלתה ליתרון ראשון בדקה ה-8 משער של ראול ונראה היה כאילו היא הולכת לטיול קליל באולימפיקו.

 אבל שיוויון שהגיע בתוך 16 דקות מרגלו של הצ'ילאני דויד פיזארו שנעזר במשחק צירופים נהדר של טוטי ומנסיני, החזיר את רומא למשחק ולמעשה העביר את כל ההתמודדות לשליטתם של האיטלקים.

במחצית השניה נאצה רומא את המסמר שניצח לה את המשחק כשמנסיני ממש השפיל את קסיאס ופסח מעליו בדרך לשער הניצחון אחרי שקיבל כדור נפלא מטוטי. וכמו בשער השוויון גם כאן מעורב הצמד טוטי מנסיני שסידר לרומא את הניצחון.

בגומלין שיתקיים בברנבאו בעוד כשלושה שבועות זקוקה רומא לתיקו 0:0 בלבד כדי להעפיל לשלב הבא.

 ריאל תוכל לעלות בעזרת ניצחון קטן של 0:1. ניצחון 1:2 יוביל את הקבוצות להארכה, ועם רומא תכבוש שני שערים היא תוכל לעלות גם עם תפסיד ובלבד שההפרש יהיה שער אחד בלבד.

כלי תקשורת באיטליה דיווחו במהלך המשחק על כך שאוהד ריאל נדקר במהלך מהומות מחוץ לאצטדיון האולימפי ברומא, ואוהד איטלקי נעצר בעקבות מהומות אלו.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:

דקה 8, ראול מעלה את ריאל ל-1:0:
אריאן רובן עם פריצה מצויינת באגף השמאלי העביר כדור רוחב לגוטי שמ-16 מטרים בעט חזק לכיוון השער, ראול נגע בכדור ודחק אותו פנימה, זהו  שערו ה-60 של ראול בליגת האלופות ושער חוץ חשוב לריאל.

דקה 10: כדור שנבעט מרגלו של רובן נהדף ע"י דוני לרגליו של ואן ניסטלרוי שכבש, הקוון פסק לנבדל ופסל את הגול.

דקה 13: רומא ממשיכה את הפתיחה המצויינת של המשחק,מנסיני השאיר כדור מצויין לפרוטה שבעט חלש לידיו של קסיאס.

דקה 24, פיזארו השווה ל-1:1 : דויד פיזארו הצי'ליאני השתלט על כדור שניתז מהגנת מדריד לאחר שהוכנס לרחבה ע"י מנסיני שקיבל כדור נפלא מטוטי, פיזארו, קיבל את הכדור מרחק של 12 מטרים מן השער, והפציץ בבעיטה אדירה לעבר השער, הכדור דרך שחקן הגנה של מדריד טס למשקוף ופנימה.

דקה 44: אריאן רובן ממשיך מחצית טובה שלו, לאחר פריצה באגף ימין הוכשל רובן על סף הרחבה, גוטי ניגש לבעוט את הבעיטה החופשית שנהדפה ע"י דוני.

מחצית שניה

דקה 58, מנסיני השלים מהפך 1:2 :
פרנצ'סקו טוטי איתר בצורה מושלמת את הברזילאי מנסיני בתוך הרחבה של ריאל מדריד, מנסיני חתך ימינה ולמעשה עקף את קסיאס מזוית קשה גילגל פנימה וכבש את שערו ה2 בליגת האלופות העונה.

דקה 66:  שוב אריאן רובן, הפעם חדר לרחבה לאחר פריצה מצויינת באגף השמאלי, והוציא כדור רוחב שנהדף מידיו של דוני, ואן ניסטלרוי כמעט וכבש אבל חואן הרחיק לקרן.

דקה 80: דרנטה שרק נכנס כמחליף, בנגיעתו הראשונה בכדור השאיר כדור מצוין לואן ניסטלרוי שהפציץ מקרוב לעמוד ולחוץ.

הרכבים:

רומא:
דוני, פנוצ'י (טורנטו 67), חואן (פרארי 77), מקסס, פיזארו (אקווילני 62), טוטי, ג'ולי, דה רוסי, פרוטה, מנסיני וקאסטי.

ריאל מדריד: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, פאביו קנאברו, דייארה (דרנטה 79), ראול, גאגו, רובן (בפטיסטה 79), גוטי, היינזה, ואן ניסטלרוי וטורס.


שופט, הרברט פאנדל (גרמניה), 
אצטדיון האולימפיקו ברומא.

צילומים: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק