a

שומר על הדרך

רונן אלעד חרט על דיגלו טיפוח של מחלקת הנוער ושמירה על שחקני הבית. בשלוש השנים בהן הוא הבעלים, נמכרו יוסי שיבחון, טוטו תמוז, עומרי קנדה ויניב לוזון. טור מיוחד לקראת הפגנת האוהדים מחר. הפועל פ"ת לאן?

שבת 28 יוני 2008
אוהד לוי

 קצת לפני פחות משלוש שנים, התמנה רונן אלעד לבעלים של הפועל פ"ת. הוא מינה לצידו את גברי לוי כיו"ר ולמעשה סימן את סוף עידן מאיר שמיר בהפועל פ"ת. אוהדי הקבוצה, שידעו מעט מאוד הצלחות בתקופת שמיר, ובעיקר ראו איך טובי השחקנים של הקבוצה, עוברים תמורת נזיד עדשים בעיקר למכבי חיפה של יעקב שחר.

"צריך לשאוף לכך שבקבוצה ישחקו שחקני הבית". כך אמר רונן אלעד במסיבת העיתונאים שאותה הוא כינס לרגל כניסתו לתפקיד הבעלים החדש של הפועۜ פ"ת ובה הוא שטח את ה"אני מאמין שלי". העונה הראשונה של פ"ת בתקופת אלעד היתה קשה. הקבוצה הסתבכה מהר מאוד בתחתית. רפי כהן המאמן הוחלף בניר לוין והקבוצה הצליחה לשרוד, כאשר שני שחקנים חתומים על ההישארות יותר מכולם. יוסי שיבחון וטוטו תמוז. ߩניהם שחקני בית מוצלחים של המועדון, שנתנו עונת יוצאת מהכלל, שהעלתה את קרנם בשוק השחקנים.

"נעשה הכול כדי שחקני הבית יישארו, נממש את האופצייה על יוסי שיבחון ואני מעריך שנגיע להסכם עם טוטו תמוז". כך אמר רונן אלעד במסיבת עיתונאים נוספת שערך בסיום אותה עונה בה הצליחה הקבוצה לשרוד בליגה, ובה הוא גם קרא בקריאה נרגשת לחזרתו של מאיר שמיר למרכז הבמה. כבר אז הבינו אוהדי הפועל פ"ת השפויים שאין להם יותר מידי סיבות לשמוח והעתיד מבחינתם לא יהיה יותר טוב משהיה. 

מכירת החיסול לאĠאיחרה לבוא. טוטו תמוז, הילד שעלה מניגריה ועשה את כל הקריירה שלו במחלקות הנוער של הפועל פ"ת, נמכר בהרבה מאוד כסף לבית"ר ירושלים. יוסי שיבחון, עוד שחקן בית בעונת הפריצה שלו, נמכר גם הוא למכבי ת"א, ששילמה עבורו יותר מ-400 אלף דולר. אלעד, שחרט ߢל דיגלו והצהיר כי מטרתו העיקרית היא לטפח את הנוער ולשמור על שחקני הבית, מכר בתוך עונה אחת את שני שחקני הבית הכי טובים של האגודה והרכש שהובא במקומם היה מינורי מאוד.

כצפוי, העונה שבאה לאחר מכן היתה מבזה ומשפילה. בסגל דליל מאוד, ניסה אייל לחמן, שמונהȠע"י אלעד להשאיר את הקבוצה בליגה, אך היה רחוק מלהצליח בכך ואחד המועדונים המפוארים בישראל ירד בבושת פנים לליגה הלאומית, יחד עם מחלקת הנוער, שייצרה שחקנים כמו מוטי קקון, יוסי שיבחון, ואליד באדיר, אלי אברבנל, אופיר קופל, אדורם קייסי ומנור ۗסן. 

 אחד מהשותפים לירידת הקבוצה לליגה השנייה היה עומרי קנדה. עוד שחקן בית מוכשר מאוד, שהיה מנקודות האור בעונה של לחמן ונחשב לאחד המגינים הטובים בארץ. קנדה, יחד עם שחקני הרכש אותם הביא אלעד לאורווה, כמו פטי נימבה, שוקי נגר ויניב לוזӕן, התאקלמו במהרה לליגה הלאומית והקבוצה התמקמה לה בצמרת ונאבקה על אחד מהכרטיסים לליגת העל. בעוד הפועל פ"ת נמצא בעיצומי מאבקי העלייה לליגת העל, נמכר עומרי קנדה להפועל ת"א. אלעד אפילו לא חיכה לסיום העונה ולהבטחת העלייה ומכר עוד שחקן בית מוכשר. למזל۔ של הפועל פ"ת היה לה את פטי נימבה ויניב לוזון, שהעלו אותה לליגת העל תוך עונה אחת.

אוהדי הפועל פ"ת המיוסרים סוף סוף מצא סיבה לחגיגה וחגגו את החזרה המהירה של קבוצתם לליגת העל. אולם מכירת החיסול של רונן אלעד לא הפסיקה אפילו לא לרגע אחד. המהӜך הראשון של רונן אלעד בפגרה היה מכירתו של יניב לוזון, עוד שחקן בית מצטיין של המועדון. שחקן שנבחר לשחקן המצטיין של הליגה הלאומית, ושחקן שהביא אליפות לנוער של הפועל פ"ת, חבר לפרדי דוד בבני סכנין, אחרי שבקשתו לשידרוג חוזהו נענתה בסירוב. זוהי דרכו של רונן אלעד לשמור על שחקני הבית. זוהי דרכו של האיש, שעומד בראשו של מועדון, שנחשב פעם לאחד המועדונים המפוארים בישראל.

אוהדי הפועל פ"ת עומדים בפיתחה של עוד עונה קשה, שבה הם צפויים שוב למאבקי תחתית בליגה של האוליגרכים. מעטים מאוד המועדונים בישראל שבהםȠיש שילוב של מסורת גדולה וקהל גדול. הפועל פ"ת הוא אחד מאותם מועדונים שעונים להגדרה הזו. הקבוצה, שבתחילת שנות ה-90 היתה חברת קבע בנוף הצמרת של הכדורגל הישראלי, הפכה למעין תחנת מעבר של שחקנים ומעין תחנת השבחה לשחקנים. 

בפ"ת דאגו להחתים את ג'וניור ויסה, הקשר הפרואני של בית"ר, שמגיע בהשאלה כמובן. ואני שואל, להיכן נעלמה הדרך מר אלעד? מהי מישנתך? האם לא מגיע לאוהדים האלה, שמילאו את האורווה במשחק העלייה, יותר מעוד קבוצה שמתנדנת בין ליגת העל ללאומית? ייטב גם לך וגם למועדון הזה שתפנה̠את הדרך למי שבאמת מסוגל להצעיד את הפועל פ"ת ולמי שבאמת רוצה להחזיר עטרה ליושנה. כי באמת שמגיע למועדון הזה יותר.

אוהד לוי הינו אוהד הפועל פתח תקווה

תגובות

טלספורט בפייסבוק