ואז ז'לגריס הפסיקה לחגוג

דריק שארפ משחזר את נס ז'לגיריס שהתרחש בעונת 2004: "יד אלוהים קלעה את השלשה". גור שלף מוסיף: "סל כזה לא רואים כל יום". אד קוטה: "חגגנו מוקדם מידי את הסנסציה" . במכבי חותמים על שחזור הנס מחר בקובנה

יום רביעי 20 פברואר 2008
שלמה חסיד
ערב המשחק נגד ז'לגיריס קובנה מחר, אי אפשר שלא להיזכר בנס ז'לגיריס שהתרחש באביב 2004 כאשר מכבי ת"א אירחה את ז'לגיריס בבית עם סוללת הכוכבים שלה: שאראס, פארקר, וויציץ' ובאסטון, כשפיני גרשון מאחורי הקווים כשעוזר לו דיוויד בלאט.

הצהובים פיגרו 2.2 שניות לסיום ב-3 נקודות. והפיינל פור שנערך באותה שנה בתל-אביב נראה רחוק מתמיד. שאראס ביציע עבירה על וידראיוס  גוסטאס. גוסטאס שעד אז עמד על 100 אחוז מהקו לאורך כל העונה, החטיא את שתי הזריקות מהקו, שח'ני ז'לגריס נכנסו לבקבוק לפני הזריקה השניה של גוסטאס ומכבי זכתה לכדור מהצד.

גור שלף חילק אז את האסיסט של החיים שלו לדריק שארפ משלושת רבעי מגרש ושארפ ירה שלשה שכפתה הארכה שבה מכבי ניצחה, זאת אחרי שלפחות חצי אחד כבר פינה את המושבים בנוקיה והזדכה על חלום הפיינל-פור.

דריק שארפ שיחזר את הרגעים הגדולים ל-TELESPORT: "זה קרה ממש כהרף עין. אי אפשר היה לעצור ולחשוב מה עושים. הכל קרה בספונטניות, והאמת שקשה לדמיין את מכבי בלי השלשה הזאת. כל ההיסטוריה היתה נכתבה אחרת ולא רצינו לחשוב אפילו מה יקרה אם לא נעלה לפיינל פור שנערך בתל-אביב".

רכז מכבי ת"א הוסיף: " היינו בלי ספק הקבוצה הטובה באירופה, אבל לא תמיד זה בא לידי ביטוי בלוח התוצאות. אני חושב שמי ששם את הכדור בפנים זאת יד האלוהים, זה לא היד שלי. סך הכל הייתי חלק ממאורע היסטורי והלוואי שננצח גם מחר ונשחזר את החגיגות". 

גור שלף שחילק באותו משחק את האסיסט  אמר ל-TELESPORT: "ידעתי שלפני ז'לגיריס יתקשרו ויזכירו לי את זה. האמת שהייתי בהיכל, ראיתי את השעון החדש שהתקינו ואני יכול להבטיח שגם השעון החדש לא היה עוצר את האסיסט הזה, וגם היום הכדור שלי היה מגיע לדריק. 

שלף הוסיף: "אני חושב שסל כזה לא רואים כל יום, זה תמיד מעורר התרגשות ושאלות, במיוחד שהשלוש נקודות האלה היו שוות כרטיס להמשך הדרך שלנו באירופה, מה שהסתיים בזכייה מוחצת ביורוליג, שלא תשכח לעולם. לי בטח לא ישכחו את זה, אבל אף אחד לא היה זוכר את האסיסט הזה אם דריק לא היה קובר את השלשה הזאת בפנים".

המנהל המיתולוגי, מוני פנאן סיפר ל-TELESPORT: הלוואי עלינו ניצחון כזה גם מחר. אנחנו חיים את הנס הזה וזוכרים אותו. מדובר באירוע להיסטוריה של מכבי תל אביב במשחקים ביד אליהו ובכלל באירופה. באותה שנה היינו ראויים מאוד לגביע אירופה, והיה נעשה לנו אבל אם לא היינו מגיעים לפיינל פור, אבל לשמחתי תפילותינו נענו. פיני דיבר אחרי המשחק על זה שאלוהים רצה שזה יכנס וכולנו הסכמנו איתו".

מן הצד הליטאי, אד קוטה, אחד המצטינים באותו משחק (יחד עם ארווידאס סאבוניס) סיפר ל-TELESPORT: "הייתי ממש קרוב לדריק כשהוא ירה את השלשה. בראיה לאחור אולי זה היה מוצדק לעשות עליו עבירה, אבל היום זה כבר מאוחר. אני זוכר שהיינו המומים מהחזרה של מכבי, לא האמנו שאפשר לצאת ממצב כזה, ואני כבר חושב שאולי חגגנו את הניצחון שלנו מוקדם מדי. אין ספק שמכבי היתה אז קבוצה גדולה בכמה מספרים על המפעל הזה, אבל גם קבוצות גדולות יכולות להפסיד. לא היינו רחוקים אז מסנסציה בקנה מידה של המפעל".


לצפייה בדקה האחרונה של משחק מאתר יוטיוב לחצו כאן

צילומים: maccabifans


תגובות

9

טלספורט בפייסבוק