פאולטה תולה את נעליו

הסמל של נבחרת פורטוגל, שלא הוזמן לסגל של היורו, החליט לפרוש מכדורגל מקצועי:"אני סיימתי את הקריירה. הנתון היותר מעניין של השחקן, כי הוא מעולם לא שיחק בליגה הבכירה בארץ מולדתו

יום חמישי 19 יוני 2008
אייל כהן

לואיס פליפה סקולארי, מאמנה שߜ פורטוגל, החליט לא לזמן את החלוץ האגדי של הנבחרת, פדרו פאולטה. הסמל של נבחרת פורטוגל ושחקנה של פאריס סן ז'רמן הצרפתית, החליט לתלות את נעליו בקיץ הנוכחי.

החלוץ בן ה-35, עדיין לא הספיק להגשים את משאלתו לשחק באחת משלושת הקבוצות הגדולות בפורטוגל, והנߪון היותר מעניין והמוזר דרך אגב, כי השחקן מעולם לא שיחק בליגה הבכירה בארץ מולדתו.

למרות זאת, פדרו פאולטה נמצא כעת בחופשה פרטית, והחליט כי הקריירה שלו תמה: "אני סיימתי את הקריירה,  רק אם יצוץ משהו באמת יוצא דופן, &nbɳp;אני אוכל להשאר עוד שנה. ברגע זה אין לי כיוון חדש."

פאולטה, ששיחק 88 משחקים בינלאומים במדי הנבחרת, קיבל לא מעט הצעות גם מפורטוגל, צרפת, מדינות ערב ואף הליגה המקצועית בארצות הברית.

פאולטה שהחל להריח את הכדורגל המקצועי שהיה בגיל 18, בקבוצת סנטה קלארה. הקבוצה הראשונה שבה שיחק באופן רשמי הייתה אסטרויל פראיה. משם הוא עבר לליגה הספרדית ושם החלה הפריצה הגדולה, אצל סלמנקה, שבה כבש 34 שערים ב-71 משחקים.

לאחר מכן הוחתם בדפורטיבו לה קורוניה, שבה בילה כשנתיים (98-2000), שיחק 58
משߗקים וכבש רק 18 שערים וזכה עימה באליפות היחידה שלו. 

הליגה שאיתה התחבר מכל הייתה צרפת. התחנה הבאה הייתה בורדו, שבה שיחק 98 משחקים וכבש 65 שערים. המועדון האחרון שבה שיחק היה פ.ס.ז', שבה בילה כחמש שנים (2003-08) שבה כבש 76 שערים ב-167 משחקים ובעיר הבירה הפרזיאית, החליט כי כאן המקום לחתום את פרק הכדורגל.

תמונות: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק