בונקר איטלקי

ארסנל לחצה ולחצה, אך אלופת אירופה, מילאן, כמו קבוצה איטלקית טיפוסית הצליחה לחלץ תוצאת תיקו נטולת שערים ולהעביר את ההכרעה לסן סירו

יום רביעי 20 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

האמת, תוצאת תיקו אפס כל כך מעניינת ומלאה בהזדמנויות לא נראתה כבר הרבה מאוד זמן בכדורגל העולמי. חניכיו הצעירים של ארסן ונגר הראו כי המעמד המחייב לא ממש משפיע עליהם, ולאורך כל 90 הדקות "ישבו" על שערו של זיילקו קאלאץ' הוותיק שהחליף את דידה הפצוע והציג משחק אדיר, אך כאמור האוסטרלי הענקי נעל את השער והשאיר את התותחנים מאוכזבים למדי.   

אם נסתכל לרגע על הצד של מילאן, אין ספק כי התוצאה הזו משאירה אופטימיות רבה לקראת משחק הגומלין שייערך ביום שלישי בעוד כשבועיים. ללא אלכסנדר נסטה שנפצע כבר בפתיחה, הרוסוניירי הראו שוב כמה הניסיון משמעותי בשלבים הללו ובמשחק המוגדר במילון הכדורגל כבונקר אמיתי, אלופת אירופה הצליחה לצאת מאצטדיון האמירויות ללא פגע.   

מחצית ראשונה: התותחנים בשליטה

בדקה ה-4 דווקא מילאן הגיעה להזדמנות הראשונה במשחק. אלכשנדר פאטו הברזילאי שלח בעיטת וולה יפיפייה שנעצרה בגופו של קולו טורה.

2 דקות אחר כן ארסן ונגר כבר צריך להתחיל לדאוג. קולו טורה נפצע ואילץ את המנג'ר הצרפתי להכניס במקומו את פיליפ סנדרוס. 

בדקה ה-24 עמנואל אדבאיור הפנטסטי בעט חזק מ-12 מטרים, אך לא הצליח למצוא את המסגרת. 

המשחק המשיך להתנהל בעיקר במרכז המגרש עם עבירות רבות, ובדקה ה-34 ארסנל זכתה בכדור חופשי מסוכן מצד ימין של הרחבה. ססק פברגאס הרים היישר לראשו של אדוארדו דה סילבה, אך החלוץ הקרואטי לא הצליח להשתלט וסיים עוד התקפה ללא איום ממשי על השער. 

התותחנים החלו להבהיר את המנועים, ובדקה ה-36 המגן הימיני, אבואה, פרץ באגף והוציא את הכדור אחורה לעבר מת'יו פלאמיני שבעט טוב אבל שוב קאלאץ' הוותיק לא התקשה להדוף.  

עד השריקה להפסקה ארסנל המשיכה ללחוץ וללחוץ, אך ללא הצלחה ובמחצית מצוינת מבחינתה היא בהחלט יכולה להיות מאוכזבת. 0:0 במחצית 

מחצית שנייה: לא זקנים, מנוסים.

בדקה ה-49 ארסנל זכתה בהזדמנות מצוינת לעלות ליתרון. פברגאס הרים כדור קרן שפגעה דווקא בראשו של הכוכב הברזילאי, קאקה, וחלפה כמה סנטימטרים ליד הקורה. מיד אחר כך אלכסנדר נסטה הפצוע הוחלף ע"י מארק ינקולובסקי.  

ארסנל המשיכה ללחוץ ובדקה ה-52 מהלך גאוני נוסף יצא לפועל מבין היוצר של התותחנים. מת'יו פלאמיני המצוין מצא את עמנואל אבואה שבעט בפזיזות 18 מטרים מן השער מחוץ למסגרת. 

תקראו לזה ניסיון עצום, אך מילאן בבונקר איטלקי אמיתי הצליחה להעביר את הדקות כשארסנל לא מגיעה לשום איום ממשי. 

בדקה ה-68 מילאן נזכרה כי גם החלק ההתקפי יכול לעבוד, ומי אם לא קאקה החל בפריצה במרכז המגרש כשבסופה שיגר בעיטה לא מדויקת שחלפה ליד הקורה והחוצה.  

בדקה ה-74 ארסן ונגר החילט להשתמש בחילוף השני העומד לרשותו כשהוציא את אדוארדו דה סילבה המאכזב לטובת ניקולס בנדטנר הצעיר.  

ברזילאים מביאים איתם שמחת חיים?, לא אם תשאלו את קרלו אנצ'לוטי. מאמן הרוסוניירי ראה את רונאלדו נפצע השבוע, והיום יוסיף את את אלכשנדר פאטו שנפצע ובדקה ה-77 הוחלף ע"י אלברטו ג'ילארדינו.  

במשך דקות ארוכות ארסנל פשוט לא הפסיקה ללחוץ את הרוסוניירי, אך כל פעם מחדש קאלאץ' המנוסה היה במקום. 

עד הסיום ניקולס בנדטנר עוד יכול היה להעניק לתותחנים ניצחון מתוק כשבעט ברגל שמאל מתוך הרחבה אך במקום למצוא את השער, הפיל כמה ציפורים מן השמיים. 0:0 בסיום 

ארסנל: להמן, סניה, טורה {סנדרוס 7}, גאלאס, קלישי, אבואה, פברגאס, פלאמיני, חלב, אדבאיור ואדוארדו {בנדטנר 74}.

מילאן: קאלאץ', אדו, נסטה {ינקולובסקי 50}, מאלדיני, קאלדזה, גאטוסו, פירלו, סיידרוף, אמברוסיני, קאקה ופאטו {ג'ילארדינו 77}. 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק