ביג בן מצטרף לקינג ג'יימס

NBA: רגע לפני תום מועד ההעברות, נרקמה עסקת ענק בין שלושה מועדונים שכללה לא פחות מ-11 שחקנים. ההעברה הבולטת: בן וואלאס הצטרף ללברון וקליבלנד

יום שישי 22 פברואר 2008
אסף בילגורי, שקד רובין
מועד ההעברות ב-נ.ב.א הסתיים אמש ב-22:00 בערב ואחרי שלל עסקאות הענק במערב, הגיעה - ממש בזמן הפציעות - עסקה לא פחות מעניינת דווקא בצד המזרחי: בן וואלאס משיקגו הצטרף ללברון ג'יימס וקליבלנד, בנסיון להפוך את הקאבס, אלופת המזרח, למועמדת ראויה למאבק על הטבעת.

אחרי שהגיעו בעונה הקודמת עד גמר ה-NBA רק בכדי להיות מטוטאים בידי סן אנטוניו, מאמינים כעת בקליבלנד שעם וואלאס הם יוכלו לעלות מדרגה אחת נוספת מבעונה שעברה, לקחת שוב את אליפות המזרח ולהוות יריבה ראויה לכל אחת מקבוצות המערב שתגיע לשם אחרי מירוץ החימוש שלה.

ביג בן, אחד משחקני הפנים הדומיננטיים בליגה בשנים האחרונות, בעיקר בצד ההגנתי ובריבאונד, אך לא פחות חשוב, שחקן עם נסיון מוכח בשלבים המכריעים וגם עם טבעת אחת על האצבע מימיו העליזים בדטרויט, הוא בהחלט חיזוק משמעותי עבור לברון וחבריו, אם זה יספיק בשביל להגן על התואר במזרח, לנוכח היכולת הנפלאה של בוסטון, או אפילו ליותר מכך ?? ימים יגידו...

העסקה בה עבר וואלאס לקאבס היתה עסקת ענק משולשת בין קליבלנד, שיקגו וסיאטל שכללה לא פחות מ-11 שחקנים. בנוסף לוואלאס הצטרפו לקליבלנד ג'ו סמית' משיקגו ודלונטה ווסט וואלי שרביאק מסיאטל.

הבולס קיבלו בתמורה ארבעה שחקנים מקליבלנד, כשהבולטים מביניהם הם לארי יוז ודרו גודן, אך גם את שאנון בראון וסדריק סימונס. ואילו הסוניקס, שמנסה לבנות שלד חזק לעתיד סביב קווין דוראנט המצויין, קיבלה את אדריאן גריפין משיקגו ואת איירה ניובאל ודוניאל מארשל משיקגו.

עוד ברגע האחרון: בובי ג'קסון עבר ליוסטון, בונזי וולס להורנטס

מי שעוד ניצלו את היום האחרון להעברות הן ניו אורלינס ויוסטון מהמערב, שביצעו טרייד ביניהן, ממש בדקה ה-90.

יוסטון, שנמצאת בכושר פנטסטי שלחה לניו אורלינס את בונזי וולס והגארד מייק ג'יימס, כאשר תמורתם יקבל ריק אדלמן את בובי ג'קסון הרכז, ששיחק כבר תחת אדלמן בסקרמנטו ומכיר אותו היטב.

ג'קסון, אמור לעבות את הקו האחורי של הרוקטס, יחד עם ראפר אלסטון וטרייסי מקגריידי. גם ניו אורלינס צפוייה להרוויח מהטרייד, בעיקר את בונזי וולס הפורוורד, נמצא בכושר מצויין העונה והיווה בורג מרכזי בקבוצה של אדלמן.

וולס רשם בממוצע 9.2 נקודות למשחק העונה ביוסטון, בקצת יותר מ-22 דקות למשחק. מייק ג'יימס, שחזר השבוע לפעילות אחרי פציעה, רשם העונה ממוצע של 6.5 נקודות למשחק.

יוסטון הרוויחה רכז מנוסה בדמותו של בובי ג'קסון, שאמור להיכנס לנעליו של סטיבי פרנסיס הפצוע, שגמר את העונה.

בובי ג'קסון נתן את העונה הטובה בקריירה שלו תחת אדלמן בסקרמנטו בעונת 2003 ואף גרף באותה עונה את התואר הנכבד של השחקן השישי הטוב בליגה. 

כעת תקווה ניו אורלינס להמשיך את העונה המדהימה שלה ולזכות בראשות המערב. יוסטון תנסה להמשיך במומנטום החיובי, כדי לא לפספס את הפלייאוף.

צילום: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק