סיבכו את התחתית

מכבי תל אביב ניצחה את מכבי הרצליה וסיבכה גם את הקבוצה המקומית במאבק נגד הירידה לליגה השנייה. יאניק קאמאנן {5} ג'ו ביזרה {30} ואלן מסודי {50} כבשו לזכות הצהובים. עומר בוקסנבוים {16} השווה זמנית

שבת 23 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

מכבי ת"א גברה היום {שבת} בקלילות על יריבתה לתחתית, מכבי הרצליה, והראתה כי הטראומה מהדרבי חלפה כלא הייתה. אקס מכבי הרצליה, יאניק קאמאנן, המשיך להוכיח מיהו השחקן הטוב ביותר בשורות הצהובים העונה כשכבש כבר לאחר 5 דקות, בדקה ה-16 עומר בוקסנבוים הצליח להשוות אך מאז חניכיו של פרדי דוד נרדמו בעמידה. 

חצי שעה מן הפתיחה ג'ו ביזרה ניצל טעות קשה בהגנת הרצליה בכדי להחזיר את היתרון לזכות האורחים, ובדקה ה-50 יאניק קאמאנן הוסיף לרזומה המפואר שלו גם בישול כשמצא את אלן מסודי חופשי ומאושר בכדי להבטיח את הניצחון המתוק. 

בעקבות הניצחון מכבי ת"א טיפסה למקום השמיני כשלרשותה 22 נקודות, והורידה את הרצליה הרחוקה ממנה בנקודה בלבד למקום התשיעי. בשבוע הבא חניכיו של ניר לוין ירצו לשמור סוף סוף על המומנטום החיובי כשיארחו את בני סכנין המגיעה גם היא לאחר ניצחון, ומכבי הרצליה תתארח בקריית אליעזר לקרב קשה במיוחד עם מכבי חיפה.  

מחצית ראשונה: יאניק קאמאנן מציג: המדריך לנקמה באקסית.

לא חלפה חצי דקה ומכבי ת"א כבר מגיעה להזדמנות טובה כשכדור רוחב מצד ימין הגיע לכיוונו של יאניק קאמנאן, אך אקס מכבי הרצליה פספס בכמה סנטימטרים את הכדור ואת ההזדמנות לכבוש את אחד השערים המהירים ביותר העונה. 

הרצליה הגיבה במהירות ובדקה השנייה מהראן ראדי שלח טיל מ-18 מטרים שנעצר ע"י יבריץ' העירני.  

בדקה ה-5 ניר לוין יכול לחשוף מעט שיניים ולחייך. הגנת הרצליה נרדמה ואפשרה ליאניק קאמאנן המהיר להשתלט על כדור ארוך וגאוני מצידו של ג'ונתן אסוס ובאחד על אחד נגד איתמר ניצן הצעיר לגלגל את הכדור לרשת. 1:0 למכבי ת"א  

בדקה ה-9 יאניק קאמאנן היה קרוב להוסיף לשורה הסטטיסטית שלו גם בישול כשפרץ באגף ימין ומצא במסירה מצוינת את רודי חדד, אך הקשר הצרפתי-יהודי התבלבל ברגליו ושלח בעיטה חלשה שלא התקרבה לעבר השער.

מדוע מכבי נמצאת במצב כל כך אומלל העונה?, בדקה ה-16 יכולנו לראות מבט מהיר על התשובה. כפיר אדרי נגח מצוין מכדור הקרן ולאחר הדיפה טובה מצידו של יבריץ', אף שחקן הגנה צהוב לא הגיע בכדי להרחיק ועומר בוקסנבוים ניצל זאת ובאחד השערים הקלים בקריירה דחק את הכדור פנימה מ-5 מטרים. 1:1 

לאחר צמד השערים המהירים המשחק נרגע מעט והחל להתנהל בעיקר במרכז המגרש. 

חצי שעה חלפה מפתיחת המשחק, והגנת מכבי הרצליה החליטה להכניס מעט עניין. כדור חופשי מצד ימין הוגבה ע"י רודי חדד, וג'ו ביזרה ניצל יציאה אומללה מצידו של איתמר ניצן בכדי לגלגל את הכדור לעבר השער החופשי. 2:1 למכבי ת"א 

בדקה ה-38 רודי חדד בפריצה מצוינת באגף ימין הרים טוב לעבר הרחבה. דייהו דייויס הרחיק בראשו היישר לכובש השער הראשון, יאניק קאמאנן, שבעט חזק אך שוב היה זה דייויס שהרחיק מן הקו.  

מחצית שנייה: בלגן בתחתית

אוי ואבוי חושב לו פרדי דוד, כמה טעויות הגנת קבוצתו יכולה לעשות. לאחר פתיחה מצוינת מבחינתה, מכבי הרצליה נטשה את ההגנה ובדקה ה-50 שילמה בזמן ובמזומן. יאניק קאמאנן קיבל מסירה טובה על סף רחבת ה-16 ומצא במהירות את אלן מסודי החופשי שכבש את שערו השני העונה במדים הצהובים. 3:1 למכבי ת"א

בדקה ה-55 כוכב המשחק, יאניק קאמאנן, עם שער ובישול הוחלף בעקבות פציעה ובמקומו נכנס עומר פרץ. 

11 דקות חלפו ופרדי דוד מגיב עם חילוף משלו. מהראן ראדי יוצא ובמקומו נכנס שחקן הרכש החדש, דייהו ג'איובה המתפקד כקשר התקפי. 

בדקה ה-70 אלן מסודי ניסה להתחכם ולהקשיט את הכדור מעל איתמר ניצן, אולם השוער הצעיר קרא את המהלך והצליח להדוף בקלילות.

6 דקות חלפו והחבורה מתל אביב ממשיכה להציג יכולת התקפית פנטסטית. אלן מסודי משך את כל תשומת הלב באגף שמאל בכדי לשחרר מסירה טובה לרביד גזל, המחליף שנכנס רק כמה דקות לפני כן בעט טוב אך מצא את איתמר ניצן דרוך ומוכן.

עד הסיום חניכיו של ניר לוין המשיכו להניע את הכדור בפשטות, בדרך לניצחון החשוב ביותר העונה. 3:1 למכבי ת"א בסיום.  

הרצליה: איתמר ניצן, ג'וש קנט, דייהו דייויס, מיטייה מורץ', כפיר אדרי, אסי משיח, איבן ווקמנוביץ' {אסף קריספיס 82}, עומר בוקסנבוים, מהראן ראדי {דייהו ג'איובה 65}, תומר חמד {שלו מנשה 78} וטצ'ם אנטויה.

מכבי ת"א: דראגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, מושיקו מישאלוף, ג'ו ביזרה, ארז מסיקה, ליאור ז'אן, ג'ונתן אסוס {דן רומן 85}, רודי חדד, דור מלול {רביד גזל 70}, אלן מסודי ויאניק קאמאנן {עומר פרץ 55}.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק