תכירו: העוזר של בירנבוים

רועי חגאי, עוזרו של אפי בירנבוים במכבי תל אביב בראיון בלעדי. אני בטוח שאפי יצליח ואין ראוי ממנו לאמן את מכבי. תהיה לנו קבוצה מצוינת

יום שלישי 24 יוני 2008
שלמה חסיד
 תכירו את רועי חגאי, 32, מי שיהיה עוזרו של אפי בירנבוים במכבי תל אביב. בשנתיים האחרונות הוא היה סגנו של הקואוץ' בבני השרון, וכשאפי הגיע למכבי הוא הצליח לשכנע את ההנהלה להביא עימו את עוזרו ולשחרר את גיא גודס – אהוב נפשם של שמעון מזרחי ומוני פנאן. 

השבוע, בראיון ראשון ובלעדי ערכנו עימו היכרות. לצפיה בראיון לחצו PLAY מתחת לתמונה.

רועי חגאי, ספר קצת על עצמך

"אימנתי נערים ונוער בהפועל תל אביב, הייתי עוזר מאמן של דני פרנקו במכבי רמת גן ובשנתיים האחרונות עבדתי עם אפי".

 אפי מאמין בך בעיניים עצומות

"יש בינינו כימיה מדהימה. למדתי ממנו המון בשנתיים האחרונות, ەאני אשמח ללמוד עוד. אומרים שדבר טוב לא מחליפים, ואם נשחזר את ההצלחה של בני השרון במכבי אז מה טוב".

 אתה תעסוק בתפקיד שהוא שאיפה של הרבה אנשים בכדורסל. הגשמת את עצמך?

 "בגילי להיות עוזר מאמן במӛבי זה יפה מאוד, אבל אתה אף פעם לא מגשים את עצמך בכדורסל וכל הזמן שואף להגיע עוד קדימה ועוד קדימה. השנה עשיתי קפיצת מדרגה ואני מקווה לעשות את המקסימום".

 ספר קצת על אפי שאתה מכיר.

 "רק דברߙם טובים. אין ראוי ממנו להיות המאמן של מכבי, אני שמח שזה קרה. מעבר לכדורסל, וזה הדבר הכי חשוב, אפי לוקח דברים בפרופורציות, מסתכל על כולם בגבה העיניים, רק ללמוד אפשר. שחקנים מעריצים אותו ומשחקים בשבילו. זה סוד ההצלחה שלו, והוא עשה בכדורסל כל כך הרבה ויודע כۜ כך המון בתחום, כך שאני בטוח שהוא יצליח".

החתמתם כבר ארבעה שחקנים. האם אפי שקט עם ההחתמות האלה?

 "ברור שאפי רגוע, הוא יודע כל דבר שהוא עושה. אני חושב עשינו החתמות טובות והתחלנו את העבודה שלנו במכבי̠בצורה טובה. אין לי ספק שתהיה לנו קבוצה מצויינת".

איך היתה העבודה עם אפי בבני השרון?

 "אנחנו ביחסים חבריים מאוד טובים, ומדברים הרבה מאוד עליי. העבודה עם אפי כרוכה בהרבה מאוד עבודה, לראות הרבה מאוד וәדאו של קבוצות אחרות, המון זמן על המגרש ומחוצה לו. אנחנו כל הזמן מדברים על הקבוצה ומנסים לשפר אותה. כל העבודה עם אפי זה תהליך למידה בשבילי ואני מודה לאפי שזכיתי להיות עוזר המאמן שלו".

בעונה שעברה השגתם שלושה Ӡצחונות על מכבי, וזה מה שהביא אתכם לתפקיד.

 "זה בא בגלל הרבה עבודה קשה וגם תפסנו את מכבי בסיטואציה מאוד לא נוחה להם, היה להם עניינים פתוחים עם היורוליג, והם באו אלינו עייפים ואנחנו ניצלנו את זה. עכשיו אנחנו צריכים לעשות אותו̠דבר במכבי ולנצח את היריבות של מכבי. מכבי הביאה את המאמן הכי טוב שיש".

עד כמה התאכזבתם שבשנה שעברה לא זכיתם באליפות?

"כל אחד שעוסק בספורט רוצה להגיע למקום הכי גבוה. בדיעבד הגענו למקום הראוי לנו, עשינו שתә עונות מדהימות, הבאנו את בני השרון ליול"ב קאפ ופעמיים הבאנו אותם לפיינל פור וזה מספק אותנו ביותר".

בעתיד אתה שואף להיות מאמן מכבי?

 "כרגע אני חושב על השנה הזאת איך לעזור לאפי להצליח במכבי"Ļ.

לצפייה בראיון לחצו PLAY מתחת לתמונה

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק