התרנגולים זכו בגביע

טוטנהאם גברה על צ'לסי בגמר גביע הליגה 1:2 באחד המשחקים הדרמטיים שנראו העונה. דידייה דרוגבה {38} כבש לזכות הכחולים, אך דימיטיר ברבאטוב {69} וג'ונתן וודגייט בתוך תוספת הזמן קבעו מהפך מדהים

יום ראשון 24 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

כולנו רצינו, התפללנו וקיווינו שאברם גרנט יזכה בתואר ראשון כמאמן ישראלי בממלכה הבריטית, אך רצונות לחוד ומציאות לחוד. בגמר הגביע האנגלי פגשה היום צ'לסי עם המאמן הישראלי, שועל קרבות מנוסה בדמות חואנדה ראמוס וטוטנהאם הוטספר. 

ההתחלה אומנם הייתה מבטיחה, ודידייה דרוגבה העלה את הכחולים ליתרון בכדור חופשי בדקה ה-38 בזכות טעות קשה של שוער התרנגולים, פול רובינסון, אך לאחר מכן אברם גרנט וחניכיו נסוגו לאחור וקיבלו את העונש בצורה הכואבת ביותר מחואנדה ראמוס בניהול משחק גאוני. לאחר נגיעת יד ברורה ברחבה של ווין ברידג', החלוץ הבולגרי, דימיטיר ברבאטוב, קבע שוויון מוצדק בדקה ה-69 ובזמן הארכה ג'ונתן וודגייט כבש את שער הניצחון. 

צ'לסי שזכתה אשתקד בתואר תצטרך להילחם על החזרתו לסטמפורד ברידג' בשנה הבאה, וטוטנהאם שלא זכתה בכלום ושום דבר כבר 9 שנים יכולה להתחיל בחגיגות ובזכות הזכייה גם הבטיחה לעצמה מקום בגביע האופ"א בעונה הבאה.  

מחצית ראשונה: תודה לך פול רובינסון.

אברם גרנט עדיין לא התיישב, וטוטנהאם קרובה לעלות ליתרון. 22 שניות חלפו מן הפתיחה ורובי קין המצוין הצליח להשתחרר ולבעוט מ-25 מטרים, אך הכדור פגע בדרך בג'ון טרי ויצא לקרן. 

הפתיחה הייתה שייכת אך ורק לקבוצה אחת - טוטנהאם הוטספר. התרנגולים עלו למגרש כאילו יצאו מקנה של תותח, וחניכיו של אברם גרנט נתקפו בחרדה.  

בדקה ה-8 פסקאל צ'ימבונדה הצרפתי התרומם מצוין לכדור הקרן ונגח לעבר הפינה הרחוקה מעל פטר צ'ך המופתע, אך המשקוף היה במקום בכדי להציל את הכחולים מפיגור מוקדם.

בדקה ה-19 ג'רמיין ג'נאס הרים כדור חופשי היישר לראשו של ג'ונתן וודגייט שלא הצליח למצוא את המסגרת. 

25 דקות חלפו משריקת הפתיחה וצ'לסי סוף סוף נזכרה להגיע למשחק. לאחר הנעת כדור מסודרת בקרב השחקנים בכחול, שון רייט-פיליפס ניסה למצוא את אחד מחבריו ברחבה בהרמה טובה, אולם ג'ונתן וודגייט היה במקום בכדי להרחיק.  

לא עברו 2 דקות וטוטנהאם ממהרת להחזיר את השליטה לידיה. סטיד מלבראנק בעט חזק 25 מטרים מן השער, ופטר צ'ך בהצלה ענקית הצליח להשתטח בזמן בכדי לשמור על תוצאה מאופסת.   

בדקה ה-33 צ'לסי קיבלה כדור חופשי מסוכן למדי מ-25 מטרים, אך דידייה דרוגבה שלח בעיטה חזקה שחלפה כמה סנטימטרים ליד הקורה. 

דקה 38 - דידייה דרוגבה מעלה את צ'לסי ליתרון. 5 דקות חלפו מאז דרוגבה החמיץ את הכדור החופשי מ-25 מטרים, ולמזלו הרב הגנת טוטנהאם מסדרת לו הזדמנות נוספת ממרחק זהה. הפעם חלוץ חוף השנהב בעט מצוין לפינה השמאלית, וניצל טעות קשה של פול רובינסון שכלל לא זינק בכדי לעלות את הכחולים ליתרון. 

דקה לסיום המחצית רובי קין מצא את החלוץ הבולגרי, דימיטיר ברבאטוב, בתוך הרחבה אולם פטר צ'ך יצא בזמן בכדי לחסל את הסכנה ולהוריד את קבוצה להפסקה ביתרון מינימאלי. 1:0 לצ'לסי במחצית.  

מחצית שנייה: הולכים להארכה

המחצית השנייה נפתחה בהיפוך הגמור לראשונה. צ'לסי עלתה מפוקסת יותר, וחניכיו של אברם גרנט הניעו את הכדור בצורה חכמה ויפה לעין. 

לאחר דקות ארוכות בהן לא נרשם אף מצב ממשי, בדקה ה-58 צ'לסי יצאה למתפרצת קטלנית. כובש השער, דידייה דרוגבה, החל לדהור באגף שמאל ומצא במסירה מצוינת את שון רייט-פיליפס בתוך רחבת התרנגולים, אולם הקשר הקטנטן לא הצליח להשתלט על הכדור ואיבד הזדמנות טובה להתקרב לעבר הגביע. 

דקה 69 - טוטנהאם משווה. המחליף הטרי של התרנגולים, טום האדלסטון, קיבל כדור טוב ברחבת צ'לסי וראה איך ווין ברידג' נוגע בברוטאליות בידו ומאלץ את מארק הסלי לשרוק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים. דימיטיר ברבאטוב ניגש לבעוט, וגם כבש בקלילות. 1:1

3 דקות לאחר שער השוויון אברם גרנט מיהר להשתמש בחילוף הראשון העומד לרשותו כשהוציא את שון רייט-פיליפס המאכזב בכדי להכניס את סלומון קאלו.  

לא משנה מה תהיה תוצאת הסיום, אברם גרנט מוכרח להודות לפטר צ'ך על תצוגה פנומנאלית. בדקה ה-81 דידייה זוקורה נעמד מול השוער הפנטסטי וניסה לחלוף על פניו מצד ימין, אך צ'ך נעמד מצוין בכדי למנוע מהפך מדהים. 

2 דקות עברו ופטר צ'ך ממשיך בהופעה משלו. כובש השער, דימיטיר ברבאטוב, חלף בקלילות על פני הגנת צ'לסי ובעט חזק, אך שוב השוער הצ'כי היה במקום.  

בדקה ה-88 אברם גרנט שולף את השפן השני מן הכובע. הקשר האחורי, מייקל אסיין יוצא ובמקומו נכנס למערכה הקשר הגרמני, מיכאל באלאק. 

עד תום הזמן החוקי רובי קין עוד יכול היה להעניק לטוטנהאם את הגביע לאחר שניסה לכבוש במספרת 5 מטרים מן השער, אך הכדור כלל לא התקרב למסגרת ושלח את שתי הקבוצות להארכה מותחת. 1:1 בתום הזמן החוקי.

הארכה: התרנגולים בעננים

לא יכולנו לבקש משחק דרמטי יותר. לאחר השוויון בתום הזמן החוקי, צמד הפינליסטיות נכנסו להארכה שאורכה 30 דקות. 

ג'ונתן וודגייט קובע מהפך מדהים. 3 דקות חלפו מפתיחת הארכה, ופטר צ'ך במשחק אדיר אחראי לטעות שיכולה לסיים לצ'לסי את המשחק. להרמה פשוטה לכאורה השוער שנפגע בראשו כמה דקות לפני כן יצא בצורה גרועה, ואפשר לג'ונתן וודגייט לכבוש את השער החשוב בקריירה. 1:2 לטוטנהאם.     

בדקה ה-8 אברם גרנט משתמש בחילוף השלישי והאחרון. ג'ון אובי מיקל שלא הורגש לאורך כל המשחק יוצא, ובמקומו נכנס ג'ו קול שינסה להושיע. 

2 דקות חלפו ופרנק למפארד קרוב לשער השוויון. הקשר האנגלי שלח כדור חופשי בצד שמאל היישר לחיבורים, אך פול רובינסון בזינוק מצוין שמר על היתרון. 

באופן טבעי מאמן טוטנהאם, חואנדה ראמוס, שינה את המערך בכדי לשמור על היתרון והכניס את הבלם, יונס קאבול, במקום החלוץ, רובי קין. 

למרות הלחץ הרב, התרנגולים בחוכמה רבה שלחו את הכדורים לעבר דימיטיר ברבאטוב והקשו מאוד את מצבה של צ'לסי. 

בדקה ה-22 בתוך הארכה צ'לסי טענה לעבירה בתוך הרחבה על דידייה דרוגבה מצידו של ג'ונתן וודגייט, אך למזלם של התרנגולים חלוץ חוף השנהב היה בעמדת נבדל. 

דקה חלפה ופול רובינסון מחפה בצורה מושלמת על הטעות בספיגת השער. סלומון קאלו בעט ברגל שמאל מתוך הרחבה, והשוער האנגלי הצליח להציל את התרנגולים בהשתטחות מצוינת.

דקה לסיום הזמן החוקי ג'וליאנו בלטי שלח טיל 16 מטרים מן השער היישר לעבר היציע, ועזר לשוער התרנגולים, פול רובינסון, להעביר את השניות. 

טוטנהאם: פול רובינסון, אלן האטון, ג'ונתן וודגייט, לדלי קינג, פסקאל צ'ימבונדה {טום האדלסטון 61}, ארון לנון, ג'רמיין ג'נאס, דידייה זוקורה, סטיד מלבראנק {טימו טאינו 75}, דימיטיר ברבאטוב, רובי קין {יונס קאבול 102}. 

צ'לסי: פטר צ'ך, ג'וליאנו בלטי, ריקארדו קראבליו, ג'ון טרי, ווין ברידג', שון רייט-פיליפס {סלומון קאלו 72}, מייקל אסיין {מיכאל באלאק 88}, פרנק למפארד, ג'ון אובי מיקל {ג'ו קול 98}, ניקולס אנלקה, דידייה דרוגבה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק