מקבלים את כל התמיכה

אנדי רם ויוני ארליך היו שותפים למסיבת עיתונאים עם ראשי הוועד האולימפי והצהירו: "אין דבר שישמח אותנו יותר ממדליה"

יום שלישי 26 פברואר 2008

"ההשתתפות במשחקים האולימפיים היא שליחות לאומית ואנו גאים לייצג את המדינה וחשים כשגרירים, אין דבר שישמח אותנו יותר ממדליה".

כך אמרו היום אנדי רם ויוני ארליך  בתדרוך עיתונאים של הוועד האולימפי במסגרתו קיבלו לצד מאמנם נועם בר תמריץ על ניצחונם באליפות אוסטרליה הפתוחה.

כחמישה חודשים לפני משחקי בייג'ין כינס הוועד האולימפי  תדרוך עיתונאים בנוכחותם של היו"ר צבי ורשביאק, המנכ"ל וראש המשלחת לבייג'ין אפרים זינגר ומנהל היחידה לספורט הישגי גילי לוסטיג.

היו"ר צבי ורשביאק דיבר על תמונת המצב התקציבית במחזור האולימפי הנוכחי לעומת מחזור  אתונה ואמר: "התקציב הנוכחי כפול מהתקציב שעמד לרשותנו לפני אתונה ועומד על 21.75 מיליון ₪ בשנת 2007 לעומת 10.6 מיליון ₪ בשנת 2003. כמובן שתקציבים כאלו מאפשרים לנו להשקיע בספורטאים משאבים גבוהים יותר הן במישור המקצועי, הרפואי והכלכלי במטרה שיגשימו את מטרות שהציבו לעצמם במשחקים ובהתאם למטרות שהציב הוועד האולימפי – אנחנו משוכנעים שהספורטאים עושים את המיטב מבחינתם וגאים בכך שיכולנו לאפשר להם את התנאים הטובים ביותר"

הענפים שזוכים לתמיכה הגדולה ביותר למימוש התוכניות המקצועיות במסגרת ההכנות האולימפיות הם השייט שקיבל בשנת 2007, 2.7 מיליון ₪ מתוכם מעל מיליון ₪ הושקעו רק בשייטים אודי גל וגידי קליגר למימוש תוכניות ולמלגות ותמריצים והג'ודו  - 1.8 מיליון ₪ מתוכם מעל כ – 600,000 ₪ הושקעו בג'ודוקא אריק זאבי. אלו גם הענפים המובילים.

המנכ"ל וראש המשלחת לבייג'ין אפרים זינגר חזר על היעדים למשחקים כשהעיקרית בהן היא לשוב עם 1-2 מדליות בתקווה לזהב אחת לפחות: "יצאנו לקמפיין בייג'ין ואנו בדרכנו לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו. מעכשיו אנו נכנסים למתווה של נבחרת לאומית ובסופו של דבר יעמדו למבחן לא רק הישגי הספורטאים באופן אישי אלא הצלחתה של המשלחת האולימפית כולה".
בהתייחסו לאמנת הספורטאים הודיע המנכ"ל כי היועמ"ש של הספורטאים ושל הוועד הגיעו להסכמה לגבי האמנה ובקרוב היא תיחתם. המנכ"ל הדגיש את שיתוף הפעולה בין הוועד לספורטאים תוך מטרה להביא את הספורטאים למשחקים במצב הטוב ביותר תוך שמירה על האינטרסים של שני הצדדים.

אנדי רם ויוני ארליך אמרו: "שיתוף הפעולה בינינו לבין הוועד האולימפי הוא מדהים. אנחנו מקבלים את כל התמיכה שאנו צריכים אין הרבה ספורטאים שמקבלים תמיכה כזו"

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק