שטראובר מנע סנסציה

מכבי נתניה ספגה שלישייה מאום אל פאחם. בקרב הפנדלים מרין ומעבי בעטו גרוע, אבל לירן שטראובר הוביל לניצחון 1:3 וחתם את אחד המשחקים הדרמטיים בשנים האחרונות

יום רביעי 27 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

ליגת העל אולי לא מספקת לנו דרמות אמיתיות, אבל המשחק היום בין מכבי נתניה לאום אל פאחם מליגת א' בסיבוב ט' של גביע המדינה סיפק את אחד המשחקים הטובים והדרמטיים שראינו מזה זמן רב. דקה לסיום המחצית הראשונה יניב אברג'יל העלה את אום אל פאחם הקטנה ליתרון, בדקה ה-54 דדי בן דיין השווה. 

רבים חשבו שאום אל פאחם תישבר, אך יניב אברג'יל במשחק אדיר החזיר את היתרון בדקה ה-73 בדרך לצמד. האם הסנסציה סוף סוף תצא לפועל?, לא אם זה תלוי בדדי בן דיין. בתוך תוספת הזמן המגן השמאלי כבש את שערו השני, והכניס את המשחק להארכה. 

ההארכה המשיכה לספק עניין רב, ושוב הייתה זה אום אל פאחם שעלתה ליתרון לאחר בעיטה מצוינת של דודי ליאני מ-40 מטרים, אך בפעם השלישית במשחק נתניה הצליחה להשוות מרגליו של פרנסיס קיויו. 
   
בדו קרב הפנדלים שחקני נתניה פישלו לא פעם, אך הופעה הרואית של לירן שטראובר מנעה מבוכה גדולה ושלחה את נתניה לשמינית הגמר.

מחצית ראשונה: הסנסציה מרחפת באוויר 

הפתיחה הייתה שייכת לנתניה ששלטה לחלוטין במרכז השדה, אולם הגנת אום אל פאחם ידעה לעמוד במקום בכדי למנוע מצב ממשי. 

המצב הראשון בקופסא נחת בדקה התשיעית. טל מעבי הצעיר הרים כדור מצוין מאגף שמאל היישר לראשו של אובודו אוקוצ'ה, אך החלוץ האפריקאי נגח חלש ואיפשר לחליילה להדוף בקלילות.

נתניה המשיכה בלחץ ושתי דקות אחר כך יחיאל צגאי מצא את דדי בן דיין חופשי ומאושר לאחר הרמה בכדור חופשי, המגן השמאלי נגח טוב אך לא מצא את המסגרת.

בדקה ה-16 המארחת זכתה בכדור חופשי 18 מטרים מן השער. יחיאל צגאי הידוע כבועט מצוין בדרך כלל, פישל הפעם ושלח בעיטה חלשה שנהדפה ע"י אחד משחקני הגנת אום אל פאחם. 

אם נוכל לציין את אום אל פאחם לפחות לאחר חצי שעה של משחק, זהו רק הקהל באדום שלא מפסיק לקפוץ ולעודד לשנייה. 

בדקה ה-35 יחיאל צגאי השתחרר מצוין ובעט טוב על סף רחבת אום אל פאחם, אולם הקשר הצנום פספס את המסגרת בכמה סנטימטרים. 

2 דקות אחר כך אום אל פאחם הגיעה סוף סוף להזדמנות ראשונה במשחק כשיניב אברג'יל המחזיק ברזומה עשיר בליגת העל בעט חזק מ-20 מטרים אולם הכדור פגע באחד משחקני הגנת נתניה. 

בדקה ה-41 מכבי נתניה במהלך כדורגל יפיפייה. שניר גואטה הצעיר הרים מאגף ימין היישר לראשו של אובודו אוקוצ'ה שהעביר בנגיעה לקיויו, והחלוץ הענקי מ-5 מטרים נגח החוצה.  

דקה לסיום המחצית נתניה נכנסת להלם. יניב אברג'יל היתל בהגנת נתניה באגף ימין של הרחבה, ומשום מקום שלח בעיטה מצוינת בכדי להעלות את אום אל פאחם הקטנה ליתרון. 1:0 לאום אל פאחם. 

מחצית שנייה: צמד-חמד
 
ראובן עטר כצפוי ממש לא היה מרוצה מהיכולת של חניכיו במחצית הראשונה, ומיהר להשתמש בחילוף כפול. אובודו אוקוצ'ה יוצא ובמקומו נכנס איתי שכטר, ותיירי טאזמטה נכנס במקומו של שניר גואטה. 

בדקה ה-50 פרנסיס קיויו הרים כדור מצוין מצד שמאל היישר לראשו של יחיאל צגאי שמ-5 מטרים נגח למשקוף.

בדקה ה-54 נתניה מצליחה להשוות. כל המחמאות צריכות ללכת לראובן עטר. המאמן המרשים הלך על כל הקופה עם חילוף כפול, ובדקה ה-53 הוא קיבל את התמורה. לאחר מהלך קבוצתי מרשים דדי בן דיין קיבל את הכדור בתוך רחבת אום אל פאחם ובטיל ברגל שמאל איזן את התוצאה. 1:1

בדקה ה-65 איתי שכטר בעט כדור אדיר מ-25 מטרים שהכניע את מג'די חליילה אך נעצר בקורה.

3 דקות חלפו והפועל אום אל פאחם מחזירה מלחמה. רמי עאמר דהר ללא כל מפריע ושלח טיל בליסטי ממרחק רב, ומצא את לירן שטראובר ערני ודרוך בכדי לשלוח את הכדור לקרן.

בדקה ה-73 יניב אברג'יל מחזיר את היתרון. נתניה הימרה על ההתקפה, והפועל אום אל פאחם מיהרה לנקום. יניב אברג'יל קיבל מסירת עומק אדירה ממוחמד עבאס, חלף בקלילות על פני לירן שטראובר ומקצה הרחבה גילגל את הכדור פנימה בדרך לצמד מדהים. 2:1 לאום אל פאחם.

האם נתניה תדרוס את אום אל פאחם בדקות הסיום?, תחשבו שוב. בדקה ה-78 יניב אברג'יל היה קרוב לשלושער מדהים כשניסה לבעוט מתוך הרחבה, אך גולן חרמון גלש במהירות בכדי להוציא את הכדור לקרן.

נתניה החלה בשעה טובה להגביר את המאמצים, ובדקה ה-84 תיירי טאזמטה השתלט על הכדור עמוק בתוך רחבת אום אל פאחם אך המחליף התמהמה יותר מדי ואיפשר להגנה האדומה להרחיק.

בדקה ה-88 כובש השער, דדי בן דיין, זוכה בתואר "החמצת העשור". המגן השמאלי השתלט על הכדור לאחר השמטה קריטית של שוער אום אל פאחם, ומול שער ריק בעט באומנות רבה מעל השער. 

דדי בן דיין עם צמד משלו. שתי דקות חלפו ודדי בן דיין מפצה על ההחמצה בדרך הטובה ביותר. יחיאל צגאיי הרים כדור חופשי, ולאחר בלבול בהגנת האורחת בן דיין השתלט על הכדור והפעם לא התבלבל. 2:2 

עמוק בתוך תוספת הזמן רפי כהן ניסה את מזלו ושלח בעיטה חלשה ממרחק רב שלא סיכנה כלל את לירן שטראובר, ושלחה את המשחק להארכה. 2:2 בסיום הזמן החוקי

הארכה: הולכים לפנדלים.

נגמר המתח? לא אם תשאלו את אום אל פאחם. 3 דקות בתוך ההארכה לירן שטראובר החזיר את היתרון לאום אל פאחם בטעות אדירה. דודי ליאני שלח כדור חופשי מ-40 מטרים לעבר השער, ולירן שטראובר ראה את הכדור עובר מתחת לידיו פנימה. 3:2 לאום אל פאחם.

נתניה חוזרת למשחק. איזה משחק אדיר ראינו היום בקופסא. בדקה ה-98 איתי שכטר הקפיץ את הכדור מעל מג'די חליילה, פרנסיס קיויו הגיח מאחור בכדי לדחוק את הכדור פנימה בדרך לשוויון מדהים. 3:3 

העייפות עשתה את שלה ובדקות האחרונות של ההארכה שתי הקבוצות בעיקר העבירו את הזמן עד השריקה. 

4 דקות לסיום יחיאל צגאי יכול היה להכריע את ההתמודדות כשזכה בכדור חופשי 16 מטרים מן השער, אך לאחר בעיטה חלשה מג'די חליילה הדף טוב. 
 
מכבי נתניה:
שטראובר, קלמי סבן, לואיס מרין, גולן חרמון, דדי בן דיין, אלמוג כהן {דלה ימפולסקי 88}, טל מעבי, שניר גואטה {תיירי טאזמטה 46}, יחיאל צגאיי, פרנסיס קיויו ואובודו אוקוצ'ה {איתי שכטר 46}.

אום אל-פאחם: מג'די חליילה, אחמד חרבי, וואליד עבאס, טהאר פאריד, יחיאל חיארין, כפיר צוקול {קובי טרקה 64}, רמי עאמר {אחמד ג'יברין 80}, דודי ליאני, מחמוד עבאס {עבד מוג'אן 90}, יניב אברג'יל ורפי כהן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק