מחפוד: המודל, קבוצת 1992

הפועל פתח תקוה ניצחה בראשון לציון והדרך לליגת העל נראית בטוחה לקבוצה מהמקום הראשון בלאומית. המאמן אלי מחפוד בראיון ל-telesport: אסור לעצור. אם נעצור אולי לא נשיג את המטרה

שבת 01 מרץ 2008
אשר גולדברג

אלי מחפוד, מאמן הפועל פ"ת, מוביל את קבוצתו בדרך הבטוחה אל ליגת העל. מאז מונה כמאמן, הקבוצה יודעת ניצחונות בלבד וביום שישי היא השיגה ניצחון משמעותי בחוץ על עירוני ראשון לציון. בנוסף, הקבוצה חלפה בגביע על פני מכבי הרצליה והוגרלה נגד הקבוצה החלשה ביותר בשמינית הגמר, בית"ר שמשון תל אביב.

אלי מחפוד, אתם בדרך הנכונה

"הולך ונבנה פה דבר שיחזיר את המועדון להישגיי העבר. המטרה ברורה והיעד ידוע. הבעלים רונן אלעד מסמן לכולם חזרה בתום העונה לליגת העל. בשבועות האחרונים מענק ניצחון החוץ הוגדל ועומד על 4 נקודות. השינויים הדרושים בוצעו, הקבוצה מתחברת ומנצחת".

זו ליגה של המון תהפוכות, של חוסר יציבות. זה לא קורה אצלכם

"אסור לעצור, כל עצירה מחזירה לאחור. הפנמנו שבליגה הזו הכול צפוי, שכל משחק הוא מוקש שצריך לפרק בסבלנות ובנחישות".  

איזו הפועל פ"ת אתה מייצר? 

"הדברים שאני והצוות המקצועי עובדים עליו, הם לשחק ולהפוך להפועל פ"ת של שנות ה-90. לקבוצה שהתחברה לה, וזכתה בעידן של זאב זלצר בגביע המדינה. אין לי ספק שהקבוצה של סוף שנות ה-80 ושל תחילת ה-90 היא ה-הפועל פ"ת שכולנו רוצים לראות. זו היתה קבוצה חזקה ביכולת על המגרש ובחומר השחקנים שהיו בסגל. אין ספק שהיינו ראויים לתואר אליפות אחד או שניים, ונאלצנו להתפשר על גביע המדינה".  

תזכיר לצעירים מה היה בשנות ה-90

"די אם נזכיר כמה שמות של שחקנים כדי להבין את העוצמה של הקבוצה בכל המובנים: רפי כהן, קרלוס אולראן, ניר אלון, גיל סאבו, בני קוזושווילי, ניר לוין, גיא לוי, אלון חזן, עוז איליה, יוסי שושני, דני ניראון, רונן הילל, נועם קייסי, איתן בודניוק ועוד. הכדורגל היה התקפי, מהיר ומהנה, והמאמנים רק נתנו את החופש לבצע דברים על כר הדשא".  

אז אתה בעד חיבור לעבר?  

"שחקני עבר מכל השנים, מימי האליפות ועד היום, מתקשרים ורוצים לעזור. זה מרגש שאפילו בועז קופמן ואבשלום רצאבי מטלפנים, ואפילו באים לעודד מהיציע. אני מאמין שבקרוב הפועל פ"ת הנוכחית תהפוך להפועל פ"ת של הזכייה בגביע המדינה, ב-1992 בניצחון 1:3 על מכבי ת"א.   זה מה שאני רוצה שיהיה"

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק