גרוע מגוטמן, פביאן ומזרחי

את עונת 2007/8 ירצה גיא לוזון לשכוח. רק סיבוב שלישי מוצלח במיוחד ישפר לו את המאזן העלוב. בדיקה סטטיסטית של משחקיו של לוזון כמאמן, גורמת לו להיות המאמן הכושל של שני הסיבובים גם יחד

יום ראשון 02 מרץ 2008
מערכת TELESPORT
יש לא מעט מאמנים ושחקנים שלא יזכרו לטובה את עונת 2007/08. יש גם כאלה כמו למשל רן בן-שמעון או אלישע לוי, שהעונה הנוכחית עשתה להם רק טוב. אבל נדמה שאין מאמן שהעונה הנוכחית גרמה לו נזק תדמיתי גדול יותר כמו גיא לוזון.

מקצועית, לוזון נכשל ללא ספק בהפועל ת"א, הקבוצה בה חתם לאחר שעזב את מכבי פ"ת, אותה אימן מאז מונה באוקטובר 2001. לוזון לקח על עצמו חופשה של מספר שבועות לאחר שפוטר מהפועל תל אביב. אחרי שבעה מחזורים הוא חזר לחממה הביתית, אלא שאפילו שם הכישלון עולה על כל דימיון.

סטטיסטית המספרים מביישים עבור לוזון. בעשרת המחזורים הראשונים בהם אימן את הפועל ת"א, צברה הקבוצה 6 נקודות בלבד. היא סיימה 3 פעמים בתיקו בארבעת המחזורים הראשונים ולאחר מכן ספגה 4 הפסדים ברציפות, בטרם ניצחה בדרבי. לוזון פוטר אחרי ההפסד למכבי חיפה בחוץ 2:0 ומאזנו בהפועל ת"א עומד על 10 משחקים, ניצחון אחד, שלוש תוצאות תיקו ו-6 הפסדים.

לאחר שפוטר, אימן יוסי אבוקסיס את הפועל ת"א למשחק אחד בבית מול קרית-שמונה בו הפועל ת"א הפסידה 1:0. לאחר מכן מונה אלי גוטמן. השוואה הבלתי נמנעת קובעת- בעשרת המשחקים המקבילים של גוטמן לאלה של לוזון, כבשה הפועל ת"א 13 שערים לעומת 5 בתקופה של לוזון וספגה 11 שערים, לעומת 13 בתקופה של לוזון. ההפסד אתמול לקרית-שמונה גרע מעט מהמאזן של גוטמן שהוא עדיין טוב בהרבה מזה של המאמן בתחילת העונה. הפועל תל אביב צברה עם גוטמן 16 נקודות ב-11 משחקים. עם לוזון היא צברה 6 נקודות בעשרה משחקים.

אלא שהכישלון במכבי פ"ת גדול לא פחות. את מכבי פ"ת אימן בתחילת העונה יוסי מזרחי.
הקבוצה היתה קבוצה צמרת. היא הפסידה בתחילת העונה במחזור הראשון להפועל כפ"ס, אבל בהמשך ניצחה את מכבי ת"א, מכבי חיפה וקרית-שמונה. בשמונה משחקים תחת הדרכתו של מזרחי השיגה מכבי פ"ת חמשה ניצחונות ושלושה הפסדים, שניים מהם למכבי נתניה בחוץ ולבית"ר ירושלים.

את מזרחי, שעזב לקפריסין, החליף עופר פביאן. פביאן אימן את הקבוצה במשך תשעה משחקים במהלכן השיג שני ניצחונות, ארבעה תוצאות תיקו ושלושה הפסדים. שניים מההפסדים היו לקרית-שמונה ולבית"ר ירושלים בחוץ.

לוזון החליף את פביאן לאחר ההפסד בטדי. הוא התחיל אומנם היטב עם ניצחון על בני יהודה 0:1, אולם מאז הפסיד בחוץ להפועל ת"א, סיים רק בתיקו מול מכבי הרצליה, הפסיד לבני סכנין וסיים בתיקו מול מ.ס. אשדוד. סך הכל הוא ערך חמשה משחקים בליגת העל מתוכם הפסיד פעמיים, סיים פעמיים בתיקו וניצח רק את בני יהודה האחרונה. איתו צברה הקבוצה 5 נקודות מתוך 15 אפשריות, אחוז הצלחה של 33 אחוז. פביאן השיג 10 נקודות מתוך 27 אפשריות, שהם 37 אחוזי הצלחה. מזרחי השיג 15 נקודות מתוך 24 אפשריות שהם מהווים 62 אחוזי הצלחה..

לוזון גם הודח בגביע על ידי מכבי חיפה. זו אותה מכבי חיפה שבששת משחקי הליגה האחרונים לא ניצחה ולו משחק אחד ולא כבשה בשלושה מהם. בגביע חיפה כבשה במשחק חוץ מול הלוזונים צמד שערים.

מכבי פתח תקוה לא תרד ליגה. אחוז צבירה הנהדר בתקופת יוסי מזרחי מעניק שקט לקבוצה. לגיא לוזון יש גם מסורת של השתפרות בחלק האחרון של העונה, אבל 22 המשחקים הראשונים הוא כנראה ויעדיף לשכוח.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק