אגדה ושמה נדאל

גמר ווימבלדון 2008: 5 שעות של משחק הירואי וחסר תקדים, ניצח רפאל נדאל בחמש מערטות 4:6, 4:6, 7:6, 7:6, 7:9 את רוז'ה פדרר, והשיג אליפות בכורה על אדמת ווימבלדון

יום ראשון 06 יולי 2008
מערכת TELESPORT

אם פיסקאי ירצה לבדוק נוסחה חדשה למד הסיבולת של האדם, כדאי לו להסתכל בשידור החוזר. למעלה מחמש  שעות לערך נמשך המותחן בין 2 הטניסאים הטובים בעולם, שבסופו של דבר ניצח הספרדי, מלך החימר., רפאל נדאל (2) 4:6, 4:6, 7:6, 7:6, 7:9 מול הטניסאי הטוב בעולם, רוז'ה פדרר, שלא הצליח לשבור את השיא המיתולוגי.

מה לא היה לחובבי הטניס בווימבלדון היום (ראשון). אחד ממעמדי הגמר המשובחים ביותר, שהראה למה טורניר הגראנד סלאם בבריטניה, נחשב לטוב בעולם.

הӠחישות, האמונה, ההתמדה, הכח, המרץ והיכולת של נדאל מול פדרר, היו הכלים לניצחון הנהדר. זו הפעם הראשונה של הספרדי שניצח את ווימבלדון, ונחשב לשחקן דיי חלש על משטח הדשא ומלך בחימר.

אבל הנה, כנגד כל הסיכויים ועוד שעומד מולך יריב כמו פדרר, נדאל עשה זאת. ېולי בצורה אירונית, ניתן להוסיף את ההצלחה של נבחרת ספרד ביורו, ששדרה אנרגיות חיוביות לבן המולדת. ומה לגבי פדרר? תסמכו עליו, למרות שהוא לא הצליח לשבור את שיאו של פיסטול פיט בווימבלדון, עוד לא קצרה הדרך, שהוא יצליח לשחזר את 6 הניצחונות הרצופים.

מערכה ראשונה: 6:4 לנדאל

שני השחקנים שמרו על ההגשות שלהם ואחרי שני משחקונים נרשם שיוויון 1:1. מיד לאחר מכן שבר נדאל את פדרר בפעם הראשונה ועלה ליתרון 1:2. שני השחקנים שמרו בהמשך על ההגשות 3:2 לנדאל ובהמשך 4:2 לנדאל ועד ליתרון שߜ פדרר 4:3.  את משחקון ההגשה שלו, ניצל נדאל ועלה ל-5:3. את המשחקון הבא, ניצח פדרר בצורה חלקה וצימק ל-5:4. את משחקון ההגשה הבא, ניצל נדאל למרות שפדרר היה קרוב וניצח 6:4. 1:0 במערכות לנדאל.

מערכה שנייה: 6:4 לנדאל

במשחקון הראשון במערכה השנייה,לקח פדרר את משחקון ההגשה של נדאל ועלה ל-0:1. את משחקון ההגשה של נדאל, ניצל פדרר כדי לעלות ל-0:2. פדרר  הצליח לשבור שוב את ההגשה של נדאל ועלה ל-0:3. את משחקון ההגשה הבא, לקח נדאל בקלות וצימק ל-1:3. 

̍ פדרר לא נתן לנדאל להראות התאוששות ועלה במשחקון ההגשה שלו ל1:4. נדאל צימק במשחקון ההגשה הבא ל-4:2, ושבר במשחון הבא וצימק ל-4:3. במשחקון ההגשה הבא, פדרר התקרב כדי לשבור את נדאל אבל הוא לא היה מספיק חד ונדל הישווה ל-4:4. 

נדאל השלים מהפך כ۩שבר את פדרר במשחקון הבא ועלה ל-5:4. נדאל ניצל את ההגשות שלו במשחקון הבא למרות שפדרר היקשה עליו השכיל לעלות ל-6:4 ו-2:0 בסה"כ.

מערכה שלישית: 6:7 לפדרר (5:7 בשובר שוויון).

כל אחד משני השחקנים ניצל את משחߧון ההגשה שלו והתוצאה הייתה 1:1. במשחקון השלישי, פדרר הגיש ונדאל החלקי מה שהיה נראה לכמה רגעים כמו פציעה אך נדאל קם מיד על רגליו והמשיך לשחק. פדרר עלה ל-1:2. 

 במצב של 3:3 לנדאל הייתה הזדמנות לשבור את פדרר, עם 3 נקדות שבירה אך פדרר חۖר גם מהם ועלה ל-3:4.

המשחק הופסק במצב של 4:5 לפדרר בגלל גשם, בדיוק שנדאל היה במומנטום יחסי במערכה השלישית. לאחר החזרה למשחק, פדרר איבד מעט מומנטום ונדאל הצליח להשוות את המשחקונים (5:5).פדרר הוליך 5:6, אבל נדאל שמר על ההגשה והשווה שוב את המשחקӕנים (6:6). 

בשובר השוויון פדרר כבר קיבל ביטחון, הגשם דיי עזר לשוויצרי. פדרר הוליך 4:6, אבל הספרדי הצליח לצמצם ל-5:6. פדרר הגיש מצויין וניצח 5:7 את השובר שוויון ואת המערכה - 6:7.

מערכ۔ רביעית: 6:7 (8:10 בשובר השוויון).

שני הסופרסטארים שמרו על ההגשה בשני המשחקונים הראשונים (1:1). שוב פעם לא הרבה השתנה, וההגשות הכריעו (2:2).המתח נשמר גם לאחר 3 שעות של משחק!, פדרר נותר בתמונה (3:3).נדאל שוב עלה ליתרון 3:4, במשחק של חתול ועכבר.

נדאל שמר על הפאסון ועלה ליתרון 4:5, מרחק משחקון מזכיה במשחק.המתח נשמר, פדרר לא ויתר והשווה ל-5:, ולאחר מכן נדאל שוב שמר על ההגשה (5:6). הקהל נתן את קולו לזכות פדרר, שהצליח להוביל שוב את המערכה לתוך שובר השוויון (6:6). 
<͢r/> בשובר השוויון הנקודה הראשונה לזכות פדרר, הייתה מרשימה, לאחר מאבק הירואי בין השניים. נדאל כבר היה במצב של 2:5, אבל פדרר שב מהקרשים והשווה ל-6:6.טעות לא אופיינית לשוויצרי, העלתה את נדאל ל-6:7.

שוב נדאל היה בעמדת ניצחון, אבל פדרר במשחק מבריק וחסר היגיון השווה ל-8:8. פדרר המשיך והפך את הקערה ל-8:9, וזה המשיך ל-8:10. מערכה חמישית ברקע...

מערכה חמישית:7:9 בסיום! נדאל אלוף ווימבלדון!!!!

פתיחת המערכה, פדרר שמר על משחקון ההגשה והוליך 0:1. נדאל הצליח להשוות, אבל שוב משחקון ההגשה (1:2). פדרר התיישב להחליף חולצה, עקב הזיעה, או סתם למשוך זמן, אבל נדאל שמר על ההגשה (2:2). שיא המתח של המשחק, הגשם שוב הופיע. גמר ענק, כבר אמרנו?

הגשם פסק, השמש יצאה. פדרר חזר והוליך 2:3. נדאל הצליח לשמור על ההגשה והשווה, ולאחר מכן הרוטינה חזרה לעצמה - 3:4 לפדרר. נדאל כמעט ואיבד את הבכורה של ההגשה, אבל הצליח בקור רוח לשמור על יציבות (4:4). המתח נשמר, פדרר שמר על ההגשה ועלה ל-4:5,̠שוב פעם מרחק משחקון מהכרעה.

פדרר לא הצליחה לשבור את נדאל, שחיפש שוויון ומצא (5:5).נדאל כבר הוליך 15:40 במשחקון המכריע, אבל פדרר חזר עם חרב חדה וניצח 5:6 לזכותו.נדאל בקור רוח הצליח להשוות ולמנוע הפסד - 6:6. כעת אין שובר שוויון, אלא היריבים צריۛים ניצחון בהפרש של 2 משחקונים.

פדרר עלה ל-6:7, אבל נדאל הצליח לחזור שוב פעם מהקפור 7:7. בפעם הראשונה במשחק, ברגע הכי חשוב, הצליח נדאל לשבור את פדרר ולהעלות ל-7:8. נדאל הוליך 30:40 במשחקון האחרון, אבל פדרר החזיר במכת גב אדירה. נדאל הצלәח לשבור את פדרר ולנצח - 7:9 בסיום הדרמה האדירה. 

תמונות: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק