לנו נשאר רק לקנא

מומחי הטניס בישראל מתפעמים מהשינוי שחל ברפאל נדאל. עמוס מנסדרוף: "זוא שם לעצמו מטרה והגשים אותה" . אילנה ברגר: "מדובר באדם שלא עושה לעצמו הנחות". אנדי רם: "ככל שהזמן עובר הוא משכלל את עצמו"

יום שני 07 יולי 2008
שלמה חסיד
הניצחון הנהדר של רפאל נדאל, אתמול בגמר ווימבלדון על רוג'ר פדרר הפך לשיחת היום בספורט העולמי כשחובבי ספורט מכל העולם רותקו מול הטלוויזיה במשך שעות וצפו באחד הגמרים הגדולים והיפים בתולדות הטורניר.

רבים נזכרו במשחקים המיתולוגיים בין ביורן בורג לג'ון מקנרו בטורניר הלונדוני המפורסם. גם בארץ אנשי הטניס לא נשארו אדישים לתצוגה המדהימה של שני ספורטאי העל ורבים מהם התקשו להירגע מההצגה.

אחד שהתרגש הוא גדול טניסאי ישראӜ בכל הזמנים, עמוס מנסדורף שאמר: "הגדולה של נדאל מתגלמת בכך שהוא עשה התאמה מלאה והפך לשחקן מושלם על משטח החימר לשחקן לא פחות טוב למשטח הדשא ועשה זאת בצורה מעוררת הערכה. קשה מאוד לספורטאים לעשות תפנית כזאת בקריירה אבל נדאל הצליח בכך בהߓרגתיות ואם הוא ניצח ככה את פדרר בגמר, מדובר בתעודת כבוד לספורטאי ששם לעצמו מטרה ומגשים אותה".

אילנה ברגר, אלופת ישראל לשעבר ומומחית לטניס מאונברסיטאת תל אביב, אמרה: "אני חושבת שבניגוד לפדרר המוכשר שהכל הולך לו בקלות̬ אצל רפאל נדאל מה שיפה ואנושי כל כך זה שהכל בא כתוצאה מעבודה קשה. מדובר בבן אדם שלא עושה עצמו להנחות ומעביד את עצמו בפרך על מנת להגיע להישגים. הוא עושה לעצמו אימונים של 8-9 ולפעמים גם 10 שעות לכל אימון במהלך הפגרה, עובד קשה מאוד על כל המרכיבים של המשחק וכӪוצאה מכך הוא מקיים למעשה את הקלישאה "קשה באימונים קל בקרב", כי אחרי זה, כשיש גמר ווימבלדון כל כך ארוך ומייגע שבו הוא צריך לחזור לעצמו אחרי מספר רב של נקודות שבירה הוא מצליח לעשות את זה בצורה מרשימה תודות לעבודה קשה".

אנӓי רם שזכה לפני שנתיים בטורניר הזוגות המעורבים בווימלבלדון ומכיר היטב את פדרר: "אני חושב שזה היה צעד של נדאל בדרך להיות שחקן הטניס הטוב בעולם. הוא שיפר את חבטת הפתיחה שלו ואת משחק הרשת ובכל פעם הוא משפר עוד ועוד אלמנטים במשחק שלו. ככל שהזמן עובר הוא משכלל את עצמו וזו תוצאה מעבודה קשה באימונים, של למידה והנה לכם ספורטאי שהטניס הוא כל מה שיש לו, הוא נותן הכל למען ההצלחה. אם ככה אתה מתייחס למקצוע, אין פלא שאתה גם מצליח. לעשות דבר כזה מול פנומן כמו רוג'ר פדרר, כנראה צריך להיות רפאל נדאל".
אלוף ישראל לשעבר, שלמה גליקשטיין סיכם:  "לא הופתעתי מהניצחון של נדאל אתמול. אי אפשר לומר שצפיתי את זה אבל ידעתי שלפדרר יהיה קשה. כבר בשנה שעברה נדאל לקח אותו למערכה חמישית וגרם לו להזיע עד לניצחון כך שהיה ברור שהשנה זה ۙכול לקרות, וזה יקרה. אני חושב שהשינוי הגדול של נדאל ב-3 השנים האחרונות, הוא  המאמן שהוא גם הדוד שלו. יש להם חיבור מצוין גם ברמה האישית והם צמודים 24 שעות ביממה. זה הקפיץ את נדאל קדימה. בספרד זה שולח ילדים לעסוק בכל ענפי הספורט בעקבות ההצלחות, לנו נשאߨ רק לקנא"

תגובות

טלספורט בפייסבוק