0

לאפורטה נשאר בתפקידו

נשיא ברצלונה, חואן לאפורטה, שרד בקושי את הצבעת אי אמון נגדו ויישאר בתפקידו, למרות שיותר מ-60% מחברי הסוסיוס (מועדון אוהדי ברצלונה) הצביעו בעד הדחתו

יום שני 07 יולי 2008
אסף בילגורי
 חואן לאפורטה, נשיא ברצלונה בארבע השנים האחרונות, ניצל מהדחה מוקדמת וימשיך בתפקידו עד סוף הקדנציהĠב-2010.

זאת אחרי שחברי מועדון האוהדים של ברצלונה התכנסו אתמול והצביעו בעד או נגד הדחתו של לאפורטה. על פי החוק חברי הסוסיוס זקוקים לרוב של לפחות שני שליש מהקולות כדי להדיח נשיא מכהן.

בהצבעה שנערכה אתמול ע"י כל ȳ9,389 חברי הסוסיוס, הצביעו כ-23,870 חברים בעד הדחתו של לאפורטה. כלומר 60.6% אחוז מהקולות, אך לא הצליחו להגיע לרוב הדרוש כדי להדיח את לאפורטה, כלומר 66% לפחות.

למרות שלאפורטה שרד את הצבעת אי האמון נגדו, אותה יזם חבר הסוסיוס אוריול גירלאט, התוצאות בהחלט עירערו את מעמדו, שלפני שנתיים נראה יציב הרבה יותר, לאור ההצלחה של הקטאלונים בכל החזיתות.

כעת יש לחץ כבד על לאפורטה בדרישה שיתפטר מתפקידו, לחץ שמגיע בעיקר מכיוונו של סאנדרו רוסל, מי שכיהן בזמנו כסגן נשיא ברצלונה והביא לקבוצה את רەנאלדיניו ודקו וכעת הוא חושק בכיסאו של לאפורטה.

ההתערערות במעמדו של לאפורטה היא תוצאה של שנתיים עקרות מאוד של הקבוצה, שבשתי העונות האחרונות רואה איך ריאל מדריד זוכה על חשבונה באליפות ספרד וגם בזירה האירופית ברסה לא נחלה הצלחה, למרות שבעונߔ האחרונה הגיעה עד חצי הגמר, שם הודחה ע"י האלופה מנצ'סטר יונייטד.

כעת בברצלונה מתכוננים במרץ לקראת העונה הקרובה. הרכש הבולט עד כה מגיע מסביליה, כאשר הקבוצה החתימה את דני אלבס, המגן הימני הנהדר ואת סיידו קייטה, שיחזק את הקישור האחורי.
č
צילום: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק