העולם שייך לצעירים

הגדירו את הקרב בין ארסנל למילאן כקרב בין הצעירים של ונגר לזקנים של אנצ'לוטי. שני הצעירים הכי משמעותיים של ונגר, ססק פאבריגס ואמנועל אדיאביור הבקיעו לזכות התותחנים שניצחו 0:2 והדיחו את אלופת אירופה

יום שלישי 04 מרץ 2008
רועי רובינשטיין
 האמת, לפני שבועיים כשהכדור של אדיבאיור ננעץ בקורה של שערה של מילאן לא הרבה אוהדי כדורגל ברחבי העולם האמינו כי הבחורים הצעירים של ארסן ונגר יוכלו לשוב מהסאן סירו עם ניצחון על אלופת אירופה. 

לזכותם יאמר כי ההיסטוריה הייתה עימם, זה כבר 27 שנה שמילאן לא הפסידה משחק גומלין בבית באירופה והערב היה נדמה כי גם הפעם שחקניו של קרלו אנצ'לוטי יגיעו לפחות להארכה. פאטו, הצעיר החדש של מילאן ומי שנחשב לדור העתיד של הרוסנרי ניסה להכריע את המערכה, אך היו אלו דווקא ססק פבריגאס ואמנועל אדיבאיור מי שמוליכים את המפכה של ונגר בארסנל שהכריעו את המשחק עם שני שערים מאוחרים בדקת ה-84 וה-93. 0:2 לארסנל שמדיחה את אלופת אירופה בביתה.


מחצית ראשונה: 
שבע דקות בתוך המשחק הגיע מילאן להזדמנות הראשונה שלה כשכדור קרן של מאלדיני נהדף מרגלו של אבואה והורחק מהקו על ידי אלמוניה. המשחק נמשך כאשר מילאן שולטת במשחק וארסנל מנסה את מזלה בכדורים ארוכים לאדבאיור. בדקה ה-12 הצליח אינזגי לבעוט לשער של אלמוניה מהאוויר אך הבעיטה שלו הלכה ישר לידיו של השוער של ארסנל.

אסנל החלה להשטלת על המשחק, אך זה רק עזר למילאן לצאת להתקפות מתפרצות כשבשתיים מהן הגיעו פאטו ואינזגי להזדמנויות טובות אך לא הצליחו להכניע את אלמוניה, לאחר מסירות נהדרות של קאקא.

לאחר 27 דקות של משחק עקר של התקפת ארסנל הגיע אדיבאיור למצב בעיטה מצד שמאל של הרחבה, אך קלאץ' הדף את העיטה המצוינת של החלוץ הפורה של ארסנל העונה לקרן.  בדקה ה-32 ארסנל קופחה על ידי השופט כאשר חלב הוכשל בתוך הרחבה, אך השופט קבע כי חלב עשה הצגה והעניק לו כרטיס צהוב. דקה אחר כך הגיעה ארסנל להזדמנות הטובה ביותר שלה עד כה, כשפאבריגס בעט ממחוץ לרחבה כדור נפלא שננעץ בקורה.

עד לסיום המחצית ארסנל ניסתה מספר פעמים להגיע למצבי הבקעה, אך ההגנה של מילאן עצרה את כל ההתקפות של ארסנל, 0:0 במחצית.

מחצית שנייה:
סנדרוס היה הראשון שהגיע להזדמנות במחצית השנייה כאשר ניסה לדחוק פנימה כדור קרן של פאבריגאס, אך הבעיטה שלו לשער נעצרה על ידי קלאץ'. ארסנל שוב יכלה לעלות ליתרון מספר דקות אחר כך כאשר פירלו איבד את הכדור ליד השער שלו, כשמסר לאדיבאיור, החלוץ העביר כדור ימינה לאבואה שבעט את הכדור מתוך הרחבה.

אותו פירלו ניסה לסדר כדור טוב לאינזגי שתי דקות אחר כך והחלוץ בעט כדור את הכדור ליד הקורה.   בדקה ה-63 ניסה קאקא את מזלו כאשר פרץ באגף, ובעט בעיטה חזקה שיצאה החוצה. 

בדקה ה-75, תיאו וולקוט שנכנס כמחליף במקומו של אבואה קיבל כדור מחלב בתוך הרחבה, האנגלי הצעיר העביר כדור רוחב לעבר אדיבאיור שלא הצליח לבעוט טוב לשער והכדור הגיע לקאלץ'.  

שלוש דקות מאוחר יותר ניסה פאטו את מזלו כשבעט מחוץ לרחבה כדור טוב שחמק ליד העמוד של אלמוניה. שתי דקות אחר כך ניסה פאטו לבעוט מהצד השני של הרחבה אך הכדור שלו הגיע ישר לידיו של אלמוניה. 

לאחר כל הבעיטות הללו של פאטו, הזכיר ססק פאבריגס לכולם כי גם בארסנל גודל כישרון צעיר וענק. בדקה ה-84 הספרדי קיבל כדור מסנדרוס במחצית המגרש של ארסנל, חלף על פני שני שחקנים ובעט משלושים מטרים כדור מדויק שנעצר רק בצד השמאלי התחתון של הרשת של קלאץ', 0:1 לארסנל.

שחקני מילאן עלו למעלה בכדי לנסות להשוות וארסנל הצליחה לכבוש את השני בהתקפה מתפרצת בתוך תוספת הזמן. תיאו וולקוט פרץ לתוך הרחבה מצד שמאל והעביר כדור רוחב שטוח לאדבאיור אשר דחק פנימה מקרוב, 0:2 לארסנל.


הרכבים: 

מילאן: קלאץ', מאלדיני , קלאדזה, נסטה, אברוסיני, פירלו, גאטוסו, אודו, קאקא, פאטו ואינזאגי.

ארסנל: אלמוניה, סנדרוס, גאלאס, סנייה, קלישי, דיאבי, פלאמיני, חלב, פאבריגס, אבואה ואדיבאיור.


צילומים: רויטרס

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק