מה יגידו העיתונאים?

האם יהללו עיתונאי הכדורגל בבריטניה את אברם גרנט שפסח בקלילות על אולימפיאקוס בדרך לרבע הגמר בניצחון 0:3. באלאק (6) כבש את הראשון לצ'לסי, למפרד (26) עם השני וקלו (48) כבש את השלישי

יום רביעי 05 מרץ 2008
מערכת TELESPORT

אברהם גרנט וצ'לסי העפילו לשלב רבע הגמר של  ליגת האלופות לאחר ניצחון גדול 0:3 על אולימפיאקוס. צ'לסי פתחה את המשחק בסערה וכבר בדקה ה-6 מיכאל באלאק כבש את השער הראשון לזכות הכחולים לאחר בישול של פראנק למפרד. 

עברו 20 דקות ובאלאק שוב מעורב בהתקפה מצויינת של צ'לסי, באלאק נכנס לרחבה בעט חזק לידיו של ניקופולידיס שהדף את הכדור היישר לרגליו של פראנק לפרד שהעלה את צ'לסי ליתרון 0:2.

 עד לסוף המחצית ישבו חניכיו של גרנט על שערו של ניקופולידיס והגיעו למספר מצבים מסוכנים אך לא הצליחו לכבוש. 

את המחצית השניה פתחו הכחולים כפי שסיימו את המחצית הראשונה, קרן נשרקה לזכותה של צ'לסי ולמפרד ניגש לכדור בכדי לבשל לסלומון קלו את השער השלישי במשחק בדקה ה-48. ועכשיו מה יגידו באנגליה על הניצחון הגדול של גרנט? התשובות בהמשך...

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה: 

בדקה ה-6, צ'לסי עלתה ליתרון 1:0 מרגליו של באלאק: פראנק למפרד הרים כדור מצוין היישר לראשו של מיכאל באלאק שנגח מחמישה מטרים לרשת של ניקופולידיס. צ'לסי פתחה את המשחק בלחץ אדיר כבר מהשניות הראשונות.

עשרים דקות לאחר מכן בדקה ה-26, פראנק למפרד הכפיל את היתרון: מיכאל באלאק השתלט על כדור בתוך הרחבה באגף הימני מזוית אלכסונית מרחק של כ-9 מטרים מניקופולידיס בעט חזק לעבר השער, ניקופולידיס הדף את הכדור היישר לרגליו של פראנק למפרד שרק עזר לכדו לעבור את קו השער

צ'לסי פתחה בסערה את המשחק, כשהמנצח על הבליץ הוא הגרמני, מיכאל באלאק שכבש אחד והיה שותף לשני, אברם וקבוצתו רחוקים 45 דקות מרבע הגמר.

מחצית שניה:

צ'לסי המשיכה בפתיחת המחצית השניה באותה מגמה כמו בראשונה, בדקה ה-48 פראנק למפארד הגביע כדור קרן מצד שמאל שטייל ברחבה באין מפריע עד שסלומון קלו  דחק בנגיעה קלה והעלה את צ'לסי ל-0:3. 

ההזדמנות הראשונה והמשמעותית של אולימפיאקוס הגיעה בדקה ה-60 כאשר בלושצ'י שנכנס כמחליף בדקה ה-54 בעט כדור חופשי מ-20 מטרים היישר לידיו של קודוצ'יני המחליף של צ'ך שלראשונה היה צריך למתוח את איבריו.

בדקה ה-69, חזינו במתקפה משולבת על שערו של ניקופולידיס, בהתחלה היה זה ג'ו קול  שניסה את כוחו לאחר מבצע יחיד יפייפה אבל ניקופלידיס היה במקום. שניות אחר כך מקללה ניסה לבעוט מחוץ לרחבה ושוב ניקופולידיס היה שם.  

היוונים ניסו עוד לעשות משהו במשחק כדי לשמור על כבודם שנרמס תוך 48 דקות אבל לא הצליחו במיוחד לסכן את שערו של קודוצ'יני.

הרכבים: 

צ'לסי:
קודוצ'יני, אשלי קול, מקללה, קברליו, למפרד (אסיין, 76) ,ג'ו קול (שון רייט פיליפס, 79), דרוגבה, באלאק, פריירה, קלו וטרי. 

אולימפיאקוס: ניקופולידיס, פאצאצוגלו, ז'וליו סזאר, סטולידיס, קובאצ'ביץ', דג'ורג'ביץ' (לאונרדו, 57) , זבאלקוב, אנצס, לדסמה (בלושצ'י, 54), פאנטוס וטורוסידיס.

אצטדיון: סטאמפורד ברידג' (לונדון).

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק