הקיסרות הרומית קמה לתחייה

ליגת האלופות: חניכיו של ספאלטי השיגו ניצחון היסטורי ונדיר 1:2 (2:4 בסיכום הכללי) את ריאל מדריד, ששוב נפרדת בשלב מוקדם מהתואר הנכסף. טאדאי ו-וויצ'יניץ' כבשו לרומא, ראול רק צימק. פפה הורחק

יום רביעי 05 מרץ 2008
מערכת TELESPORT

כסף לא קונה הכל. את הביקורות הגדולות שטוחנים בתקשורת כנגד האידאולוגיה ששוררת בריאל מדריד, כי עדיף כסף על נוער משובח הוכיחה את עצמה. הבלנקוס נפרדו שוב פעם בשלב הנוקאאוט לאחר הפסד ביתי 2:1 (4:2 בסיכום הכללי) מול רומא האיטלקית.

אלופת ספרד, עם כל הכסף הגדול נעלמה על המגרש בברנבאו. אולי עקב חסרונם של מספר כוכבים, שהיו פצועים ולא יכלו לשחק, אבל עדיין מול 80 אלף צופים להפסיד? לא בא בחשבון בממלכת ספרד.

הבחורים של שוסטר נראו כבויים במחצית הראשונה וכמעט ולא הגיעו למצבים. נותרו כרגיל הניחומים, את הקבוצה הגדולה של דל בוסקה וקאפלו מתחילת העשור נשארת בזיכרון העמוק של האוהדים, כרגע שוסטר צריך להחזיר את הביטחון לשחקנים, כדי לסיים אולי משימה קשה, את אליפות ספרד השנייה ברציפות.

שאפו לרומא. הקבוצה האיטלקית הצליחה לשמר את המרקם של ארץ המגף בליגת האלופות. לאחר הנפילה אמש של מילאן, הג'ילארוסי הותירו מעט תקווה לארץ האופנה. הרומאים נראו יוצאי מהכלל בברנבאו, מאז התבוסה במנצ'סטר (7:1) מול אלופת אנגליה, המנטאליות והאמונה הופנמו היטב בקבוצה. 

פרנצ'סקו טוטי לא היה במיטבו, אולם היה במקום כדי לבשל לחבריו. הקבוצה של ספאלטי תמשיך לעשות בעיות בליגת האלופות בשלב הבא, ובהחלט ניתן לשייך אותה לדרגים הגבוהים.

מחצית ראשונה: ריאל לא הגיעה למשחק

המשחק נפתח בקול ענות חלושה. ורק בדקה ה-17 ראינו את המצב המסוכן הראשון במשחק לטובת המארחת: בעיטה חופשית מ-25 מטר באטיסטה ששינה כיוון ודוני נשכב והדף לקרן. 

דקה לאחר מכן רומא החזירה מהכיוון השני: כדור נהדר של טאדאי, שכבר עשה את הדרך פנימה נעצר בקורה ויצא החוצה. 

עד סיום המחצית רומא שמרה על שער נקי, וכמעט גנבה שער. ריאל מדריד עדיין לא נחתה בברנבאו ועוד 45 דקות כאלה, ניתן להגיד שלום לליגת האלופות.

מחצית שנייה: האיטלקים השיגו ניצחון באדמת ספרד

ריאל עלתה נחושה מאד בתחילת המחצית: בדקה ה-48 נשרקה לטובת המארחת בעיטה חופשית. חוליו באטיסטה הברזילאי בעט היטב מעל החומה, אבל רק סנטימטרים בודדים מהמשקוף מנעו שער מהסרטים.

הקצב הטוב המשיך גם לטובת האורחת: כדור נהדר נכנס לרחבה והכניע כבר את קאסיאס, אולם בשנייה האחרונה הצליח גאגו להרחיק.בדקה ה-58 עוד הזדמנות מצויינת לריאל: כדור מצויין של גוטי מצא את דייארה, שבעט מצויין לחיבורים אבל דוני התעופף ועצר מצויין. 

ספאלטי החליט להכניס את וויצ'יניץ' במקום מאנצ'יני בדקה ה-65. דקה לאחר מכן, החלוץ של רומא הנחית כדור ישירות למשקוף ושוב הזדמנות מצויינת נעלמה. 

הפנים העצובות ביציעי הברנבאו התחזקו, כאשר בדקה ה-70 הורחק הבלם פפה לאחר עבירה על וויצ'יניץ'. השופט היווני ואסארס הראה לבלם כרטיס צהוב שני ובעקבותיו אדום. ריאל מתרחקת מהשלב הבא. 

האפקטיביות של ההרחקה תרמה במהירות האור לרומא: שלוש דקות לאחר מכן, התקפה מאגף שמאל של האיטלקים. הכדור הוגבה לתוך הרחבה, טאדאי עלה הכי גבוה ובסיבוב נגח פנימה, קאסיאס רק ראה את הכדור ברשת - 0:1 נהדר לרומא. 

רק דקה היתרון של רומא החזיק מעמד. התקפה מתפרצת של ריאל מדריד מהצד השני, רוביניו מסר פנימה לראול. האל מאטדור הספרדי הכניע את דוני והקפיץ את הברנבאו - 1:1 במדריד, התקווה עדיין קיימת. 

בתוספת הזמן הספרדים איבדו את הסוס ונראו כבויים. כדור חופשי בדקה ה-92, וויצ'יניץ' קיבל כדור נהדר על הראש, ונגח פנימה - 1:2 רומא מעפילה לרבע הגמר בסטייל.

ריאל מדריד: קאסיאס, סלגאדו (מיגל טורס, 63), קאנבארו, פפה, היינצה, דייארה (דרנטה, 61), גאגו, באטיסטה (סולדאדו, 85), גוטי, רוביניו וראול.

רומא: דוני, סיסיניו (פאנוצ'י, 87), מקסס, חואן, טונטו, דה רוסי, אקוולאני, טאדאי, פרוטה (פיזארו, 77), מאנצ'יני (ווצ'יניץ', 65) ופרנצ'סקו טוטי.

תמונות: רויטרס.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק