למכבי הוא לא התאים

נבן ספאחיה, מאמנה של מכבי ת"א בעונה שעברה, מוליך את קבוצתו הנוכחית, טאו ויטוריה לעונה מצויינת, והיה הראשון שהבטיח אתמול את ההעפלה לרבע הגמר. ספאחיה: "לא מנסה להוכיח למכבי"

יום חמישי 06 מרץ 2008
שלמה חסיד

מאמן מכבי ת"א בעונה שעברה נבן ספאחיה, הוא הראשון שהבטיח את ראשות הבית של קבוצתו טאו ויטוריה בטופ 16, אחרי שניצח 4 פעמים ברציפות, כולל שני ניצחונות על ריטאס וילנה, הקבוצה שפירקה את מכבי בוילנה ובנוקיה.

השאלה הגדולה היא איך במכבי מיהרו לוותר על המאמן המבטיח, ואיך מתייחסים אליו עכשיו בת"א, לאור הצלחתו בספרד.

אילן השועל, מהאוהדים המפורסמים של מכבי אמר בנושא: "ספאחיה לא עושה כלום בטאו ויטוריה, הקבוצה הזו מגיעה כל עונה לפיינל-פור אבל מפסידה, זה לא קשור בכלל לספאחיה, כולם הגיעו לפיינל-פור. יש שם שחקנים טובים אבל הם אף פעם לא מגיעים למשהו משמעותי. ספאחיה עזב את מכבי כי הוא לא התאים וצביקה הרבה יותר מתאים ממנו, הוא מבין מה זה מכבי ובגלל זה הוא מצליח כ"כ".

אפי בירנבוים: "אני בכלל לא מופתע מההצלחה של ספאחיה, לפי דעתי הוא איש כדורסל מהמעלה הראשונה, מאמן מודרני שמאמין בכדורסל התקפי, הוא עשה את זה גם בריטאס, בצדק הוא הגיע למכבי ת"א". 

"נבן ספאחיה זה שם שנשמע עליו עוד הרבה בשנים הקרובות, מאמן כדורסל מהרמה הגבוהה. אני חושב שהוא גם הצליח במכבי, רק שזה ידוע שלמאמן זר הרבה יותר קשה להצליח פה כי מה שנתפס פה כהצלחה ישראלית, לא נתפס כהצלחה מבחינת מאמן זר, שצריך קשרים בכל מקום כדי להחזיק ג'וב כ"כ יוקרתי".

יורם מנחם, שעבד במכבי כמאמן כושר אצל ספאחיה אמר: "אין מה לדבר ספאחיה הוא המלך, למדתי ממנו המון וכך גם שני העוזרים שלו בעונה שעברה, גודס ודני גוט. נבן הוא בנאדם עם יחסי אנוש מדהימים, הוא ידע איך להחזיק מערכת גדולה ועשה עבודה מצויינת ולכן בכלל לא מפתיע שהוא מצליח בגדול בספרד, הוא אחד המאמנים הגדולים שאימנו פה בארץ, אני לא יודע מה כתבו עליו בעיתונים זה לא כ"כ מעניין, גם שמכבי נפרדה ממנו היא ידעה שהוא מאמן מהטופ האירופי רק שהם העדיפו ללכת על בנאדם משלהם שמכיר יותר את המערכת".

נבן ספאחיה עצמו אמר: "אני בכלל לא חושב בכיוונים של להוכיח במכבי, מכבי זה מועדון גדול שהצליח לפניי יצליח אחרי ואין לי שום בעייה עם האנשים שם. אני מאחל למכבי הצלחה ולפגוש אותם בפיינל-פור, אין לי שום דבר נגד צביקה שרף, אני חושב שהוא עושה עבודה מצויינת, גם אני משתדל לעשות את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר. העובדה שהבטחנו את המקום הראשון לא מבטיחה העפלה לפיינל-פור, נצטרך לעבוד קשה בשביל זה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק