אולי טעינו עם דקת הדומיה

גורם בהתאחדות לכדורגל מודה: "יכול להיות שהיינו נמהרים מידי בהחלטה לקיים דקת דומיה לזכר הנרצחים בירושלים". בקרית אליעזר עמדו דקת דומיה לזכר אדם אחר לחלוטין

שבת 08 מרץ 2008
אשר גולדברג
בהתאחדות לכדורגל הבינו הבוקר כי מלבד הביקורות הקשות על אוהדי אחי נצרת שלא כיבדו אמש את דקת הדומיה לזכר תלמידי הישיבה שנרצחו בירושלים, ייתכן שנעשתה שגיאה בהחלטה לקיים דקת דומיה ללא הודעה לאוהדים מבעוד מועד.

גורם בהתאחדות אמר הבוקר: "ללא קשר לאוהדי אחי נצרת שביזו את עצמם, ייתכן באמת שהיה צריך לחכות לפחות עוד יום אחד כדי שהאוהדים יספיקו לשמוע ברדיו או לקרוא באתרי האינטרנט שיש דקת דומיה. ההחלטה על דקת הדומיה נפלה לפני הצהריים. יכול להיות שהיינו נמהרים מידי, אם כי צריך לזכור שמדובר בהחלטה הגיונית ומתבקשת ואנו לא אשמים שאוהדי נצרת נהגו כיצד שנהגו".

סיפור מוזר התרחש אמש גם בקרית אליעזר. הפועל חיפה עמדה אמנם דקת דומיה לפני המשחק נגד הפועל עכו, אך הדממה הייתה ללא קשר לפיגוע החבלני אלא לזיכרו של יו"ר המועדון לפני 25 שנים יצחק מאדר, אותו זוכרים הותיקים, שהלך השבוע לעולמו.

איש בהפועל חיפה, כולל השופטים שניהלו את המשחק, לא ידע או פעל לקיום ההוראה שניתנה על קיום דקת דומיה בשלוש הליגות הבכירות.

אך הסיפור המרכזי שזכה למירב הכותרות כאמור, הוא מאותו משחק בעילוט בין אחי נצרת להפועל פ"ת. השופט דניאל בר נתן העמיד את שתי הקבוצות לדקת דומיה בה נשמעו קריאות צהלה וקללות מכיוון יציע אוהדי אחי נצרת.

לא ברור מדוע שחקני וראשי הפועל פ"ת לא ירדו מכר הדשא. לפני מספר חודשים בהחלטה פרטית של מכבי חיפה לדקת דומיה לזכרו של יצחק רבין, טענו החיפאים ובראשם ניר דוידוביץ' כי טעו לשחק אחרי הקריאות הירושלמיות.

יו"ר אחי נצרת קאייד אבו איישה אמור אתמול "אני משתתף בצער המשפחות שיקיריהם נהרגו. חשוב לציין שהאוהדים שלנו לא ידעו מראש על דקת הדומיה ובאיצטדיון לא היה רמקול שיכריז על ההחלטה של ההתאחדות שנפלה ברגע האחרון. נקבל כל עונש שיוחלט עליו, אין טעם לגרום לאווירה עויינת עכשיו".

בהתאחדות לכדורגל יקבלו רק ביום ראשון בבוקר את דוח השופט בר נתן שיועבר לתובע וליועץ המשפטי. נראה שאחי נצרת תענש בצורה קשה. הפגיעה עשויה להיות באוהדים שהאיצטדיון בעילוט ייסגר בפניהם.

בינתיים נערכת המשטרה למשחק גביע המדינה ביום שלישי בין אחי נצרת לבית"ר ירושלים. כוחות השיטור יתוגברו משמעותית ותעשה הפרדה של מרחק רב בין מחנות האוהדים. אוהדי נצרת יקבלו תגבור במשחק מצד קהל האוהדים של בני סכנין.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק