צעד וחצי קדימה

עם כל הכבוד למשחקים המרתקים ביום חמישי ביורוליג, פתאום גם ליגת העל מייצרת עניין. איש לא יכול להמר מי יעפיל לפיינל-פור, בטח לא מי תזכה באליפות. אנשי הכדורסל פורחים מאושר

יום ראשון 09 מרץ 2008
שלמה חסיד
 תופעה חדשה בספורט הישראלי. בעוד שהליגה בכדורגל ידועה מראש, עם אלופה והכול כבר סגור במרץ, הליגה בכדורסל לא מפסיקה לייצר עניין, הכול בה פתוח, כולל זהות האלופה.

אחרי שנים של דישדוש, אנשי הכדורסל מרימים את הראש. 

בני ברנר יו"ר עירוני ר"ג התייחס לתופעה ואמר: "זה באמת נכון, הליגה בכדורסל השנה היא הדבר, הן בצמרת הן בתחתית, אין בטן טבלה, הכול פתוח והכול יכול להיות, כל תוצאה אפשרית ושום תוצאה לא מפתיעה. אני חושב שזה כבוד לספורט הישראלי וזה נחמד מאוד".

מוטי דניאל אמר: "הליגה השנה מאוד מעניינת, פתוחה לחלוטין וכל תוצאה בה היא אפשרית וזה בגלל שלכל קבוצה יש אותו מספר זרים, שמצמצמים את הפערים ולכן הכול בעצם יכול להיות. אני חושב שמכבי הוכיחה השנה שהיא פגיעה לחלוטין ולכן סיפור האליפות לא גמור, אף אחד לא יודע מי תהיה האלופה וזה מה שמחזיר לליגה את העניין, שהיא כ"כ היתה זקוקה לו".

מוטי ארואסטי: "אני חושב שזה לא נכון שהליגה יותר מעניינת, מה שקרה זה שמכבי ת"א עשתה כבר 4 הפסדים וניצחה 11 פעמים, שזה אומר שאפשר לנצח את מכבי. תוסיף לכך את זה שמכבי לפעמים מגמגמת כמו במשחק מול אולימפיאקוס, וזה מוכיח שאפשר לעקוץ אותה, כי אין הבדרל גדול בין היוונים להפועל ירושלים או בני השרון, ובספורט אתה צריך אלמנט של מתח כדי למכור כרטיסים, צריך לשווק את המשחקים ואולי נראה אולמות מלאים".

רק לפני חמש שנים, ליגת העל בכדורסל נראתה על סף אבדון. השליטה של מכבי ת"א היתה כ"כ ברורה והיה נראה שהקבוצות מרימות ידיים. הרעיון שהגה יו"ר מנהלת הליגה אבנר קופל, משחקי פיינל-פור, הגדיל את רמת העניין באופן חסר תקדים.

אבנר קופל, יו"ר מנהלת הליגה אמר: "הליגה הרבה יותר מעניינת, שקולה מותחת וזה תוצאה של המון עבודה שהשקענו ואלה התוצאות. אני חושב שכולם יכולים להיות מרוצים, ניפגש בפיינל-פור שבו באמת הכול יכול להיות וזו תהיה חגיגה לכדורסל הישראלי".

בני השרון, היא נכון לכתיבת שורות אלו, היא הקבוצה היחידה בליגת ווינר שניצחה פעמיים את מכבי ת"א, אולם זה עדיין לא מבטיח לה אפילו מקום בין 4 הגדולות.

מאיר טפירו, כוכבה של בני השרון אמר: "מדהים שאחרי שני ניצחונות על מכבי ת"א, אנחנו עדיין לא יודעים אם נהיה בפיינל-פור, כי יש 6 קבוצות שנאבקות והכול יכול להיות. אני חושב שאין הרבה ליגות באירופה שהן כ"כ צמודות ומרתקות. שנים לא היה דבר כזה ואנחנו מקבלים המון פידבקים על כך שהליגה מעניינת, הקהל בהחלט עוקב ואני חושב שזה מאוד משמח את כל מי שאוהב את הענף הזה, שאחרי שנים של חוסר עניין ואלופה ידועה מראש, השנה זה לא כך וזה מה שיפה בספורט".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק