הפעם הדרבי הוא צהוב

מכבי תל אביב גברה הערב על יריבתה העירונית בתוצאה 1:2, אחרי שנכנעה לה שבני הדרבים הקודמים העונה. טל חן העלה את הפועל ליתרון מוקדם (6), קמאנן השווה (42) ושיבחון השלים את המהפך (89)

יום ראשון 09 מרץ 2008
מערכת TELESPORT

מכבי ת"א גברה הערב (ראשון) על הפועל ת"א 1:2, בדרבי שנעל את המחזור ה-23 בליגת טוטו. זה היה הדרבי השלישי והאחרון בעונת 2007/2008, כאשר בשניים הקודמים ניצחו האדומים (0-1, 1:3), והערב החליטו הצהובים כי הגיעו מים עד נפש. 

טל חן כבש ראשון והעלה את האדומים ליתרון כבר בדקה ה-6. בעקבות הפיגור המוקדם, ניר לוין ביצע חילופים אמיצים שהתבררו כמוצלחים. מכבי השתלטה על המשחק, הגיעה להזדמנויות ומחקה כמעט לחלוטין את היריבה עד תום המחצית הראשונה, כאשר 3 דקות לסיומה יאניק קמאנן תרגם את היכולת לשער שיוויון. המחצית השניה היתה שקולה, ובדקה ה-89 כבש יוסי שיבחון את השער שניצח את המשחק, 6 דקות בלבד לאחר כניסתו למגרש.

בעקבות הניצחון המשכנע של אשדוד והתיקו של הרצליה אתמול, הפועל ת"א רחוקה נקודה אחת בלבד מן הקו האדום, ולא ניצלה את המשחק הערב כדי לברוח ולו במעט מהתחתית. למכבי, לעומתה, נדמה כי זהו המשחק אשר ישאיר אותה בליגה בתום העונה, אחרי שברחה מרחק 4 נקודות מיריבתה התל אביבית. 

מחצית ראשונה:

כבר בדקה ה-1, אלון יפת נאלץ לעצור את המשחק, לאחר שוואליד באדיר ודור מלול התרוממו לכדור וראשיהם התנגשו זה בזה.

בדקה ה-6, טל חן העלה את הפועל ליתרון 1:0. באדיר נגח כדור למרכז הרחבה, חן המשיך אותו פנימה בנגיחה. שער בכורה לקשר, שפתח בהרכב על חשבונו של שי אבוטבול.

בדקה ה-27, ניר לוין החליט לבצע חילוף מוקדם בתגובה לשער שספגה קבוצתו. ליאור ז'אן פינה את מקומו לרודי חדד.

בדקה ה-30, ארבייטמן מצא את טלקיסקי, שהתקדם מעט עם הכדור ועל סף הרחבה שחרר אותו אל מחוץ למסגרת.

הצהובים החלו לשלוח שחקנים קדימה, השתלטו על מרכז המגרש וייצרו מספר מצבים קורצים שלא מומשו. לעומתם, שחקני של הפועל נסוגו מעט, תקפו בזהירות ובצורה מסודרת.

בדקה ה-31, ג'ו ביזארה התרומם נפלא לכדור קרן של רודי חדד, אך נגח לידיו של אניימה.

בדקה ה-35, התקפה נהדרת של מכבי ת"א. דור מלול שלח את קמאנן שמצא את מסודי ברחבה, אך החלוץ הקונגולזי בעט בסמוך למסגרת.

בדקה ה-42, יאניק קמאנן השווה, 1:1 בבלומפילד. רודי חדד החל בהתקפה, העביר כדור גאוני למסודי שדהר ושלח בעקב את הכדור לקמאנן ברחבה. החלוץ הצרפתי, שנותר לבדו מול אניימה, בעט בנגיעה לפינה השמאלית.

מחצית שניה:

בדקה ה-52, התקפה מרובת מסירות של הצהובים הגיעה לדור מלול שמאגף שמאל הרים כדור לרחבה, קמאנן בעט החוצה.

בדקות לאחר מכן, הפועל החזיקה יותר בכדור ויזמה יותר. לאחר ששמטו את היתרון שלה בתום המחצית הראשונה, האדומים רוצים לשחזר את התסריט של הדרבי הקודם ולנצח.

בדקה ה-59, חילוף ראשון אצל האדומים. ראובן עובד נכנס לשחק במקומו של ביברס נאתכו.

המומנטום של מכבי עבר, גם הפועל נרגעה והמשחק בדקות הבאות התנהל יחסית על מי מנוחות.

בדקה ה-70, חילוף אשר נכפה על ניר לוין: עומר פרץ החליף את רודי חדד, שנפצע ולא יכול היה להמשיך. הצוות הרפואי של מכבי ת"א ניסה לטפל בצרפתי, שנכנס כמחליף, במשך 7 דקות, כשבזמן הזה הצהובים נותרו ב-10 שחקנים, אך בסופו של דבר לא יכול היה להמשיך לשחק.

בדקה ה-81, פאביו ג'וניור נכנס לשחק במקומו של טל חן, שנפצע. 2 דקות לאחר מכן, אצל הצהובים, יוסי שיבחון נכנס לשחק במקומו של דור מלול.

בדקה ה-87, בעיטה חזקה של מסודי מכ-25 מטרים חולפת סנטינטרים ליד המשקוף של אניימה.

בדקה ה-89, יוסי שיבחון כבש והשלים מהפך, 1:2 למכבי. שיבחון, שנכנס כמחליף 6 דקות לפני כן, התרומם לכדור חופשי ונגח פנימה.


הרכב מכבי ת"א: דרגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, ג'ו ביזארה, משה מישאלוב, אורי שטרית, ג'ונתן אסוס, ליאור ז'אן (רודי חדד 27')(עומר פרץ 70'), דן רומן, אלן מסודי, דור מלול (יוסי שיבחון 83') ויאניק קמאנן.

הרכב הפועל ת"א: וינסנט אניימה, עמרי קנדה, אלין טופוזאקוב, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, טל חן (פאביו ג'וניור 81'), מזואה אנסומבו, דימיטאר טלקיסקי, ביברס נאתכו (ראובן עובד 59'), ברוך דגו ושלומי ארבייטמן.

איצטדיון בלומפילד.
שופט המשחק: אלון יפת.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק