ליור שלנו אין זמן

עירוני ראשל"צ היתה עד לפני סוף המילניום הקודם קבוצת מרכז טבלה לגיטימית בליגה הראשונה. אבל הקבוצה מאחת הערים הגדולות בישראל איבדה את עצמה בעיקר מחוסר תקציב. הערב היא תפגוש את הפועל כפ"ס

יום שלישי 11 מרץ 2008
שלמה חסיד

רק לפני מספר שנים היתה עירוני ראשל"צ קבוצה לגיטימית בליגה הראשונה של ישראל. באמצע שנות ה-90 העפילה הקבוצה לגמר גביע המדינה בו נכנעה רק לדאבל של דרור קשטן ומשם זכתה גם בכרטיס לגביע אופ"א. ראשל"צ הפכה לחברה קבועה במרכז הטבלה כשסיימה באופן קבוע במקום ה-9 בליגה של 16 קבוצות.

אלו היו הימים אורי יזרסקי, יו"ר הקבוצה, שהביא את אייל לחמן בתחילת דרכו והשניים גילו את החלוץ, רפי כהן, לימים מלך השערים של מכבי חיפה.

אלא, שבתחילת המילניום הכל קרס. עיריית ראשל"צ השתלטה על הקבוצה. איש העסקים, ליאור שחר, ניסה כוחו, ובסופו של דבר ניהל את ראשל"צ דוד ביטן, שהוביל את הקבוצה היישר לליגה הלאומית ומשם לארצית.

בסוף העונה שעברה ראשל"צ העפילה בחזרה ללאומית יחד עם אבי פיטוסי על הקוים ופליקס חלפון על הדשא. השאיפות היו לחזור במהירות האפשרית לצמרת ליגת העל, אבל העונה מוגדרת עד עתה כקטסטרופלית.

הערב מול הפועל כפ"ס בשמינית גמר גביע המדינה תינתן לראשונים הזדמנות לחזור למרכז הבמה.

בראשל"צ מתקשים להסביר איך זה קרה. המנכ"ל, שמעון ביטון ניסה למצוא הסברים: "לדוד ביטן אין זמן לקבוצה. הוא איש סופר עסוק ואין לו זמן לטפל בעירוני ראשל"צ. כשליו"ר שלנו אין זמן, אין מי שידאג לכסף. אני עדיין מאמין בקבוצה וחושב שאפשר לחזור איתה לליגת העל. אם כי היום זה קשה יותר כי בליגת העל יש רק 12 קבוצות".

את הדברים של ביטון מאשר בכיר בעיריית ראשל"צ שאומר: "אין מה לעשות. זה מועדון ענק עם אלפי ילדים שרשומים בו. באחת הערים הגדולות בישראל. אבל כל הניהול שם ב-10 השנים האחרונות היה חובבני. איש לא הצליח להרים את הקבוצה הזו ליותר מתחתית הליגה הראשונה. כשלא היו הצלחות אז הספונסרים והקהל לא גילו עניין. דוד ביטן הוכיח שהוא לא יכול להוביל את הקבוצה להצלחות".

המאמן, אבי פיטוסי: "האמת שהעונה קצת פישלנו עם הגדרת הציפיות שלנו. בנינו על להיות בצמרת, אבל מתברר שהליגה הלאומית היא הרבה יותר מסובכת ממה שחשבנו. עכשיו אנחנו בצרות בתחתית כי לא התכוננו נכון, אבל אני עדיין מאמין שאפשר לסיים במרכז הטבלה, להצליח בגביע וכך להתכונן לעונה הבאה. שם המשחק הוא כסף ולראשון יש עם זה הרבה בעיות".

פליקס חלפון, שחזר לשחק בעונה שעברה מבטיח: "ראשל"צ זה מועדון מצויין ויש לו פוטנציאל. האמת שאני היום מתעסק פחות במה שקורה בתוך המועדון. אני רק מאושר שאני חוזר לשחק. העתיד יגיד מה יהיה עם עירוני ראשל"צ".

גם החלוץ, מור גולן, שומר על אופטימיות: "אין סיבה שראשל"צ לא תהיה הרבה יותר והרבה יותר מצליחה. כמו שאני מבין אפשר להשקיע עוד קצת ואז להצליח הרבה יותר".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק