2

בלעדי: החוזה של ווייט במכבי

לידי TELESPORT הגיעו הפרטים המדויקים של החוזה בין רודני ווייט למכבי ת"א הקיץ. יקבל 1.1 מיליון דולר. לווייט אין מענק אליפות, אך זכייה ביורוליג תהיה שווה 150 אלף דולר. ובחוזה כמובן סעיף משמעת מיוחד

יום שלישי 15 יולי 2008
שלמה חסיד

בתחילת השבוע החתימה מכבי תל אביב את רודני ווייט שהפך לשחקן הרכש המשמעותי ביותר שנוחת הקיץ בנוקיה. מדובר גם על המרוויחן מספר אחד שהגיע מבין שחקני הרכש החדשים ולידי TELESPORT הגיע עותק מהחוזה של המיליונר, שאותו אנחנו גאים לפרסם בפרסום ראשון ובלעדי.

על פי החוזה, ווייט יקבל ממכבי לא פחות ממיליון ומאה אלף דולר ברוטו, ועל פי חישוב של  12 משכורות חודשיות, הוא יזכה לשכר של 91.6 אלף דולר לחודש. השחקן לא יזכה למענקים מיוחדים על גביע ואליפות, ߐולם הוא הכניס לחוזהו סעיף יורוליג שיבטיח לו עוד 150 אלף דולר במידה ומכבי תל אביב תעשה את הבלתי ייאמן ותזכה ביורוליג בתום העונה.

סעיף מספר 4 בחוזה הוא המעניין ביותר
. מדובר בסעיף מיוחד ובו נכתב בזו הלשון: "הקבוצה תהיה רשאית לשחרר את השחקן מיידית במידה והאחרון יפר את הקוד המשמעתי של המועדון". מכבי הכניסה את הסעיף בעקבות גיליון ההתנהגות של השחקן שרצוף בעבירות משמעת בקבוצות אחרות.

חלק מראשי מכבי תל אביב, אליהם פנינו לתגובה, סירבו להתייחס לידיעה, אולם רענן כץ היה היחיד שהסכים להתייחס לנתונים ואמר: "השקענו בשחקן הזה, אנחנו חושבים שהוא ראוי לסכומים ומאמינים שנקבל ממנו את התמורה הראויה. אנחנו עושים כל מאמץ שתהיה לנו קבוצה טובה בשנה הבאה".

בעניין אחר, נראה כי אין מנוס ומכבי תל אביב ועומרי כספי ייפגשו במוסד לבוררות, אולם כספי ימשיך לשחק בעונה הבאה במכבי תל אביב. לכספי אין אפשרות לצאת לחו"ל הקיץ כיוון שהוא חייל ושום קבוצה אחרת בארץ לא תצליח לעמוד בחוזהו, מלבד מכבי תל אביב. בקיץ הבא הוא &nbsŰ;צפוי לשחק באחת הקבוצות הבכירות ביבשת, כשיהיה משוחרר מצה"ל. יש לציין כי אחת הקבוצות הבכירות ביותר ביורוליג כבר התעניינה בכספי אך נאמר לה כי לא יכול לצאת לחו"ל בגלל היותו חייל.

צילום: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק