עטר, לפחות בשביל האוהדים

אחרי עוד עונה בה הקהל לא מגיע, יעקב שחר צריך להוריד מהגאווה ולהביא את ראובן עטר לקבוצה. במצב הקבוצה כיום, "כניעה לאוהדים" היא כבר לא דבר כל כך רע

שבת 15 מרץ 2008
שרון חלבי

כדי להבין עד כמה דרסטית הירידה בכמות אוהדי מכבי חיפה שמגיעים לקרית אליעזר, היה צריך להיות במשחקים נגד מכבי הרצליה ובית"ר ירושלים במחזורים האחרונים. 

כרטיסים ב-30 שקלים לכל היציעים למשחק נגד הרצליה לא מספיקים לאוהדים כדי להגיע. גם המשחק על הכבוד נגד האלופה לא הצליח להביא, אפילו את המנויים למגרש, ושורות שלמות ביציעים 2 ו-4 השמורות למנויים נשארו מיותמות.

"20 שנה מכבי חיפה לא נראיתה ככה", אמר אחד האוהדים במהלך המשחק נגד מכבי נתניה, ועושה רושם שבמשחקים הבאים יגיעו פחות ופחות אוהדים. 

כעת עם ההודעה על סיום דרכו של רוני לוי בקבוצה בסיום העונה, ליעקב שחר יש הזדמנות להחזיר את הקהל הירוק למגרשים. זה ידוע שלשחר יש גאווה והדבר האחרון שהיה רוצה זה להיות אחד ש"נכנע לאוהדים", אבל בשלב הזה כבר אין ברירה: שחר חייב להביא את ראובן עטר לעמדת המאמן, אפילו אם זה רק בשביל האוהדים.

אין ויכוח שעטר הוכיח את עצמו כאחד המאמנים הטובים בישראל כשהפך את מכבי נתניה לקבוצת צמרת לגיטימית בליגת העל. יש כאלה שיגידו, ובצדק, שנתניה משחקת כדורגל הגנתי, ואת זה האוהדים לא יקבלו בקרית אליעזר, אבל ההבדל בין המעמד של מכבי חיפה למכבי נתניה בכדורגל הישראלי נשאר גדול. נתניה עדיין מגיעה כאנדרדוג וכשם לא מספיק גדול כדי לשחק התקפי ולהשיג תוצאות. בחיפה הסיפור אמור להיות שונה לחלוטין עם תקציב גדול יותר ואפשרויות בלתי מוגבלות.

לא דומה למקרה ברקוביץ'

לפני שלוש שנים שחר יצא נגד כל האוהדים כשבחר לא להביא את אייל ברקוביץ' למועדון, ומאוחר יותר אכן התברר שצדק, אבל עכשיו המצב של הקבוצה לא כמו שהיה אז. 

באותה שנה חיפה לקחה אליפות שנייה ולאחר מכן גם אליפות שלישית ברציפות. חלק מהקהל לא אהב את סגנון המשחק של רוני לוי, אבל המשיך להגיע בעקבות התארים. עכשיו, התואר היחיד שנשאר לירוקים זה גביע הטוטו, ולאוהדים כבר אין חשק להגיע, בטח לא כששומעים את השחקנים מצוטטים בתקשורת כאומרים: "אין לנו למה להגיע לאימונים".

אישית, אני לא מסכים עם האוהדים שמגיעים רק בעקבות ההצלחות וחושב שצריך להיות עם קבוצה ברגעים הקשים כדי לקבל את הזכות לחוות גם רגעים יפים, אבל זה המצב בכדורגל הישראלי ושחר צריך להבין את זה.

עד כמה שזה כואב להקשיב בקול אוהדים שצועקים "רוני לוי מת", זורקים חפצים על המאמן שלהם ולא מפסיקים לפגוע בקבוצה, שחר צריך להוריד מהגאווה ולתת לעטר הזדמנות להוביל את קבוצת נעוריו. 

אם לפני חמש שנים שחר נתן את המושכות לרוני לוי שעד אז רק אימן את קבוצת הנוער, אז גם לעטר מגיע.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק