רביעיית הצמרת נשמרה

צ'לסי הצליחה לשמור על הפער מצמד המוליכות כשגברה על סנדרלנד משער של ג'ון טרי {9}. רדינג כבשה שער מוקדם באנפילד, אך חאבייר מסצ'ראנו {19} ופרננדו טורס {47} דאגו להשיג ניצחון חשוב. 10 דקות לבניון

שבת 15 מרץ 2008
מערכת TELESPORT

ליברפול אירחה מוקדם יותר הערב את רדינג מן המקום ה-16 למשחק שהתברר כקשה הרבה יותר מן המשוער. כבר בדקה ה-4 מארק מאטיובסקי הדהים את אנפילד בבעיטה פנטסטית שנעצרה רק ברשת, אולם דווקא שער היתרון גרם נזק בלתי הפיך לרדינג.

ליברפול שניצחה בכל ששת משחקיה האחרונים התעוררה לחיים, ובדקה ה-19 חאבייר מסצ'ראנו קבע שוויון מוצדק. 2 דקות מפתיחת המחצית השנייה הושלם המהפך ומי אם לא פרננדו טורס שכבש שמונה שערים בששת המשחקים האחרונים מצא שוב את הרשת. עד הסיום סגנית אלופת אירופה שמרה על הניצחון, וגם על המקום הרביעי בטבלה. 10 דקות לקשר הישראלי, יוסי בניון.

מחצית ראשונה: רדינג מדהימה את אנפילד, מסצ'ראנו מרגיע

ליברפול כנראה אוהבת להכניס את עצמה לצרות, וכבר בדקה ה-4 כל תושבי אנפילד נכנסו להלם. ג'ון אוסטר הגביהה לעבר הרחבה מאגף שמאל, ומארק מאטיובסקי בבעיטה אדירה מ-18 מטרים העלה את רדינג ליתרון. 1:0 לרדינג. 

בדקה ה-12 פרננדו טורס נכנס לפעולה כשבעט כדור טוב מ-18 מטרים, אולם מרכוס האהנמן הדף.

הארגנטינאי קובע שוויון מוצדק. כמו שאמרנו, ליברפול אוהבת להכניס את עצמה לבוץ בכדי לצאת משם באומנות. בדקה ה-19 ולאחר לחץ בלתי פוסק שער השוויון הגיע. ראיין באבל מצא את חאבייר מסצ'ראנו, והקשר הארגנטינאי שלח טיל מ-20 מטרים שנעצר רק ברשת.
1:1 

ליברפול המשיכה לעשות הכול בכדי להפוך את התוצאה, וחצי שעה מפתיחת המשחק ראיין באבל בעט מצד ימין של הרחבה לעבר הפינה הנגדית, אך מרכוס האהנמן היה במקום.

בתוך תוספת הזמן צ'אבי אלונסו עוד ניסה לבצע מהפך כששלח טיל מ-25 מטרים, אולם הכדור חלף מחוץ למסגרת. 1:1 במחצית. 

מחצית שנייה: "אל ניניו" לא מפסיק לכבוש 

פרננדו טורס, אלא מה. לא ברור מי יהיה שחקן העונה באנגליה, אך אין ספק מי יהיה שחקן הרכש הטוב ביותר. פרננדו טורס שנחת מאתלטיקו מדריד בקיץ כבש שמונה שערים בששת המשחקים האחרונים, והיום "אל ניניו" ממשיך את המסורת. 2 דקות מפתיחת המחצית השנייה סטיבן ג'רארד הרים כדור חופשי לעבר הרחבה, וטורס הפנטסטי הגיע ראשון בכדי לבצע את המהפך בנגיחה מצוינת.
1:2 לליברפול. 

סגנית אלופת אירופה יכלה לסגור את הסיפור בקלילות אולם המחמיץ הסדרתי, ראיין באבל, המשיך לחזק את אותו כינוי כשבדקה ה-62 שלח בעיטה מ-12 מטרים מעל המשקוף.

10 דקות לסיום סטיבן ג'רארד ניסה לסגור סופית את הסיפור כששלח בעיטה מ-25 מטרים אבל לא מצא את המסגרת. מיד אחר כך הקשר הישראלי, יוסי בניון, נשלח למערכה כשנכנס במקומו של דירק קויט. 

עד הסיום ליברפול שלטה בצורה אבסולטית במרכז השדה, ויכולה להתגאות בניצחון שביעי ברציפות. 1:2 לליברפול בסיום.

ליברפול: חוזה ריינה, אלברו ארבלואה, ג'יימי קראגר, מרטין סקרטל, פאביו אאורליו, צ'אבי אלונסו, חאבייר מסצ'רנו, דירק קויט {יוסי בניון 80}, סטיבן ג'רארד {סמי הופיה 90}, ראיין באבל {ג'ון ארנה ריסה 83}, פרננדו טורס. 

רדינג: מרכוס האהנמן, ליאם רוסניור, אנדראה בייקי, איבר אינגימרסון, ניקי שוריי, ג'ון אוסטר {ג'ימי קבה 72}, ג'יימס הארפר, מארק מאטיובסקי {קאליפה סיסה 74}, סטיבן האנט, קווין דוייל, שיין לונג {דייב קיטסון 63}.   

במגביל למשחק באנפילד גם באצטדיון "האור" שבסנדרלנד נרשם משחק מסקרן לא פחות. חניכיו של רוי קין שניצחו בארבעה מתוך חמשת משחקי הבית האחרונים ומסובכים חזק בתחתית אירחו את צ'לסי למפגש בו הניסיון והביטחון הכריע את זהות המנצחת. 

כבר בדקה ה-9 ג'ון טרי העלה את סגנית אלופת אנגליה ליתרון בנגיחה, ומאז סנדרלנד יכלה להשוות אין ספור פעמים אך חניכיו של אברם גרנט דאגו להגן בצורה נכונה ולחזור עם מלוא שלושת הנקודות לסטמפורד ברידג'.

מחצית ראשונה: צ'לסי בשליטה

בדקה ה-9 ג'ון טרי כובש לכחולים. לאחר לחץ אדיר מצד צ'לסי בפתיחת המשחק, אברם גרנט יכול לחייך. פרנק למפארד הגביהה כדור קרן משמאל ומי אם לא הקפטן, ג'ון טרי, התרומם מעל כולם בכדי לנגוח לפינה הנגדית ולהעלות את סגנית האלופה ליתרון מרשים. 1:0 לצ'לסי. 

צ'לסי המשיכה לשלוט בצורה אבסולוטית בכדור, ובדקה ה-19 דידייה דרוגבה שלח טיל מ-30 מטרים שלמזלה הרב של רדינג חלף מעל המשקוף.

בדקה ה-25 אנדי ריד שלח כדור חופשי אדיר מ-20 מטרים היישר לעבר החיבורים, אולם ברגע האחרון קרלו קודוצ'יני שהציג יכולת חלשה מאוד בשבועות האחרונים הצליח להדוף.
 
בשלבי הסיום של המחצית סנדרלנד החלה לשלוח כמות רבה של שחקנים לעבר ההתקפה, אולם למרות השליטה היחסית העולה הטרייה מליגת המשנה לא הצליחה לאיים בצורה ממשית על קרלו קודוצ'יני. 1:0 לצ'לסי במחצית. 

מחצית שנייה: צ'לסי עושה את העבודה

3 דקות חלפו מפתיחת המחצית וצ'לסי קרובה להכפיל את היתרון. ג'ו קול פרץ באגף ימין והעביר מסירה מצוינת לעבר הרחבה. סלומון קאלו היה הראשון להגיע, אך חלוץ חוף השנהב התבלבל ברגליו ושלח בעיטה חלשה היישר ליציע.

בסיום המשחק אם וכאשר צ'לסי תזכה במלוא שלושת הנקודות, סנדרלנד בהחלט יכולה להאשים רק את עצמה. בדקה ה-53 קרלוס אדווארדס הרים כדור מצוין לעבר הרחבה של קרלו קודוצ'יני, ודני קולינס בהחמצה איומה נגח משישה מטרים החוצה.

אברם גרנט כצפוי מסתפק בניצחון המינימאלי, ובדקה ה-73 הוציא את הקשר ההתקפי, מיכאל באלאק שבקושי הורגש היום ובמקומו שלח למערכה את הקשר האחורי, מייקל אסיין. 

אקס מנצ'סטר יונייטד, דוויט יורק, הרים כדור טוב לעבר ראשו של קנווין ג'ונס אך שוב סנדרלנד לא הפסיקה להחמיץ והנגיחה נהדפה ע"י קרלו קודוצ'יני.

עד הסיום סנדרלנד שלחה את כל הכלים להתקפה בכדי למצוא את שער השוויון, אך צ'לסי בעזרת הגנה פנטסטית שמרה על היתרון המינימאלי בדרך לניצחון חשוב. 1:0 לצ'לסי בסיום.

סנדרלנד:
קרייג גורדון, פיליפ ברדסלי, גונת'ן אוונס, נירון נוסוורת'י, דני קולינס, קרלוס אדווארדס {ראדה פריקה 62}, רוי אודונובן {דוויט יורק 73}, דין וויטהאד, גרנט לידביטר {איאן הארט 85}, אנדי ריד וקנווין ג'ונס.

צ'לסי: קרלו קודוצ'יני, פאולו פריירה, אלכס, ג'ון טרי, אשלי קול, ג'ון אובי מיקל, מיכאל באלאק {מייקל אסיין 73}, פרנק למפארד, ג'ו קול {שון רייט-פיליפס 82}, סלומון קאלו ודידייה דרוגבה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק