המטרה: לאמן את מכבי

את חילופי המאמנים במכבי תל אביב שרד גיא גודס שעזר לספאחיה וקטש וכיום הוא יד ימינו של צביקה שרף. האם במכבי יהמרו על הרכז שהגיע אליה בגיל 19 ויתנו לו את מושכות האימון בקבוצה?

יום שני 17 מרץ 2008
שלמה חסיד

כשגיא גודס הצטרף למכבי תל אביב כאיש צוות מקצועי בתחילת העונה שעברה, היו מי שהרימו גבה. טענו אז כי עשה זאת רק כי הצליח לנצח עונה לפני כן את מכבי תל אביב בליגה. אבל עוזר מאמן מכבי תל אביב, גיא גודס שרדמאז  את כל הגילגולים במועדון, כולל הדחתם של ספאחיה וקטש וכך הפך ליד ימינו של צביקה שרף.

מי שנוכח באימוני מכבי הסגורים לקהל ולתקשורת, יודע שלגודס יש חלק בלתי מבוטל לחלוטין בהעברת האימונים, שרף משתמש בו רבות ומכאן גם הקרדיט הגדול שזוקפים במכבי לזכותו של גודס.

גודס מוערך מאוד ע"י שמעון מזרחי ומוני פנאן ומקבל אשראי רב באימפרייה הצהובה, שמסתערת גם העונה על הפיינל-פור. גודס עצמו דיבר על החיים במכבי ואמר היום ל-telesport: "צביקה הביא אותי למכבי בגיל 19 יש לנו חיבור מצויין, אנחנו עובדים ביחד היטב. טוב לי במכבי. הגעתי בשנה שעברה כעוזר מאמן, כמובן שאני שואף  שיום אחד אני אהיה המאמן הראשי אבל אני יודע שבשביל זה מחכה לי עוד עבודה קשה. העבודה במכבי היא יומיומית, מסביב לשעון, אבל אני לא מתלונן, זה המקצוע שבחרתי ואני אוהב אותו. אני לא חושב שיש קיצורי דרך ואני לא חושב שאפשר להצליח בלי לעבוד קשה. כשאני קם בבוקר ויוצא לעבוד יש לי חיוך גדול על הפנים וזה הדבר הכי חשוב בעיניי".

לא מעט מחבריו של גודס מודים שהמטרה שלו בהמשך היא להיות המאמן הראשי של האלופה. חברו של גודס, ניצן שירזי סיפר: "אני לא כל כך מתעסק עם כדורסל אבל אני יכול לספר את מה שעיניי רואות. גודס הוא בחור משקיען שעובד נון סטופ עם מסירות לעבודה. אין בכלל ספק שהוא יגיע לפסגות הכי גבוהות שזה אומר מאמן ראשי במכבי ת"א. הוא לקח את הכדורסל כדרך חיים, הוא משקיע בזה הוא חי את זה ואוהב את זה. אני חושב שיש לו את כל המרכיבים להצליח וזה יפה מאוד".

כאמור, גודס החל את דרכו כמאמן ראשי במכבי ראשל"צ ורשם הצלחה רבה במועדון הכתום, כאשר הוליך את הקבוצה, שנאבקת העונה על חייה, לפיינל-פור וכמעט הדהים את הפועל ירושלים בחצי הגמר. יו"ר ראשל"צ, משה קליסקי, סיפר גם הוא בשיבחו של גודס: "הקבוצה שיחקה היטב, היתה התלהבות רבה, אבל על דעת עצמו הוא החליט ללכת למכבי ת"א, שרצתה אותו כעוזר מאמן. יכול להיות שמבחינתו זו סגירת מעגל כי הוא במכבי מגיל צעיר ושמכבי קוראת לו הוא בא, אני חושב שהוא היה צריך להמשיך בראשון ולתת עוד שנה שנתיים במועדון צמרת ואז ללכת למכבי. אני חושב שגיא מאמן בעל שיעור קומה ואני לא אתפלא אם הוא יצליח בגדול".

אילן השועל, אוהד מכבי אמר: "את גיא גודס אני מכיר כילד עוד לפני שהגיע למכבי. כבר בגיל צעיר סימנו אותו כמועמד להיות צהוב כחול. כבר בצבא הוא חתך למכבי ת"א ממכבי חיפה. אני לא חושב שמישהו מצטער על כך. אני לא יודע מה הסיפורים על כך שקטש וגודס לא מסתדרים. שניהם חברים טובים ואוהבים אחד את השני. נכון שקטש קירב אליו את אורן עמיאל, אבל גיא נשאר במכבי, מקום שאוהבים אותו ועכשיו הוא קוצר את הפירות ויש לו חלק מכריע בהצלחה של הקבוצה. מבחינתי גודס הוא אחד השמות הגדולים בהיסטוריה של מכבי, הוא דיקטטור, הוא נלחם בשביל ומכבי ומגיע לו כל ההערכה" 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק