רמהש מול רמלה בגמר

במשחק הראשון בשלב חצי הגמר, גברה אלקטרה רמה"ש 59:68 מול רמת חן. אליצור רמלה הזיעה בחצי הגמר השני והשיגו בקושי ניצחון 76:82 מול מכבי אשדוד

יום שני 17 מרץ 2008
מערכת TELESPORT

 אלקטרה רמה"ש עדיין לא ויתרה על העונה. השחקניות של אורנה אוסטפלה, גברו 59:68 מול מכבי רמת חן והעפילו לשלב גמר גביע המדינה. מולה תתמודד לא אחרת מאליצור רמלה, שגברה בקושי 76:82 מול מכבי אשדוד.

מכבי רמת חן, שקיוותה לעשות סנסציה, ולהעפיל לגמר לא הצליח בפעם השלישית העונה לנצח את רמה"ש. 

מאמנת רמה"ש, אורנה אוסטפלד, אמרה לאחר ההעפלה: "זה כנראה הניסיון. אנחנו משחקות פחות טוב ומצליחות. נצטרך להשתפר ממשחק למשחק, כדי לקחת את הגביע". 

מאמן רמת חן, עדן ענבר: "אני מאוכזב מאוד, אבל בסופו של דבר מי ששיחקה טוב ניצחה. מי שבדרך כלל קולעות אצלנו, החטיאו ולבסוף הפסדנו".

המשחק היה צמוד עד המחצית. ברבע הראשון עוד הוליכו בנות רמת חן, בזכות פרייס המצויינת, בנקודה אחת (18:19). ברבע השני, פרייס המשיכה להתעלל, אבל המילה האחרונה הייתה שייכת למוניק קוקר, שהורידה את רמה"ש ליתרון נקודה (33:34). 

במחצית השניה הסיפור היה שונה לגמרי. רמה"ש החלה להשתלט על הריבאונד ורמת חן נקלעה למשבר. היתרון בסיום הרבע השלישי תפח ל-11 נקודות (43:54). פרייס עוד קיוותה להחזיר את רמת חן לסיפור המשחק, אבל פרקינס ו-וילפיץ', ידעו להפיק את המיטב - 59:68 ורמה"ש בגמר. 

הרבו לרמה"ש: פרקינס 17 נק' (8 ריב'), ויליפץ' 11 נק' (11 ריב'), קוקר ודורי 12 נק' כ"א. הרבו לרמת חן: פרייס 25 נק' (11 ריב'), בראון 17 נק' (10 ריב').

אליצור רמלה נזקקה להרבה מזל

במשחק השני שנערך הערב באולם מטרווסט רעננה, נזדקקה אליצור רמלה למזל גדול כדי לנצח בקושי 76:82 את מכבי אשדוד. 

אלי רבי, מאמנה של אליצור רמלה: "ציפיתי שיהיה משחק צמוד. היה אחוזי קליעה מצויינים. בשביל חצי גמר, היה רמה גבוהה מאוד. קיבלנו המון מאינה גורביץ' מהמאני טיים. היה חשוב שננצח היום, עשינו צעד אחד, אנחנו מוכנים לגמר".

הצד המאוכזב, מאמנת אשדוד, דליה בושינסקי: "אני מאמינה שבחיים הדרך לא פחות חשובה מהתוצאה, אבל בגביע זה שונה. הבאנו המון גאווה לעיר, נתנו פייט לקבוצה שניצחה מעצמות אירופאיות. ברכות לרמלה, אבל אני לוקחת את כל הקרדיט לנו. אין דבר כזה מגיע, נלמד שוב ושוב עד שניקח".

הרבע הראשון במשחק היה צמוד לכל אורכו, אינה גורוביץ' שמרה על היתרון נקודה בסיומו - 21:22.ברבע הבא דווקא רמלה הצליחה להתייצב בזכות שיי דורון, שנכנסה לעניינים והורידה את האלופה ליתרון 8 נק' - 40:48.

אשדוד כבר ראתה כיצד ההפרש גדל במחצית השנייה עד כדי 10 נק', אבל ברנדי מקיין ואפשטיין המעיטו את הנזק ל-4 בלבד לרמלה - 57:61. הדרמה האמיתית החלה ברבע האחרון: בדקה האחרונה אשדוד הצליחה לצמצם את ההפרש של רמלה, ושרי סם קלעה שלשה מהסרטים (76:78),, אבל בסיום איבוד ריבאונד הגנה של אשדוד גרם לרמלה לשמור על היתרון - 76:82 בסיום.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק