אנחנו צריכים לעשות את זה

הדרך לפיינל פור עבור מכבי ת"א נראית קרובה מתמיד. צביקה שרף לא עצר כדי להתענג על הניצחון המשכנע על ז'לגיריס קובנה, והראש שלו כבר ב-1 באפריל בהיכל נוקיה מול ברצלונה

יום חמישי 20 מרץ 2008
שלמה חסיד

מכבי תל אביב סיימה את שלב הטופ 16 בהצלחה גדולה. חניכיו של צביקה שרף חתמו את המשחק האחרון עם ניצחון 66:80 על ז'לגיריס קובנה, הבטיחו לעצמם את המקום הראשון בבית ו' ויהנו מיתרון הביתיות מול ברצלונה ברבע הגמר.

מאמנה של מכבי ת"א, צביקה שרף, אמר בסיום: "עשינו את שלנו. השגנו ניצחון מאוד משמעותי מול קבוצה שלא היה לה מה להפסיד, שיחקה משוחרר, קבוצת כדורסל טובה שיכולה לעשות צרות לכל קבוצה ביבשת. אנחנו מסתכלים לעבר ברצלונה, קבוצה שנצטרך ללמוד אותה באופן יסודי כדי להגיע מוכנים. כאן, עם יתרון הביתיות, אנחנו צריכים לעשות את זה. בינתיים אפשר לאחל לכולם חג שמח ונפגש בהצלבה".

עוד על המשחק הערב הוסיף המאמן: "אני לוקח מהמשחק היום את דרק שארפ, את ניקולה שמשתפר ממשחק למשחק. קבוצתית היינו בסדר גמור. במחצית הראשונה היתה לנו בעיה בריבאונד, ובמחצית השניה תיקנו את זה. בסך הכל אני מרוצה מאוד מהמשחק".

על אי שיתופו של טל בורשטיין במשחק הערב למרות שהתלבש, ועל סוגיית שיתופו בעתיד אמר שרף: "בשלב הראשון נשלב את טל בליגה, ונראה איך זה מתפתח. אנחנו רוצים לראות את טל מתקדם ומתפתח ואנחנו צריכים להיות סבלניים".

ניקולה וויצ'יץ' אמר בסיום: "לא נתנו להם לעשות לנו את החיים קשים. הגענו מוכנים, ידענו מה אנחנו רוצים ועמדנו במשימה. עכשיו אנחנו מסתכלים לכיוון ברצלונה, זו בהחלט יריבה קשה וראויה. אף אחד לא משלה את עצמו שיהיה טיול בהצלבה, אבל אני מאמין שנעמוד במשימה".

המצטיין במשחק, יותם הלפרין: "אנחנו שמחים מאוד על הניצחון. הבטחנו את המקום ה-1 בבית שזה יפה מאוד. אנחנו לא מכירים את ברצלונה, אבל ברור לי שנגיע מוכנים ומפוקסים בשביל לא לתת לזה לברוח לנו. כמובן שיהיה קשה מאוד, אבל בינתיים אנחנו שמחים על הניצחון". 

דרק שארפ: "חששנו מהמשחק הזה כי ז'לגיריס קבוצה טובה. כולם זוכרים את המשחק הראשון ביננו, איך הם פירקו אותנו. קבוצות שבאות להיכל בלי מתח יכולות פתאום להתעלות, ולגרום לנו לרדוף אחריהם. אני שמח שהגענו מפוקסים. ידענו מה אנחנו רוצים, עמדנו היטב במשימה ואם לא נעלה לפיינל פור זו תהיה אכזבה גדולה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק