צ'לסי במאבק על התואר

צ'לסי גברה על ארסנל בדרבי הלונדוני 1:2, ובעזרת ניהול משחק מרשים של אברם גרנט התקרבה עד ל-5 נקודות ממנצ'סטר. בקארי סניה העלה את התותחנים ליתרון {58}, דרוגבה ביצע מהפך {81,72}

יום ראשון 23 מרץ 2008
מערכת TELESPORT

יכול להיות שצ'לסי לא תזכה בסופו של דבר באליפות אנגליה, אך המנג'ר הישראלי, אברם גרנט, לפחות הוריד היום את הקוף מן הגב בכל הקשור למפגשים עם הקבוצות הגדולות. התותחנים סיימו את כל ארבעת המחזורים האחרונים בתוצאת תיקו, עלו ראשונים ללוח התוצאות משער בכורה העונה של בקארי סניה, אך בדקה ה-70 חילוף כפול מצידו של המנג'ר הישראלי שהכניס את ניקולה אנלקה וג'וליאנו בלטי במקומם של מיכאל באלאק וקלוד מקללה יצר את נקודת המפנה. 

2 דקות בלבד לאחר החילוף, דידייה דרוגבה שנפצע ברגלו בתחילת המשחק איזן את התוצאה בבעיטה אדירה, ובדקה ה-82 חלוץ חוף השנהב העניק לצ'לסי את הניצחון החשוב ביותר העונה. 

בזכות הניצחון, צ'לסי חלפה על פני ארסנל בדרך למקום השני בטבלה וכעת היא רחוקה בחמש נקודות בלבד ממנ'סטר יונייטד אותה היא תארח בסטמפורד ברידג' שלושה מחזורים לסיום העונה למשחק שיכול להכריע את זהות האלופה. ארסנל מבחינתה, רחוקה בשש נקודות מן האלופה ולפי כושרה הנוכחי, חלום האליפות הולך ומתרחק.  

מחצית ראשונה: הרבה מצבים, אבל אין שערים 

4 דקות מן הפתיחה וויליאם גאלאס הכשיל את דידייה דרוגבה 25 מטרים מן השער. מיכאל באלאק הגרמני הצליח לעבור את החומה, אך אלמוניה היה במקום בכדי להדוף. 

ככל שעברו הדקות, צ'לסי החלה להשתלט יותר על המשחק. בדקה ה-17 שוב היה זה מיכאל באלאק שניסה לסובב ברגל שמאל לעבר שערו של אלמוניה, ושוב השוער הספרדי היה ערני מספיק בכדי להדוף.

בדקה ה-21 ססק פברגאס בפעולה פנטסטית מצא את אלכסנדר חלב באגף שמאל, החלוץ הצעיר ניסה להגביה מהר ואיבד את הכדור.

בדקה ה-25 ג'ון טרי מצא את דידייה דרוגבה בכדור ארוך, אך החלוץ שמתח את השריר איבד מן המהירות האופיינית לו ובאחד על אחד מול אלמוניה אפילו לא הצליח לבעוט לעבר השער.

המשחק החל להתחמם ובדקה ה-32 ג'ו קול ראה את הכרטיס הצהוב לאחר פגיעה קשה בואן פרסי. דקה בלבד אחר כך גם מיכאל באלאק נכנס לפנקס הכרטיסים בתיקול מאחור על אלכסנדר חלב.

בדקה ה-42 סלומון קאלו יכול היה לעלות את הכחולים ליתרון כשזכה בכדור לאחר ערבוביה בהגנת התותחנים, אך גם החלוץ מחוף השנהב התמהמה ובמקום לשלוח את הכדור פנימה איפשר להגנת ארסנל להרחיק.

מחצית שנייה: תודה רבה דידייה, ממני אברם גרנט. 

דקה בלבד לאחר שריקת הפתיחה, קרלו קודוצ'יני הציל שער בטוח לזכות המארחים. מתי'ו פלאמיני שלח טיל אדיר מצד ימין של הרחבה, ושוער המשנה של הכחולים התמקם מצוין בכדי לשמור על תוצאה נטולת שערים.

ארסנל משום מה לפתע נסוגה לאחור, וצ'לסי ניצלה זאת בכדי להשתלט על מרכז השדה. בדקה ה-55 קלוד מקללה שלח את דידייה דרוגבה בכדור ארוך, ושוב חלוץ חוף השנהב שהראה סימנים של פציעה בתחילת המשחק לא היה מרוכז ושלח טיל לעבר היציע.

בדקה ה-58 התותחנים עולים ליתרון. כדור קרן נהדר מצידו של ססק פברגאס מצד שמאל לעבר הפינה הקצרה מצא את ראשו של בקארי סניה שכבש את שערו הראשון העונה. 1:0 לארסנל. 

10 דקות אחר כך מיכאל באלאק יכול היה להחזיר את צ'לסי למשחק כאשר מתוך הרחבה שלח בעיטת יעף לעבר שערו של אלמוניה, אך הבעיטה החלשה ברגל שמאל נהדפה בקלילות ע"י השוער הספרדי. 

בדקה ה-70 אברם גרנט מיהר להשתמש בחילוף כפול. ג'וליאנו בלטי נכנס במקומו של מיכאל באלאק במשחק מאכזב למדי, וקלוד מקללה יוצא ובמקומו נכנס ניקולה אנלקה.

דידייה דרוגבה להצלה. לא חלפו שתי דקות מאז החילוף של המנג'ר הישראלי, וחניכיו גמלו לו בצורה הטובה ביותר. כדור עומק לעבר רחבת התותחנים מצא את דידייה דרוגבה שהיה בנבדל והסתובב בצורה פנטסטית בכדי לשלוח בעיטה אדירה לעבר הרשת. 1:1 

הלחץ של צ'לסי המשיך, ובדקה ה-76 המחליף הטרי, ניקולה אנלקה, נעמד חופשי ומאושר בצד ימין של הרחבה ובמקום לשלוח בעיטה חכמה לעבר הרשת החלוץ הצרפתי בעט במהירות החוצה.

המהפך של דידייה. חשבנו שהוא פצוע, אבל דידייה דרוגבה לא חייב להיות כשיר במאת האחוזים בכדי לכבוש שני שערים. בדקה ה-82 ניקולה אנלקה מצא בראשו את דידייה דרוגבה שבעט לא טוב מהאוויר, אבל אלמוניה שהציג משחק טוב עד כה לא הצליח להגיע וראה את הכדור מתגלגל פנימה. 1:2 לצ'לסי. 

2 דקות בתוך תוספת הזמן דידייה דרוגבה חטף את הכדור ויכול היה להשלים שלושער ויחד עם זאת להעביר את הזמן עד הסיום, אך החלוץ המצוין ניסה למצוא את אחד מחבריו בכחול ברחבה ושלח מסירה לא טובה היישר לידיו של אלמוניה.

צ'לסי: קרלו קודוצ'יני, מייקל אסיין, ריקארדו קראבליו, ג'ון טרי, אשלי קול, מיכאל באלאק {ג'וליאנו בלטי 70}, קלוד מקללה {ניקולה אנלקה 70}, פרנק למפארד, ג'ו קול {ג'ון אובי מיקל 89}, דידייה דרוגבה וסלומון קאלו.

ארסנל: מנואל אלמוניה, בקארי סניה {אבו דיאבי 72}, קולו טורה, וויליאם גאלאס, גאל קלישי, עמנואל אבואה, ססק פברגאס, מתי'ו פלאמיני {ניקלאס בנדטנר 89}, אלכסנדר חלב, עמנואל אדבאיור ורובין ואן פארסי {תיאו וולקוט 76}. 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק