מכבי תא ברחה מהתחתית

מכבי ת"א ניצחה 0:2 את מ.ס. אשדוד משערים של יוסי שבחון {29} וג'ונתן אסוס {94}. דקה לפני שערו של אסוס נפסל שער חוקי למהדרין לזכות אשדוד, שיכול להכריע את זהות היורדת השנייה לליגה הלאומית

יום ראשון 23 מרץ 2008
מערכת TELESPORT

מכבי ת"א אירחה מוקדם יותר הערב את מ.ס. אשדוד לקרב תחתית שנתן לה הרבה אוויר לנשימה לפחות לשבוע נוסף. יוסי שבחון בדקה ה-29 העלה אותה ליתרון לאחר דאבל פס עם רודי חדד, ובתוך תוספת הזמן היה זה ג'ונתן אסוס שסגר את הסיפור. 

האירוע המכריע ביותר במשחק, התרחש דקה לפני שערו של אסוס. כאשר ניר נחום העביר מסירת רוחב כשירה לחלוטין ליניב עזרן שכבש בקלילות, אך אסף קינן בשיפוט זוועתי פסל את השער בטענה לעבירה. 

בזכות הניצחון, מכבי העפילה למקום השמיני בטבלה על חשבונה של הפועל כפ"ס והתרחקה בחמש נקודות מן הקו האדום. אשדוד לעומתה עדיין שקועה מתחת לקו האדום, ובוודאי תשמיע לא מעט ביקורות לגבי השיפוט שגזל ממנה נקודה יקרה. 

מחצית ראשונה: יוסי שבחון ועוד 10 צהובים  

הפתיחה הייתה שייכת למ.ס. אשדוד. החבורה באדום-צהוב זכתה בשלוש קרנות בתוך שש דקות, ומכבי בקושי עברה את מחצית המגרש.

בדקה ה-11 סמי אדג'י ביציאה אומללה מחוץ לרחבה איפשר לרודי חדד להשתלט על הכדור, אך הקשר הצרפתי במקום להרים במהירות ניסה להתחכם ובסופו של דבר גם איבד את הכדור.

3 דקות אחר כך דימיטאר מקרייב נעמד באחד על אחד מול יבריץ', ושלח בעיטה חזקה מעל המשקוף. הקצב המהיר המשיך, ובדקה ה-15 מקרייב השאיר כדור מצוין לעידן שריקי שהגיח מאחור, ובעט היישר לידיו של יבריץ'. 

יוסי שבחון כובש. בדקה ה-29 יוסי שבחון מצא את רודי חדד, הקשר הצרפתי החזיר לשבחון בדאבל פס שחתך את כל הגנת אשדוד ומשם לאקס הפועל פ"ת נותר רק לגלגל את הכדור לשער. 0:1 למכבי ת"א. 

בדקה ה-39 מכבי ת"א הייתה צריכה לקבל כדור עונשין מ-11 מטרים כאשר אדיר טובול תפס בחולצתו של יוסי שבחון, אולם אסף קינן העדיף לא לשרוק.

מחצית שנייה: שוד לאור היום 

בדקה ה-53 פנדל נוסף נעלם מעינו של אסף קינן ועוזריו הקוונים, כאשר אורי שטרית משך בבירור את חולצתו של ניר נחום, אך שוב המשרוקית נשארה בכיס.

למרות העובדה כי אשדוד נמצאת בפיגור ככל שחלפו הדקות דווקא מכבי הייתה זו שהשתלטה על מרכז השדה.

בדקה ה-70 ניר לוין שלח אל המגרש את הכישרון העולה, דור מלול, שנכנס במקומו של רודי חדד. 

בדקה ה-80 דוד רביבו שלח כדור אדיר לעבר החיבורים, ודרגוסלב יבריץ' התעופף באוויר בדרך להצלה מדהימה.

3 דקות אחר כך מכבי ת"א נכנסה רשמית למצב בונקר כאשר החלוץ, יאניק קאמאנן, הוחלף ובמקומו נכנס הקשר, רביד גזל. 

3 דקות בתוך תוספת הזמן שער חוקי למהדרין נגזל מאשדוד. ניר נחום העביר כדור רוחב מתוך הרחבה לעידן שריקי שגילגל את הכדור לעבר השער החשוף, אך אסף קינן בשיפוט זוועתי פסל את הגול. 

מיד אחר כך ג'ונתן אסוס יצא להתקפה מתפרצת, חלף על פני סמי אדג'י וקבע את תוצאת הסיום. 0:2 למכבי ת"א. 

מכבי ת"א: דרגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, משה מישאלוף, ג'ו ביזרה, אורי שטרית, ג'ונתן אסוס, דן רומן, רודי חדד {דור מלול 70}, יוסי שבחון, אלן מסודי, יאניק קמאנאן {רביד גזל 83}.

מ.ס. אשדוד: סמי אדג'י, יוסי אופיר {ניר נחום 45}, יאשה ודראן, כריסטיאן גונזלס, אדיר טובול, ז'אן ז'אק גוסו גוסו, משה אוחיון, אחמד קסום {עידן שדה 76}, דוד רביבו, עידן שריקי, דימיטאר מקרייב.

צילום: עודד כהן. המכבי דוט.קום

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק