2

יצחקי לא יפתח מול קראקוב

חלוצה של בית̢ר ירושלים, ברק יצחקי, ערך אימון מלא לקראת המשחק מול קראקוב. מצבו השתפר, וייתכן כי ישותף מול הפולנים. בית"ר ירושלים ערכה את מסיבת העיתונאים: "אין תירוצים אם לא נעבור"

יום שלישי 29 יולי 2008
אשר גולדברג

מה שמעניין את אוהדי בית"ר ירושלים לקראת המשחק מול ויסלה קראקוב, האם ברק יצחקי, החלוץ שחזר הביתה, ישחק מול אלופת פולין ביום רביעי באיצטדיון טדי?

למרות שהשחקן לא כשיר במאת האחוזים, ערך החלוץ אימון מלא היום (שלישי) ואף הצליח לכבוש שעבר במשחקון פנימי. 

יצחק שום לא תרגל את יצחקי בהרכב הפותח, ואף אמר זאת במסיבת העיתונאים היום (ע.ע בידיעה) כי השחקן לא ישותף וההרכב כבר ידוע. האוהדים הגיעו לעודד את השחקנים באימון היום, כדיĠלהעלות את המוראל לקראת המשימה החשובה במוקדמות ליגת האלופות.

"אין תירוצים אם לא נעבור"

בית"ר ירושלים ערכה אחר הצהריים (שלישי) את מסיבת העיתונאים לקראת המשחק מחר מול האלופה הפולנית, ויסלה קראקוב.

את בית"ר ירושלים במסיבת העיתונאים ייצגו המאמן יצחק שום והקפטן אריק בנאדו.

המאמן יצחק שום פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "מבחינתי, משחקים באירופה הם תמיד יום חג. להופיע במקום הנפלא הזה שנקרא ליגת האלופות זה כמו חג בשבילי, בשביל האוהדים, למועדון ואני מקווה להיות במעמד הזה עוד הרבה. המשחק ברביעי הבא הוא זה שיהיה המכריע, אך כולנו מקווים ומצפים לעשות מחר תוצאה טובה וכל זמן שלא תהיה תוצאה יוצאת מהכלל לאחד הצדדים אנחנו נעשה ככל האפשר על מנת לתת את ߔתענוג הגדול ביותר לקהל שלנו ולהביא את הקבוצה למטרה הראשונית אותה אנו מתחילים מחר".

שום המשיך ואמר: "להתחיל עונה בליגת האלופות היא תמיד בזכות משהו, בלי לקחת אליפות במדינת ישראל לא נוכל להופיע בליגת האלופות ולכן זה הדבר החשוב ביותר. המטרה הראשונה שבדרך היא מחר, אבל לקחת אליפות פעם ראשונה זה קשה, פעם שנייה זה עוד יותר קשה ופעם שלישית זה כמעט בלתי אפשרי. בודדות הקבוצות שעשו את זה"

"מפה אני רוצה להודות לבוס מר ארקדי גאידמק וליו"ר אלי ארזי שנתנו לנו את̠כל האפשרויות שנוכל להופיע בצורה הטובה ביותר, להביא את השחקנים הטובים ביותר ואין לנו שום תירוצים אם חס וחלילה לא נעבור"

הקפטן בנאדו התייחס למשחק גם ולמטרות העונה גם כן: "אנחנו מבחינתו, כמו ששום אמר, אחרי דאבל היסטורי למועדון. כמועדון, כשחקנים וכצוות רוצים מאוד לעשות את קפיצת המדרגה באירופה ולהוכיח לכולם שבית"ר ירושלים מסוגלת להתמודד ברמות הגבוהות באירופה. אני מקווה שנעבור מחר את המשחק כמו שצריך. מאוד מקווה שבסיכום שני המשחקים נעבור שלב, אך מעבר לזה מצפה לנו עונה ארוכה והמטרה היא ۜקחת את כל התארים. בית"ר זה מועדון גדול בכדורגל הישראלי, יש ציפיות גבוהות ואנו ננסה הכל על מנת לשחזר את העונה הקודמת"

שום נשאל לגבי ההרכב ומצב הקבוצה 24 שעות לפני המשחק

"משחק כדורגל זה משחק לחוץ, מלחיץ ומי שלא יודע ۜעמוד בלחץ שלא יתעסק עם כדורגל ובטח שלא ברמות הגבוהות ביותר. הלחץ הוא טבעי אבל המטרה הסופית היא אחת ויחידה: להגיע מחר טריים ומוכנים. במשחק הראשון אף אחד לא מגיע בשיא הכושר ולכן דרך האימונים ומשחקי האימון עשינו ככל האפשר שיעלו מחר ה-11 הטובים. לא בהכרח שה-11 האלה יגמרו, המטרה שלי שבחצי השני ישחקו ה-11 הטובים ביותר לאותו הזמן. הראיה שלי לאורך המשחק היא לא רק אלה שמתחילים אלא אלה שגם מסיימים את המשחק.  אין סודות בכדורגל, הם יודעים עלינו הכל ואנחנו עליהם. מי שישחק יותר טוב ינצח. אנחנו ננסה להיות טוביםĠיותר ולנצח".

שום המשיך וענה לגבי סוגיית ההרכב שיפתח את המשחק: "ההרכב הוא מאותו הרגע שקיבלנו את ההגרלה. זה טבעי ועל כל אימון וניסוי כזה או אחר בשבילכם זו הייתה התלבטות, בשבילי יש דברים מסוימים שאני מעביר דרך הרכב או לא הרכב וכך זה עוߑד. אין לי שום התלבטות לגבי ההרכב ואני מקווה שההרכב שיעלה הוא המתאים ביותר למחר"

לגבי הופעתו הקודמת באירופה, אז היה מדורג עם מכבי חיפה: "אין לנו מסורת ולכן אנו לא מדורגים ומקבלים הגרלה קשה. עדיף להתחיל כמו עם מכבי חיפה ולפגוש קבߕצה מבלארוס, לנצח פעמיים ולהגיע משחק מכריע, אבל מסורת יוצרים בכך שעוברים לשלב הבא, לוקחים אליפות מדי שנה וכך נבנית מסורת"

בנאדו המשיך להרים את הציפיות לקראת המשחק מחר: "אם נעפיל לליגת האלופות הכל יראה אחרת. תמיד יותר קל כשאתה מגיע כא۠דרדוג, אבל מה שחשוב בשבילינו הוא לעבור את הסיבוב הראשון שיוריד מאיתנו לחץ".

לצפייה באוהדי הקבוצה מתרגשים במסעדת "פינתי" לחצו כאן. או לחצו PLAY מתחת לתמונה.

צילום ועריכה: אביחי קרבצ'ק
̍

תגובות

טלספורט בפייסבוק