אסולין לא מתאים לנו

גיא לוי, מאמן הנבחרת האולימפית ערך היום מסיבת עיתונאים לקראת משחק האולימפית מחר מול מולדובה. לגבי זימונו של גיא אסולין לבוגרת אמר: "גיא בחור מוכשר, אבל לא מתאים לנו כרגע"

יום שלישי 25 מרץ 2008
מערכת TELESPORT
נבחרת ישראל הצעירה תתמודד מחר (רביעי) מול מולדובה במסגרת מוקדמות גביע אירופה 2009, והערב ערכה מסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות.

מאמן הנבחרת, גיא לוי, נשאל איך הוא מרגיש לקראת המשחק האחרון שלו בנבחרת הצעירה? ומה יקרה אם יקבל הצעה מליגת העל או מהנבחרת?

"המטרה היא לחוות את הרגע עד הסוף והרגע הזה הוא של הכנות לפני משחק. במהלך היום יש מחשבות, התלבטויות ואני לא מתפנה לדברים האחרים ולא חושב עליהם. זה לא חשוב כרגע, ואני לא רוצה לשתף אף אחד במחשבות שלי של איך אני רואה את הכדורגל בכלל".

"אין מיוחדות במשחק הזה זה לא עניין שלי זה עניין של הנבחרת וכך אני רואה את הדברים. במסגרת הנבחרת כל משחק הוא מיוחד, ההתרגשות היא מהנה וזו המטרה בעצם."

"אני מתעסק במשחק עצמו, בשחקנים, בהתלבטויות שיש לי, בחוויה, בהתרגשות. זו המטרה שלי כמאמן נבחרת אולימפית, כי מדובר פה בשחקנים צעירים ובעתיד של הנבחרת שלנו, שזה הופך את זה ליותר מרגש".

"אני רוצה להינות מהעכשיו, מההכנות למשחק ולא דש במה שהיה ולא מסתכל גם יותר מדי קדימה. אם אעשה זאת, לא אהנה מהחוויה העכשווית. המחשבה על מה שיהיה מובילה לפחדים, וחבל להתעסק בזה. אין לי חרטות, אני מתעסק רק בהווה"

במשחק האחרון בוזגלו לא לקח חלק עקב עומס, האם מחר יפתח בהרכב?

"מאור עומד פה ואני לא אגלה את ההרכב עכשיו. עדיין לא דיברתי עם מאור. בכדורגל ההרכב שמתחיל הוא חשוב, אבל אני לא בטוח שהוא הכי חשוב. לפעמים מה שקובע זה ההרכב שמסיים, לפעמים אתה מתפתח עם המשחק ולפעמים עובד לפי אינטואיציות. אני לא חושב שיש על מאור עומס, אני חושב שהוא בסדר".

גיא לוי התבקש להסביר את אי הגעתו של גיא אסולין לנבחרת הצעירה.

"הייתי אצל גיא בברצלונה עקב כך שההתאחדות שלחה אותי, וראיתי את גיא. הוא בחור מקסים באופן אישי ושחקן מוכשר. ההחלטה שקיבלתי היא שכרגע הוא לא מתאים למסגרת שלנו וצריך להמשיך לעקוב אחריו".

לוי נשאל מה לדעתו עושה לשחקנים העובדה שהוא לא ימשיך לאמן אותם?

"צריך לשאול את השחקנים. בכל משחק הם צריכים לבוא באותו מצב, צריכים לבוא עם אהבה למשחק, רצון להינות ממנו, בין אם זה משחק בית או חוץ, משחק יותר מלחיץ או לא או אם זה משחק אחרון של מאמן או שהוא עומד להישאר ב-5 השנים הקרובות. המטרה בעיני זו החוויה וההנאה. אני מקווה שכך השחקנים יבואו למשחק, והגישה שלהם יותר חשובה מהמשחק. אני מנסה ללמד את השחקנים להינות מהמשחק, ולהינות מהחוויה. צריך להגיע לכל משחק עם אותה הנאה".

מה נזכור מגיא לוי בקמפיינים שלקח בהם חלק?

"אני יודע מה אני אזכור. אני זוכר את החוויה של לאמן שחקנים כ"כ מוכשרים, טובים ושהיתה לי הרגשה מצוינת. אני שמח על זה ואני רוצה לחוות את זה גם מחר במשחק ולהינות גם מזה".

מאור בוזגלו: "כל מאמן שיהיה לי, אתן את כולי בשבילו"

בוזגלו נשאל איך משפיעה העובדה כי מחר זהו משחקו אחרון של גיא? על כמה זה משפיע על השחקנים?

"שמעתי את השאלה הזו המון. בכל משחק אנחנו מתרגשים וגם במשחק האחרון של גיא לוי. שחקנים צריכים להתרכז במשחק ולא מה יהיה למאמן בעתיד. מבחינתנו מה שחשוב זה להתרכז במשחק ולנצח אותו. בתור שחקן, כל מאמן שיהיה לי אכבד אותו ואתן את כל כולי בשבילו.

מאור נשאל לגבי המשחק עצמו. איך מנצחים בו? מה המטרה? 

"הכל ברגליים שלנו. אנחנו צריכים לבוא עם חיוך ולהינות. קודם כל לנצח. זה לא משחק אחד, יש דרך ארוכה. אני רוצה לנצח בתוצאה הכי גבוהה שאפשר, אבל אנחנו לא מתרכזים בתוצאה. חלק מהמשחק הוא גם הקהל. שחקן שרוצה להצליח, חייב לשחק לעיני צופים ופה זה לא קורה".

על ההחלטה של גיא לוי לספסל אותו במשחק נגד צפון אירלנד: "לקחתי את זה כמו גבר וכמו מקצוען. מה שהמאמן מחליט, זה מה שיהיה". על תגובתו של אביו לספסול: "לגיטימי שאבא שלי לא אוהב את זה שאני לא פותח בהרכב, אבל אבא שלי לא אמר משהו בתקשורת, והתקשורת היא זו שכרכרה סביבו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק