שחקן בקנה מידה עולמי

דרור קשטן, מאמנה של נבחרת ישראל, קיים מסיבת עיתונאים לקראת משחקה מול צ'ילה, ובניגוד לדבריו של גיא לוי היה מלא בשבחים כלפי גיא אסולין. עוד מהמאמן הלאומי: "הגיע הזמן שנבחרת ישראל תגיע לקמפיין גדול"

יום שלישי 25 מרץ 2008
מערכת TELESPORT
נבחרת ישראל תארח מחר (רביעי, 19:30) את נבחרת צ'ילה למשחק ידידות, והערב נערכה מסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות באצטדיון ר"ג.

המאמן הלאומי, דרור קשטן, החל את דבריו: "זו הפגישה האחרונה שלנו בעונה הנוכחית, כי אין תאריכים פנויים לנבחרת לקיים משחקי ידידות והכנה לקראת הקמפיין הבא. התאריך הבא הוא ב-20.8, כשנשחק נגד פינלנד, ובמהלך התקופה הזו הנבחרת לא תיפגש. היה ראוי מבחינתי שיהיו עוד משחקי הכנה, אך יש לנו לא מעט שחקנים שמשחקים באירופה וקשה להביא אותם למשחקי הכנה ולאימונים, ואותי אישית זה מאוד מצער".

על היריבה: "אנחנו משחקים לראשונה כנגד נבחרת דרום אמריקאית, וזה כשלעצמו שונה מהקמפיין, אבל צריך לחוות חוויה כזו ולדעת להתמודד. מירב השחקנים שלהם משחקים ברחבי אירופה, בעיקר בספרד ובאיטליה. יש להם גם נציג בבית"ר ים, אלברז. אני מצפה שהיציעים לא יהיו ריקים כפי שהיו מול רומניה. ההתאחדות עשתה מחווה והוציאה כרטיסים ב-10 שקלים. אני מזמין את הקהל להגיע. אנחנו זקוקים לקהל תומך, לתקשורת תמוכת ומסקרת את הנבחרת הישראלית, שזה גורם התעניינות ציבורית".

קשטן נשאל לגבי גיא אסולין, על העובדה שזומן לנבחרת הבוגרת לפני שעבר בנבחרות הנוער.

"אני עושה את השיקולים המקצועיים שלי. יש עוד שחקנים שלא עברו בנבחרות הנוער הישראליות ונמצאים בבוגרת. זה נבחן לפי היכולת של השחקנים. גדל לנו פה שחקן בקנה מידה עולמית, אך צריך לתת לו זמן להתפתח. הוא כישרון בלתי רגיל, ושחקנים כאלו יכולים להוות נדבך מוצק לנבחרת בשנים הבאות, ומצאתי לנכון להכניס אותו למסגרת הזו דווקא במשחק ידידות. הוא אוהב את מדינת ישראל, ורוצה לשחק בנבחרת שלה. לכישרונות גדולים צריכים לתת את ההזדמנות, ולשלב אותם בצורה הנכונה. בשנים הבאות הכדורגל הישראלי יהנה משחקן מאוד כשרוני".

לגבי הסוגייה של רצונו של אסולין לשחק בנבחרת ישראל, אמר: "הוא נמצא כאן כי הוא רוצה לשחק בנבחרת ישראל, הוא רוצה לשרת את הכדורגל הישראלי".

אברהם גרנט צוטט כאומר שלעלות מהקמפיין הזה יהיה יותר קל, וקשטן נתבקש להגיב לכך.

"אני חושב שהוא צודק, להוציא את המילה 'קל', שאין קל בספורט. ישנן הפתעות, ודוגמא לכך היא ברנסלי שעשתה הפתעה מול מועדון בסדר גודל של צ'לסי. בכדורגל אנחנו יודעים שתמיד יש ציפיות, וזה דבר טוב. גם צ'לסי, אם לא תזכה באליפות עם כל כוכביה, הבעלים שלה יהיה מאוד מאוכזב, כי היא קבוצה טובה מאוד ויכולה לקחת אליפות. בניגוד לקודמו של גרנט, היא משחקת כדורגל אטרקטיבי. ציפייה תמיד קיימת". 

"המטרה המוצהרת של הנבחרת הישראלית היא לעלות למונדיאל 2010. הנבחרת שינתה את פניה, היא צעירה ורעננה יותר, משחקת כדורגל מאוד חיובי. אנו שואפים לעלות למונדיאל 2010 ונעשה את כל ההכנות הדרושות כדי שנהווה גורם להתמודד על העלייה לשם. הגיע הזמן שנבחרת ישראל תגיע לקמפיין גדול. אני מאמין בחבורה הזאת, היא מאוד כשרונית. היום חלקם משחקים באירופה, שזה נותן להם ראייה על הכדורגל קצת שונה והם מביאים את הדברים לידי ביטוי גם בצורת האימון שלהם, בצורת החשיבה והמשחק שלהם גם לנבחרת הישראלית".

קשטן נשאל לגבי קיומו של המשחק באצטדיון ר"ג.

"לא אני מקבל את ההחלטות האלו, אלא ראשי ההתאחדות. אני מקיים את המשחק היכן שמורים לי לנהל אותו. זוהי נקודה למחשבה, ומי שחשב על זה החליט לקיים פעם נוספת לקיים את המשחק הכפול באצטדיון ר"ג, כדי שיבואו לעודד את שתי הנבחרות, הצעירה והבוגרת".

שוער הנבחרת דודו אוואט, נשאל לגבי גיא אסולין.

"כישרון אדיר. אני מכיר אותו קרוב ל-5 שנים, ואני יכול להצהיר שהוא ילד צנוע ומוכשר. הוא ילד מיוחד, ואני מקווה שהרעש סביבו לא יעשה לו נזק. גיא שיחק בקבוצות הצעירות של ברצלונה ומגיעים לשם מאמנים של נבחרות והיו דיבורים שרצו לזמן אותו לנבחרות של ספרד, אבל בשיחות שלי איתו הוא תמיד רצה להגיע לנבחרת ישראל, וזו הזדמנות גדולה בשבילו להוכיח איזה שחקן הוא".

האם זו הפעם האחרונה שאפשר לעשות את זה ולהעפיל למונדיאל?

"אנחנו כל פעם אומרים שהפעם זו הפעם, אבל אנחנו צריכים להסתכל קדימה על כל משחק. הנבחרות בבית שלהו הן טובות, אנחנו לא פייבוריטים אבל אנחנו לא מוותרים". 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק