הנערים עשו את העבודה

נבחרת הנערים של ישראל (עד גיל 17) גברה על נבחרת רוסיה החזקה 1:3 בשלב העילית של מוקדמות אליפות אירופה. מוטי איוניר: "הראנו לחימה ורצון, היינו טובים יותר, וזה מה שניצח את המשחק"

יום שלישי 25 מרץ 2008

נבחרת הנערים של ישראל פתחה הערב (שלישי) בהצלחה את שלב העילית של מוקדמות אליפות אירופה שתיערך בתורכיה, כשגברה על נבחרת רוסיה בתוצאה 1:3. 

הכחולים-לבנים עלו ליתרון ראשון בדקה ה-22. לאחר חילופי מסירות בין קשר בית"ר נס טוברוק, אייל גולסה, לחלוץ מכבי חיפה, מוחמד גאדיר, מצא את עצמו הראשון לבדו מול השוער, ומכ-10 מטרים לא התקשה וכבש.

המומנטום לאחר השער היה בשיא, ורק שלוש דקות לאחר מכן, הנבחרת הכפילה את יתרונה. נגיחה של גולסה נהדפה ע"י השוער הרוסי, אך הראשון השתלט על הריבאונד ונגח פנימה. בדקה ה-48, קבע חלוצה של גדנע תל אביב, סמיר חכים, 0:3 לישראל.

בדקה ה-56, אלכסנדר קוקורין, חלוצה של לוקומוטיב מוסקבה, החמיץ בעיטת עונשין מ-11 מטרים, כשבעט גבוה מעל השער. חמש דקות לאחר מכן, קיבלו הרוסים פנדל נוסף. הפעם קוקורין דייק, וקבע את תוצאת המשחק. 

במשחק הנוסף בבית, נפרדו אנגליה וצרפת בתיקו 1:1, ובתום המחזור הראשון הנבחרת הלאומית מוקמה במקום הראשון. הנבחרת תארח ביום חמישי את צרפת (17:00, נס ציונה), כאשר במקביל יתמודדו אנגליה ורוסיה. ביום ראשון תסיים ישראל את שלב העילית במשחק נגד אנגליה (17:00, נס ציונה), ובמקביל יתמודדו רוסיה וצרפת.

מוטי איוניר אמר בסיום: "הניצחון הושג בזכות השחקנים שעלו כמו ששחקנים שמייצגים את המדינה שלהם צריכים לשחק. שיחקנו כדורגל טוב, נתנו לחימה של 80 דקות וככה משחקים כדורגל. הראנו לחימה ורצון, היינו טובים יותר, וזה מה שניצח את המשחק".

"אחרי השער השלישי הרוסים שלחו את כולם קדימה, וזה יצר לחץ על ההגנה. רציתי לתת לעוד שחקן יותר דקות מנוחה, אבל בעקבות השער המצמק שלהם משכתי את החילופים לקראת הסיום. אנחנו מרוצים מהניצחון אבל לא חוגגים".

אייל גולסה אמר בסיום: "היתה שמחה בחדר ההלבשה, אבל אסור לשכוח שזה רק משחק ראשון. אני מקווה שנעבור את שני המשחקים שנותרו ונעלה לאליפות אירופה". 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק