שלום ליגה א'

הפועל אוסישקין תעלה הערב לליגה א' שם תפגוש בשנה הבאה לדרבי את הפועל ת"א המקורית. הסמל של האדומים, שמעון אמסלם: זהו יום חג לכל אנשי הפועל ת"א

יום רביעי 26 מרץ 2008
שלמה חסיד

קבוצת הפועל אוסישקין תקיים הערב, משחק עלייה מול הפועל גבעתיים. אוסישקין, קבוצת אוהדי הפועל ת"א, תפגוש בשנה הבאה בליגה א' את הפועל ת"א המקורית של שאול אייזנברג לדרבי בין שתי הקבוצות. קבוצתו של אייזנברג תרד כמעט בוודאות לליגה זו, וכך המפגש בין השתיים נראה כרגע בלתי נמנע.

מאמן אוסישקין, אורי שלף נשמע נרגש מעט: "הדבר החשוב הוא לא שיהיה דרבי בשנה הבאה, אלא שגם בשנה הבאה יהיה משחק עלייה, ונעלה לליגה הארצית. אנחנו שמחים ומאושרים שאנחנו עולים ליגה, ובקרוב נחזור לליגת העל ונהיה גורם משמעותי".

שלף הוסיף: "המיזם הזה הצליח ולראייה, העלייה לליגה א'. אני חושב שאבא שלי, עמי שלף ז"ל, שהיה איש הפועל ותיק, אולי היה גאה בי על שאני מעלה את הקבוצה ליגה, אבל הוא בטח לא היה שמח על מצבה של הפועל ת"א. אחי, גור, לא יגיע למשחק והוא גם לא נותן לי עצות בתחום האימון, אבל אני בטוח שהוא שמח בשבילי".

גיא לרר,  מבעלי הפועל קטמון, קבוצת האוהדים הראשונה שהוקמה בישראל מפרגן: "אנחנו מברכים את הפועל אוסישקין על העלייה לליגה א'. כרגע המיזם שלהם הצליח מבחינה ספורטיבית יותר מהמיזם שלנו כי הם עולים ואנחנו לא".

לרר הוסיף: "אני אגיע היום בלילה להדר-יוסף ואיתי תגיע עוד קבוצה של אוהדי הפועל קטמון שיבואו לתמוך באוסישקין. אין לנו יריבות איתם, למרות שבהיסטוריה של שני המועדונים הייתה יריבות לאורך השנים. אנחנו שמחים שהם עולים והלוואי שיחזרו להיות גורם משמעותי בליגת העל".

שאול אייזנברג, יו"ר הפועל המקורית, ממש לא שמח בשמחת האדומים החדשים. איזנברג: "כמובן שאני לא אגיע הלילה להדר-יוסף. אין לי כל קשר לקבוצה הזאת. גם בשנה הבאה לא יהיה שום דרבי, כי דרבי מתקיים בין שתי קבוצות מאותה העיר. לאנשי אוסישקין אין שום רשות להשתמש בשם ת"א לצד השם הפועל, ככה שלא יהיה בינינו שום דרבי, אלא לכל היותר משחק כדורסל רגיל בין שתי קבוצות".

שמעון אמסלם, הסמל של הפועל ת"א מסכם: "זה בהחלט יום חג לכל אנשי הפועל ת"א. אני כמובן אגיע היום להדר-יוסף. אני אוהד מושבע של הפועל אוסישקין ואני מקווה שהם יגיעו לליגת העל".

אמסלם הוסיף: " הם עושים שם עבודה מצוינת. הוכח שוב שהכדורסל או הכדורגל שייכים לאוהדים ולקהילה ולא לבעלי ההון, וקבוצות נוספות יכולות להעתיק את הרעיון ולהצליח בו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק