פרידה חמוצה מתוקה

מוקדמות אליפות אירופה עד 21: חניכיו של גיא לוי, העניקו מתנת פרידה, בדמות ניצחון 0:1 קטן מול נבחרת מולדובה שמשאיר את ישראל במאבק העלייה ליורו. בן סהר כבש (6)

יום רביעי 26 מרץ 2008
אשר גולדברג

אנחנו עדיין לא מוותרים: נבחרת ישראל גברה היום (רביעי) משער בודד של בן סהר מול נבחרת מולדובה, שמשאיר סיכוי סביר לכחולים לבנים לסיים באחד המקומות שמוליכים ליורו הקרוב.

זהו זה, גיא לוי, מאמנה של נבחרת ישראל סיים לאחר המשחק את תפקידו כמאמן ראשי. לוי, שהוליך את הכחולים לבנים להישג חסר תקדים (אליפות אירופה) והקפיץ את הצעירים לרמות הגבוהות ביותר, יכול ללכת בהרגשה טובה, למרות הניצחון הלא משכנע מול מולדובה.

נבחרת ישראל נראתה ברוב חלקי המשחק לא משכנעת ולא מלהיבה. השער בתחילת המשחק בעצם לא דירבן את השחקנים, אלא החזיר אותם אחורה בשלב מוקדם מהצפוי. בן סהר, החלוץ שכבש את השער, משאיר את ישראל בתמונה. במשחק הבא ישראל תצטרך לכבוש לא מעט שערים מול לוקסמבורג (5/9).  

מחצית ראשונה: שער מהיר של סהר

פתיחה הירואית לנבחרת ישראל: כבר בדקה השישית, התקפה מצויינת מאגף ימין. הגבהה מצויינת של שפונגין לתוך הרחבה. מאור בוזגלו בעט חזק מהאויר, הכדור נעצר על הקו ובן סהר מקרוב דחק פשוט רגיל פנימה - 0:1 מהיר לכחולים לבנים. 

לאחר כיבוש השער המהיר, ישראל נסוגה לאחור. המולדובים יצאו להתקפות מסודרות, אך סיכון רציני לא נראה בשטח. 

דקה לפני תום המחצית, מולדובה כמעט והשוותה. נגיחה מצויינת של טורצ'אן לאחר קרן מאגף ימשין, נעצרה מהקו על ידי שטרית. 

מחצית שנייה: לא משכנעים, אך מנצחים

במחצית השנייה המולדובים השתלטו על מרכז השדה, וכמעט והשוו עם מצב מצויין, אבל הכדור נדחק רק לקורה. 

הנבחרת הישראלית המשיכה להראות רע, ולא פיתחה מצבים קורצים. המולדובים המשיכו ללחוץ, עד השנייה האחרונה של המשחק. למרות כניסתו של עידן סרור, ייני ואיתי שכטר, לא ראינו שום מהלך כדורגל מבריק מהכחולים לבנים.

נבחרת ישראל: אוהד לויטה; יובל שפונגין, שי מימון, ניצן דמארי, אורי שטרית; בירם כיאל, ביבראס נאתכו, דור מלול (איתי שכטר, 54), אביחי ידין (שירן ייני, 69), מאור בוזגלו (עידן סרור, 78); בן סהר.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק