כמו אלופים אמיתיים

נבחרת ישראל ממשיכה בהצלחה המסחררת במשחקי ידידות. יוסי בניון כבש את השער היחיד במשחק מול צ'ילה באיצטדיון רמת גן. גיא אסולין שיחק 12 דקות

יום רביעי 26 מרץ 2008
אייל כהן

25 אלף צופים טרחו עצמם להגיע לאיצטדיון רמת גן, כדי לדחוף את נבחרת ישראל בהמשך משחקי הידידות. הכחולים לבנים הצליחו להמשיך את הרפרטואר המרשים ולנצח 0:1 את נבחרת צ'ילה הדרום אמריקאית.

נבחרת ישראל ממשיכה במסע היחצ"נות הטוב בעולם למשחקי ידידות. שוב פעם הכחולים לבנים השיגו ניצחון יוצא מהכלל מול נבחרת דרום אמריקאית, שלא הצליחה לכבוש ולהכניע את השער הישראלי. למה דווקא שהישראלי נמצא במשחק שלא מעניק שום נקודות, אזי הוא מנצח? צריך לבדוק את התיאוריה הזו.

הקהל המקומי חיכה במשך 78 דקות, כדי לצפות בכוכב ברצלונה, גיא אסולין, שעלה לשחק במקומו של יוסי בניון. אסולין עצמו לא נתן את משחק חייו, אבל לנו יש למה לצפות. תמיר כהן, הנציג האנגלי הנוסף בנבחרת, הציג משחק יוצא מהכלל ואף מנע שער שוויון, כאשר עצר כדור מהקו. 

מחצית ראשונה: בניון ניצל את טעות השוער וכבש

נבחרת ישראל פתחה חלש את המשחק. ההזדמנות הטובה הייתה של האורחים. אלכסיס סאנצ'ס שיחרר בעיטה מאגף השמאלי, אבל הכדור שרק את הקורה. 

הנבחרת הצ'יליאנית המשיכה לשלוט במרכז השדה, וישראל הסתמכה על מתפרצות. למרות היכולת החלשה, נפסקה בדקה ה-30 לזכות הנבחרת כדור חופשי מ-25 מטרים. יוסי בניון, ראה כי השוער של צ'ילה מכין חומה, השופט אישר והקפטן של ישראל בעט למרכז השער פנימה - 0:1 יתרון מוזר לישראל. 

שלוש דקות לפני תום המחצית, דויד  סאוזו מסר לסאנצ'ס, שמ-20 מטר שלח בעיטה מדוייקת, אבל דודו אוואט הצליח להדוף מצויין את הסכנה. 

מחצית שנייה: צ'ילה שלטה, ישראל ניצחה

דרור קשטן, מאמן הנבחרת, הכניס בפתיחת המחצית השנייה שלושה שחקנים חדשים: דוידוביץ', ברוכיאן ועמית בן שושן. ברוכיאן כבר הפתיע עם מהלך ראשון מצויין. כדור רוחב של הקשר הירושלמי, נכנס לרחבה, אך אף ישראלי לא הצליח לדחוק את הרגל. 

8 דקות מפתיחת המחצית, צ'ילה כמעט ומשווה. ניר דוידוביץ', החליט להזניח את שערו. מתיאס פרננדס, הגביה מאגף שמאל ישירות לסואזו. החלוץ הצ'יליאני הכניע את דוידוביץ', אבל בקו תמיר כהן הציל שער בטוח. 

המטווח של הצ'יליאנים לא פסק. בדקה ה-59 לואיס חימנז, שנכנס במחצית השנייה, הפציץ מ-24 מטרים למרכז השער, דוידוביץ' היה שוב במקום. עוד מצב אדיר לחימנז, בדקה ה-70 כדור חופשי מדוייק, שיחרר הצ'יליאני פצצה לחיבורים, ודוידוביץ' באינסטינקט יוצא מהכלל הדף לקרן. 

12 דקות לסיום המשחק, 25 אלף הצופים עמדו על הרגליים, כאשר גיא אסולין עלה לשחק בבכורה בנבחרת ישראל הבוגרת במקומו של יוסי בניון. 5 דקות לפני תום המשחק, בן שושן קיבל כדור מצויין, החלוץ הירושלמי חדר לרחבה ושלח כדור פשוט מעל השער.

ישראל: דודו אוואט (ניר דוידוביץ', 46); קלמי סבן, שמעון גרשון, אבי סטרול, יואב זיו; תמיר כהן, גל אלברמן, יוסי בניון (גיא אסולין, 78); ברק יצחקי (אבירם ברוכיאן, 46) אליניב ברדה (משה אוחיון, 75), עומר גולן (עמית בן שושן, 46). 

צ'ילה: אדוארדו לובוס; כריסטיאן אלבארס, ישמעאל פונטל, וואלדו קונסה, ארתורו וידאל, קלאדיו מאלדונאדו, מרק גונסאלאס, מאתיאס פרננדז, הוגו דרוגה (לואיס חימנס, 46), אלכסיס סאנצ'ס, אומבארטו סואזו (לורקה, 76).

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק