אבראו שחקן מליגה אחרת

איתן מזרחי, הסקאוט של בית"ר ירושלים, שהביא את אבראו לקבוצה מתלהב מהחלוץ ומבטיח: "ככל שיעבור הזמן התרומה של אבראו לבית"ר תגדל". מאיר מליקה: "רכישה חכמה של בית"ר"

יום חמישי 31 יולי 2008
שלמה חסיד

 כולם אתמול דיברו בסוף המשחק של בית"ר על הטעות של טברטקו קאלה או על הצמד של ברוכיאן, אבל לגמרי שכחו את הבישול הנהדר של החלוץ החדש של בית"ר אבראו, שהגיע מריבר פלייט.

כל מי שצפה במשחק יכל להתרשם לא רק מגובהו של החלוץ, אלא גם מהיכולת הטכנית הלא רעה בכלל, בטח יחסית לשחקן כל כך גבוה.

אבראו הגיע לקבוצה בתיווכו של איתן מזרחי, הסקאוט של בית"ר שאמר: "אבראו עוד לא התאקלם בקבוצה, אבל כבר אתמול היה אפשר לראות שמדובר בחלוץ גדול ובכמה פעולות שלו הוא הוכיח שהוא שחקן מליגה אחרת. מדובר בשחקן של נבחרת אורגוואי ששיחק ברמות הגבוהות ביותר גם בריבר פלייט. השקענו עבודה רבה והמון כסף כדי להביאו כי אנחנו בטוחים שהוא השחקן שמתאים לבית"ۨ ואין לי ספק שככל שיעבור הזמן התרומה שלו תלך ותגדל".


כיודע, אבראו שכבש בקריירה יותר מ-250 שערים שיחק בעבר בריבר פלייט הענקית. מרטין יונה, יו"ר חוג אוהדי ריבר פלייט בארץ מספר: "לא מזמן קראתי כתבה בעיתונותĠבארגנטינה שהשחקנים של ריבר מתגעגעים לאבראו גם במגרש וגם מחוצה לו וטוענים שהוא שחקן טוב וזה די מוזר לי כי בשנה שעברה בריבר הוא בקושי שיחק ובקושי נתן גולים אז אני לא מבין את הכתבה הזו".

לגבי המשחק אתמול: "בלט שבבית"ר עדיין לא יודӢים איך להפעיל אותו. הוא שחקן פיבוט במשחק עם הגב לשער והיחיד שהבין את זה הוא ברוכיאן שהוציא ממנו את הבישול הנהדר. זה היתרון שלו ועל זה צריך לבנות, מעבר להגבהות סתמיות לראש שלו, שזה מה שבית"ר עשתה אתמול. בסך הכול אומנם לריבר פלייט הוא לא מתאים אך לליגה̠שלנו הוא שחקן יוצא מהכלל ואני לא זוכר שחלוץ כזה הגיע לפה".

מאיר מליקה, חלוץ העבר של מכבי ת"א ששיחק גם בבית"ר מסכים: "באופן כללי לא בוחנים שחקן לפי משחק אחד בין אם הוא היה טוב ובין אם לא. בכל מקרה שום לא פרېייר, התקפה הוא יודע ואם הוא הביא אותו בכל כך הרבה כסף הוא סגור עליו. אני חושב שזו רכישה חכמה מכיוון שלבית"ר יש הרבה שחקנים מהירים שיכולים להשתמש טוב בשחקן הזה ובסה"כ מדובר בשחקן מצויין.

אתמול, כאמור, היתה ההתרשמות הראשונית של אוהדי ߔכדורגל בישראל מאבראו. שגיא כהן, פרשן ערוץ הספורט ששידר את המשחק מסכם: "מאוד התלהבתי מאבראו, סחטיין על בית"ר ועל שום, למאמן הזה יש טביעת עין מצויינת בזרים וכשהוא מביא משהו הוא יודע מה הוא עושה. אני חושב שזה השחקן שבית"ר היתה צריכה במקום רומולו, שהיה פחות טוב במעמדים האלה. אבראו יכול לעשות את ההבדל מבחינת בית"ר".

צילום: בית"ר.נט

תגובות

טלספורט בפייסבוק