הפועל חיפה כבר שנייה

הפועל חיפה טיפסה למקום השני בליגת הלאומית לאחר ניצחון חוץ מול הפועל רעננה החזקה בתוצאה 2:1. הפועל פ"ת והפועל ב"ש סיימו את מפגשן בתיקו 0:0 וגם במפגש בין הפועל עכו לראשל"צ לא נפלו שערים.

יום שישי 28 מרץ 2008
אבירם גולדשטיין

 המחזור ה- 26 של הליגה הלאומית יצא היום לדרך בשלושה משחקים שהסתיימו לפני שעה קלה.

במוקד המשחקים, אירחה הפועל פתח תקווה של אלי מחפוד, את הפועל באר שבע של גילי לנדאו, אולם כגודל הציפייה מהמשחק כך גם גודל האכזבה כאשר הקבוצות סיימו את המשחק בתיקו 0:0. החבורה של מחפוד שלטה ללא עוררין במגרש לאורך כל המשחק, אולם לא השכילו לנצל את המצבים הקורצים שהזדמנו עבורם, ולמעשה אסי רחמים, שוערה של ב"ש, לא נאלץ לעבוד קשה מידי. הפועל באר שבע עוד כמעט הצליחה "לגנוב" ניצחון אבל סעיד מקאסי באחד על אחד מול אבי פרץ שוערה של פ"ת בעט בשלומיאליות החוצה. בתוספת הזמן של המשחק, מחפוד ושחקניו התרעמו ודרשו שריקה לבעיטת עונשין מ- 11 מטר כאשר פיפו קימוטו נפל על סף הרחבה, אולם השופט, אשר כהן, החליט ההיפך ובצורה מוצדקת לחלוטין והוציא כרטיס צהוב לחלוץ שהתחזה בנפילה.

מי שניצלה היטב את התיקו המאופס בין פתח תקווה לבאר שבע, הייתה לא אחרת מאשר הפועל חיפה שמטפסת למקום השני לאחר ניצחון החוץ המרשים, באחד מהמגרשים הקשים בליגה, מול הפועל רעננה בתוצאה 2:1. המשחק התחיל בצורה מצויינת דווקא עם המארחים מרעננה כאשר בדקה ה- 14 סרג' איילי כבש מקרוב אחרי  שקובי שאלו, שוער הפועל חיפה, הדף בעיטה מצויינת של משה אבוטבול. בהמשך רעננה כמעט והכפילה את התוצאה אבל הפעם שאלו שמר על השער בצורה מצויינת מול איילי. 

המשחק המשיך בקצב המצויין שלו ובדקה ה- 39 הגיע השיוויון מרגליו של יוסי ג'אנח מבעיטת יעף מהאויר, שקבע את תוצאת המחצית 1:1. במחצית השניה, המשיך שאלו להדוף את התקפות רעננה בתצוגה מרשימה, ובדקה ה- 66 מנצל עדן בן בסט טעות איומה של הגנת רעננה, כובש ומשלים את המהפך כדי לקבוע את תוצאת הסיום 2:1 מצויין לאדומים מחיפה.

במשחק השלישי של היום, נפרדו הפועל עכו ועירוני ראשון לציון בתיקו 0:0 ללא כל אירועים מיוחדים ובמשחק חלש של שתי הקבוצות. ראשל"צ שומרת לעצמה אחרי המשחק טווח נקודות מהקו האדום בניגוד לעכו שתצטרך להמשיך ולאסוף נקודות אם היא רוצה להשאר בליגה.

צילום: הראל אלימלך, הר הגעש האדום

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק